Jaké výhody přinese využití ready-made společnosti ve srovnání s vlastním založením firmy?

11.06. 2020 • Tipy a rady

Přemýšlíte o založení nové společnosti s ručením omezeným či akciové společnosti a děsí vás množství dokumentů, které celý proces vyžaduje? Jděte na to chytře a využijte jednodušší a rychlejší cestu k založení firmy.

Neřešte papíry a raději začněte hned podnikat. Rychlost ve většině oborů lidské činnosti totiž znamená peníze.

Co znamená ready-made společnost?

Jde o obchodní firmu, která již byla založena. Má splacený základní kapitál, přidělené daňové identifikační číslo, ale dosud nevykonávala žádnou činnost ani nedisponuje žádnými závazky či pohledávkami.

Proto, abyste ji mohli začít ihned využívat, je potřeba ji na vás převést. Tento proces není nijak složitý ani časově náročný, pro jeho urychlení je však potřeba si dopředu rozmyslet několik podstatných informací, například:

  • jméno společnosti,
  • obor jejího podnikání,
  • složení statutárních orgánů,
  • kdo bude společníky apod.

Rychlé založení nové společnosti závisí na její kompatibilitě s oborem vašeho podnikání a typem živnosti (volná nebo vázaná).

Obojí lze ale upravit na míru, případně si můžete nechat založit podle vašich požadavků celou společnost od nuly. Využití a úprava již připravených ready-made společností je ale finančně i časově méně náročná.

Ready-made společnosti ušetří váš čas i prostředky

Chcete rychle založit firmu a neradi byste přitom ztráceli čas návštěvou notáře? Oslovte některou z firem zabývajících se prodejem ready-made společností a nechte si se složitým řešením potřebných dokumentů pomoci.

Ušetříte si spoustu starostí i času, který budete moci vložit do svého podnikání. Navíc získáte možnost přímo při založení nové společnosti umístit její sídlo na některou z lukrativních pražských adres, na nichž můžete využít důstojné vzezření jednacích místností pro oslnění klíčové klientely či si jen nechat přeposílat poštu na své fyzické sídlo.

Většina firem prodávajících ready-made společnosti k nim nabízí také účetní služby za velice výhodné ceny. Tím zabijete několik much jednou ranou a ve srovnání se založením firmy od píky získáte více možností.

Podnikáte jako fyzická osoba a rádi byste svoji činnost pozvedli na vyšší formu?

Ready-made s.r.o. je nejrychlejší alternativou, jak začít podnikat nebo převést svoji dosavadní činnost jako OSVČ do právně vyšší formy, která na potenciální klienty udělá odpovídající dojem.

Založení s.r.o. s pomocí notáře a dodržení všech nutných formalit není nic jednoduchého. Využijete-li však již předem připravené ready-made s.r.o. nemusíte se zabývat studiem všech potřebných požadavků a jednoduše pokračujete v tom, co umíte nejlépe.

Stačí si pouze vybrat společnost podle vyhovujících parametrů, kontaktovat jejího prodejce a dohodnout si detaily převodu, zaplatit a začít podnikat pod novou právní formou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články