Nebankovní půjčky snadno a rychle

16.08. 2017 • Půjčky a hypotéky

Není asi třeba zdůrazňovat, že tento typ půjček je specifický tím, že je poskytován jinými finančními institucemi, než jsou banky. Banky totiž kromě poskytování půjček a úvěrů nabízejí i řadu jiných finančních produktů a proto podléhají státnímu dohledu a zvláštním zákonným úpravám.

Instituce zaměřující se čistě na poskytování půjček mají daleko menší portfolio poskytovaných služeb a proto podléhají jiným, do určité míry méně přísným regulacím. Jedná se v drtivé většině o právnické osoby, tedy soukromě podnikající firmy a jako každé jiné podnikání je i to jejich samozřejmě motivováno ziskem. Nelze u nich tedy čekat nižší úroky, spíše naopak.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru ocení především klienti, kteří mají již několik půjček a jsou vedeni v registru problémových plátců (resp. neplatičů půjček). Nebankovní společnosti poskytují půjčky bez nahlížení do registru výměnou za vyšší RPSN (někdy až stovky procent).

Půjčky bez potvrzení příjmu

Nebankovní společnosti poskytují i půjčky, u kterých nemusíte dokládat váš finanční příjem. Logicky se tak tyto půjčky hodí pro nezaměstnané osoby a ženy na mateřské dovolené. Výhodou je rychlost vyřízení, nevýhodou vyšší RPSN a mnohdy nutnost ručit nemovitostí.

Online půjčky

Pojmem "online půjčky" se označují nebankovní půjčky s prvotním kontaktem po internetu, případně přes telefon. Sjednání takových online půjček je velice rychlé. Jedná se však o nižší částky s vysokým RPSN.

Výhody nebankovních půjček

  • rychlé vyřízení
  • mnohdy stačí pouze jeden doklad totožnosti (OP, pas)
  • snadná dostupnost při řešení finanční situace

Nevýhody nebankovních půjček

  • jedná se obvykle o menší půjčky (v řádech desetitisíců)
  • splatnost půjčky je krátká, obvykle do jednoho roku
  • značně vysoké RPSN
  • možná úskalí ve smlouvě u neověřených nebankovních společností

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články