Sberbank snížila sazbu půjček na 1,99 procenta ročně

02.09. 2021 • Půjčky a hypotéky

Sberbank od 23. srpna 2021 snížila sazbu spotřebitelských půjček. Poskytuje je s úrokovou sazbou 1,99 % ročně, která je nižší než červencový průměr hypoték. Například samotná Sberbank nabízí FÉR hypotéku s minimální fixní úrokovou sazbou 2,44 %. Aktuálně tak pravděpodobně jde o vůbec nejvýhodněji úročený bankovní úvěr. Úrok je dokonce nižší než u oblíbené nebankovní půjčky Zonky. Atraktivní bonusovou banka nabízí u FÉR půjčky a FÉR konsolidace ve výši od 50 000 Kč do 1 milionu korun. Během jara 2021, kdy Sberbank přechodně snížila sazbu právě na 1,99 %, jí vzrostly objemy poskytnutých nových spotřebitelských úvěrů o více než 30 %. Navíc klienti nabídku využívají také k refinancování méně náhodných úvěrů. V případě konsolidace dokonce Sberbank nabízí veškerý servis, za klienty vše u původního poskytovatele úvěru zařídí.

Blesková půjčka pro stálé klienty. Opakovaná půjčka Zaplo během několika minut po přihlášení do profilu na Zaplo.cz.

Bez bankovního účtu v Sberbank to nejde

Sazbu 1,99 % ročně získají všichni žadatelé s dobrou platební morálkou, kteří si v Sberbank založí i FÉR účet a to formou bonusu za řádné splácení. Pokud klient řádně úvěr nesplácí a bonus nezíská, bude úvěr úročen běžnou sazbou ve výší 7,99 %. V případě, že klient zvolí FÉR účet PLUS nebo FÉR účet EXTRA a bude jej aktivně využívat, dostane pravidelnou roční odměnu ve výši 1 234 Kč. Pokud si převede účet z jiné banky, získá navíc jednorázový bonus za založení účtu ve stejné výši, tedy dalších 1 234 Kč.

FÉR půjčka a FÉR konsolidace

Oba produkty sou bez poplatku za zřízení i vedení úvěru. Výše půjčky či konsolidace může činit 50 000 Kč až 1 milion korun. Maximální délka splatnosti pro FÉR půjčku je 96 měsíců (8 let). U FÉR konsolidace může jít až o 120 měsíců, tedy rovných 10 let. V případě získání bonusu banka uvádí sazbu RPSN ve výši 2,72 % ročně, bez bonusu pak jde o 8,43 % ročně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články