Zákaznické karty - Billa, Tesco, Pošta, Sportisimo

19.03. 2015 • Tipy a rady

Jste-li pravidelným zákazníkem některého z obchodních řetězců, tak určitě už jste se někdy zamysleli nad tím, jestli by vaše přízeň nemohla přinést také nějaké výhody vám.  Někteří obchodníci vám tuto možnost ale nabízejí! Jsou jimi například prodejna Spotisimo, Billa, Tesco a dokonce i Česká pošta! Všechny tyto subjekty mají pro své zákazníky něco, co lze smluvně nazvat „zákaznickým klubem“. Pojďme se proto podívat, co nám jednotlivé zákaznické programy přinášejí, zjistit, jak by nám mohly zpříjemnit život.

TESCO Clubcard

O této kartě určitě slyšel každý, kdo byl alespoň jednou v nějaké prodejně řetězce Tesco.  Zda jste držitelem této karty se vás určitě zeptají při každém placení. Pokud ji však nemáte, okrádáte sebe sama. Utrácíte peníze, ale dobrovolně se připravujete o výhody? A přitom je to tak jednoduché a ihned po vyplnění formuláře je vaše karta aktivní. Jejích služeb tak můžete využívat už od prvního nákupu. A jaké jsou její výhody? Princip je jednoduchý. Za každých deset korun utracených v obchodech Tesco vám bude na pokladně připsán jeden bod. V případě, že jste dosáhli množství 300 bodů (tj. nakoupili jste zboží v hodnotě 3000 Kč), poštou vám přijdou poukázky na nákupy. A to jak poukázky na zboží dle vlastní výběru, tak na zboží předem vybrané.

Chcete-li sledovat stav svého bodového konta, není nic jednoduššího. Stačí se po každém nákupu podívat na účtenku. Také se dá zavolat na poradní linku, případně vyčkejte příchodu pravidelného vyúčtování, které chodí jednou za čtvrt roku. TESCO kartu je možné využívat na všech pobočkách společnosti kromě čerpací stanice Tesco.

CITI BILLA kreditní karta

Ani prodejny nezůstávají stranou. Pro své zákazníky si připravily výhodnou kartu, která nese označení CITI BILLA kreditní karta. Jedná se o nový druh karet kombinující výhody CITI kreditních karet a zákaznických Billa karet. Nákup s touto kartou zároveň získáváte slevu 3 % a zároveň sbíráte Billa body. Billa body je pak možné proměnit za BONUS body, nebo využít možnost nákupu se slevou až 60 %.

Těžko lze do rozsahu tohoto článku vypsat všechny možnosti a výhody, které získává majitel CITI BILLA kreditní karty. Je proto vhodné se o nich informovat na každé pobočce Billy. Kartu lze vystavit přes internet, což je určitě možnost poměrně lákavá.

A ti, co se rádi probírají letáky se zlevněným sortimentem bezpochyby ocení, že v letácích Billa jsou uvedeny položky, které jsou zlevněné speciálně pro držitele této karty. Pro běžné zákazníky tyto slevy neplatí. A to už je docela zajímavé. Dobře proto rozmýšlejte, zda by pro vás Billa karta přeci jen nebyla vhodná.

Zákaznická karta české pošty

V případě, že jste se mysleli, že Česká pošta by nikdy svým zákazníkům slevu nenabídla, jste na omylu.  To je ale ostatně důvod tohoto článku, upozornit na zajímavé výhody. Zákaznická karta existuje ve dvou podobách, pro firmy a pro obyčejné uživatele. Karta je určena všem, kteří chtějí alespoň trochu ušetřit.  Sjednat si ji lze velmi snadno pomocí online formuláře případně při návštěvě jakékoliv pobočky. PojĎme si nyní představit ve zkratce výhody, které zákaznická karta České pošty má:  Tak například získáte možnost slev na vybrané poštovní služby. Za druhé se zbavíte zdlouhavého vyplňování podacích lístků, kdy za vás pošta odešle 10 dopisů či 5 balíčků bez nutnosti formulář vyplňovat. Získáte kontrolu o doručených zásilkách skrze emailovou zprávu do vaší schránky. Doporučené, Cenné i Obyčejné psaní budete mít až o tři koruny levnější. Na kolik se tato sleva vyšplhá, je jen na počtu odeslaných kusů.

Kartu vám pošta odešle doporučeně na vaši adresu. Chce tak zabránit možnému zneužití. V obálce jsou kromě karty také podmínky užití a bezpečností kód, který slouží k případné blokaci karty při její ztrátě. Zákaznickou kartu můžete používat velmi jednoduše, stačí ji na přepážce předložit.

Věrnostní program Sportisimo klub

Na závěr tohoto článku zmiňme ještě zákaznická karta, která je vydávána prodejním řetězcem Sportisimo. Je to jedna z největších prodejen, která se soustředí na prodej doplňků pro sport a volný čas. Jste-li člnem klubu, rozhodně vás neminou exkluzivní slevové nabídky, informace o akcích na e-shopu i na prodejnách, ale také možnost předčasných výprodejů a také nejrůznější bonusy za odměnu v případě nákupu většího objemu zboží. S kartou se můžete automaticky přihlašovat do svého účtu a získáte taky odborné poradenství.

Registrovat se lze opět i na internetu, i na každé pobočce. I zde sbíráte body, tentokrát jedna koruna rovná se jeden bod. Za nasbírané body získáváte speciální slevové poukázky. Je dobré si předem zjistit, v jaké výši musíte ročně nákupy učinit, aby se k vám poukázky dostaly. Také je třeba zvážit, jestli se vám členství v tomto klubu vyplatí.

V tomto článku jsme si představili několik příkladů toho, jak se zajímavě ušetřit, jste-li v některém ze zákaznických klubů. Byla by škoda nevyužít výhod, které vám někdo nabízí za to, že u něj utrácíte. Není třeba se za členství v takových klubech stydět. Vždyť jen využíváte výhod, které vám nabízí sám obchodník. Tak proč jich nevyužít?

 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články