5 tipů jak správně konsolidovat půjčky

05.09. 2015 • Tipy a rady

Konsolidace neboli sloučení půjček do jedné splátky vám pomůže ušetřit peníze za poplatky, za úroky i na měsíčních splátkách. Aby došlo k řádné konsolidaci, je potřeba provést ji v několika krocích. Prvním z nich je u konsolidace půjček bez registru spočítat si zda se vám konsolidace vyplatí. Poté je potřeba ve vybrané společnosti doložit své doklady totožnosti, případně příjmy a také veškeré dokumenty k půjčkám, které hodláte sloučit. Rovněž musíte své věřitele předem upozornit na to, že hodláte půjčku splatit předčasně.

Speciální kalkulačka vám ukáže, kde je nejvýhodnější konsolidace půjček  možná. Stačí zadat částku kterou potřebujete sloučit a okamžitě vidíte, který produkt bude nejvhodnější. Konsolidaci vám zamítnou v bance pokud nemáte dostatečný příjem, máte závazky po splatnosti nebo naopak nemůžete doložit svou bezdlužnost. Tím že spojíte své půjčky do jedné splátky můžete ušetřit. Je potřeba si vybrat půjčku, která zkrátí dobu splácení, má nižší splátky i úroky a pokud možno žádné poplatky za vedení úvěrového účtu. Při řádném splácení dosáhnete nižších úroků nebo vrácení několika splátek zpět.

Konsolidace půjček se vám vyplatí, pokud ušetříte za splátky nebo jste díky konsolidaci schopni vytvořit si finanční rezervu, ze které můžete půjčku splatit předčasně. Naopak na konsolidaci zapomeňte v případě, že je vaše nová půjčka nevýhodná, má vysoké splátky, úroky nebo sankce za předčasné splacení současných půjček jsou až příliš vysoké. Konsolidace lze uplatnit na spotřebitelskou půjčku, kreditní karty, kontokorent nebo leasing. Je potřeba využívat srovnání a vybrat si ten nejlepší produkt. Čas ušetříte pomocí kalkulačky která vhodnou konsolidaci vybere za vás. Nemusíte obíhat jednotlivé pobočky a přesto hned víte, na čem jste.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby

Hledáte spolehlivý ERP systém pro vaše podnikání? Vyzkoušejte oblíbený ekonomický software Money!

Nevíte si rady s vašimi financemi? Nezoufejte! Školení finanční poradci se společnosti OVB vám rádi pomohou rozložit vaše finance, přesně dle vašich potřeb!

Vema HR je moderní personální software pro komplexní řešení mezd a personalistiky.

Program Altus Vario je přehledná skladová evidence, která vám usnadní vedení skladu i řízení nákupní strategie.

Služba iDoklad vám umožní jednoduché fakturace online. Vyzkoušejte zdarma!

Zajímá vás co je CRM systém a jak vám může pomoci ve vašem podnikání? Přehledné vysvětlení najdete na webu špičkového CRM softwaru eWay-CRM.

Neztrácejte váš drahocenný čas dlouhým procesem zakládání nové firmy. Rychlé založení společnosti pro vás vyřídí specialisté z Office House Partner.

Kontakt a reklama