Aukce půjček od soukromníků

07.05. 2014 • Půjčky a hypotéky

Pakliže potřebujete zapůjčit peníze, lze využít celé řady různých půjček, jichž je na našem trhu dostupných opravdu dost. Jednu z nejzajímavějších možností představuje akce půjček. Pokud nevíte, co byste si pod tímto pojmem měli vybavit, tak právě pro vás je vhodný tento článek, kde si přiblížíme aukci půjček.

Obecně o aukci půjček

Aukce půjček probíhají na specializovaných aukčních portálech, jichž se v poslední době vyrojilo jako hub po dešti. Celkově se různým zápůjčkám na internetu daří dobře a výjimkou nejsou ani půjčky poskytované nebankovními společnostmi nebo soukromými investory. Valná část portálů na aukci půjček funguje na snadno pochopitelném principu. Registrujete se na webových stránkách a poté už se rovnou můžete vrhnout do aukcí. Díky slušnému zastoupení na straně nabídky i poptávky velká část lidí najde svůj specifický produkt na míru.

Jak ovšem probíhá střet nabídky a poptávky během aukce půjčky? Dlužník si nejprve zadá žádost o půjčku, následně vyplní jednoduchý formulář, kde zadá požadované parametry, jaké potřebuje, aby půjčka měla. Poté věřitel podá nabídku na půjčku a v ní stanoví, jaké záruky a další parametry od dlužníka vyžaduje. Dlužník vystavenou nabídku přijmout může, ale nemusí. Konkrétní proces, jak k přijímání a odmítání nabídek dochází, je věcí každého aukčního portálu, takže se nejprve vyplatí si pročíst podmínky. Nad střetnutím nabídky s poptávkou dozoruje administrátor webových stránek. Jeho funkce se však opět mohou různit dle jednotlivých aukčních portálů.

Klady a zápory aukce půjček

Největším kladem aukcí půjček se zdá být, že na jednom místě najdete množství různých nabídek a poptávek. Nezáleží přitom na tom, zda si chcete zapůjčit, nebo chcete naopak zápůjčku poskytnout, protože jistě najdete tu pravou variantu produktu, jakou si představujete. Kvalitní aukční portály navíc klientům nabízí dobrý vyhledávací systém, do něhož lze nastavit veškeré důležité parametry a podle toho se vyhledají produkty. Může se jednat o vyhledávání podle místa nebo třeba částky. Část aukčních portálů dokonce inzeruje vložení nabídky či poptávky zadarmo, což dovede ušetřit další nadbytečné náklady. Objevit se dají i půjčky specializované na poskytování produktů osobám nacházejícím se v registrech dlužníků, studentům nebo důchodcům. Tyto osoby s nižší bonitou jinak nemají mnoho šancí si zapůjčit peníze.

K záporům se řadí nutnost přistupovat k nabídkám opatrněji, než jak byste postupovali v případě zápůjčky od bankovní instituce či známé nebankovní společnosti. Půjčku totiž v tomto případě nabízí neznámí lidé a jednoduše není v silách aukčního portálu, aby zkontroloval serióznost všech lidí. Riziko vzniká i pro lidi nabízející zapůjčení peněz, zvláště v okamžiku, kdy nabízí peníze i méně bonitní klientele. Ovšem na druhou stranu je všechno ve smlouvě, takže má věřitel právo půjčené peníze vymáhat prostřednictvím soudu.

Společnosti poskytující aukce půjček

Ve světě internetu se dají objevit různé servery, kde probíhají aukce půjček. Nyní se blíže podívejme alespoň na tři významnější.

Prestito

Společnost HM Capital Partners přišla s internetovým portálem Prestito.cz, jehož hlavním cílem je nabídnout alternativu k sjednávání půjček přes bankovní instituce a nebankovní společnosti. Web Prestito.cz vznikl s ohledem na lidi, kteří si plánují zapůjčit peníze, nebo sami nabízejí nějakou půjčku a nelíbí se jim, že by měli platit vysoké úroky nebo skryté poplatky. Vizí společnosti je nezatajovat žádné důležité informace klientům a pomáhat jim s objevením přesně toho, co požadují. Každý zájemce o zápůjčku si na portálu může zadarmo vytvořit aukci, kde lze nabídnout produkty více investorům naráz, což vede v důsledku k tomu, že zájemce o půjčku může vybírat z více nabídek. Prestito.cz též dává provizi těm, kdo dokážou přivést nové investory nebo lidi se zájmem o zapůjčení peněz. Internetový portál taktéž nabízí klientům zajímavé služby jako prověřování zájemců o půjčku v Centrální evidenci exekucí, daňové poradenství, zprostředkování úvěrů a právní pomoc při vymáhání neplacených pohledávek.

Bankerat

Aukční portál Bankerat.cz se řadí k těm největším na poskytování a administraci půjček. I na těchto stránkách se nachází řada poskytovatelů půjček i těch, kdo peníze zapůjčit potřebují. Bankerat.cz nabízí dlužníkům dobrou možnost zapůjčení peněz bez skrytých poplatků, nezávislost na bankovní instituci a možnost určovat si odpovídající podmínky. Klady pro věřitele představuje vysoké zhodnocení finančních prostředků, služby administrátora a také možnost rozhodnout se podle vlastních požadavků. Administrátor na stránkách vede přehledný účetní záznam o půjčce po celou dobu jejího splácení. Tento záznam může vidět dlužník stejně jako věřitel. Pokud budete tyto záznamy chtít, jednoduše se stačí přihlásit do vlastního profilu. Jakmile dlužník nebude dlužné peníze splácet, Bankerat. cz se pokusí o telefonické, e-mailové a poštovní upomenutí dlužníka. Kdyby se tyto pokusy nesetkaly s kladnou odezvou, následuje vymáhání dlužné částky prostřednictvím žaloby a exekuce ze strany administrátora.

Burzauveru.cz

Třetí možnost představuje Burzauveru.cz, jež poskytuje klientům komplexní služby. Na své si přijdou dlužníci i investoři. Administrace webových stránek se stará o spravování smluv. Globálně se webové stránky pokouší poskytovat služby, aby účastníci nemuseli řešit zbytečnosti. Na aukčním internetovém portálu se dá poměrně jednoduše zorientovat, protože je přehledný a zvládnete se v něm pohybovat i v případě, když nemáte žádné velké zkušenosti. Dopředu se můžete seznámit s veškerými podmínkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články