Kde hledat informace o fyzických osobách a firmách?

31.08. 2015 • Tipy a rady

Dnešní článek věnujeme jak novopečeným podnikatelům, tak i firmám, které na trhu působí pěknou řádku let. Zaměříme se na jeden z klíčových faktorů, který může výrazně ovlivnit chod jakéhokoliv subjektu – na výběr obchodního partnera. Zřejmě vám nemusíme připomínat, že úspěšní byznysmeni neponechávají hledání potenciálních partnerských firem náhodě a důkladně si vyhlédnuté subjekty prověřují. K tomu doposud využívali volně dostupné zdroje a nyní efektivní službu FIRMO.CZ, která šetří čas a ve finále i peníze.

Chcete-li se pustit do kooperace s další společností, měli byste se zajímat o detaily. Opravdu jste si jistí v tom, že daný živnostník či firma nemá finanční potíže? Mělo by vás zajímat také to, kdo vás budoucí partner ve skutečnosti je. Co když je firma napojena na někoho, s kým není radno podnikat?

Neztrácejte čas, všechny informace najdete na jednom místě

Vraťme se však k výše zmíněnému nástroji FIRMO.CZ, který funguje jako databáze firem a osob. Soustředí informace ze zdrojů jako živnostenský a obchodní rejstřík, insolvenční rejstřík fyzických osob, sbírka listin či veřejný registr dlužníků. Zároveň zde najdete také informace o spolehlivosti plátců DPH, volných pracovních místech, patentech a dotacích. Suma sumárum – vše podstatné na jednom místě. V databázi najdete drobné živnostníky i velké společnosti jako Agrofert.

Dalším důvodem pro využívání služby FIRMO.CZ jsou užitečné funkce, které uživatelům umožňují hledání vazeb mezi subjekty, včetně těch vzdálených. Neméně zajímavá je možnost automatického hlídání změn u sledovaných subjektů. Vzhledem k tomu, že většina informací podléhá velmi časté aktualizaci (často v řádu hodin), dozvíte se o případných změnách okamžitě.

Tip: Zajímá vás, jaké podnikatelské vazby má někdejší vrcholový politik Ivan Langer?

FIRMO.CZ je k dispozici zcela zdarma, ale nadstandardní funkce (např. finanční ukazatele) pouze v placené verzi. Chcete-li si službu vyzkoušet, můžete tak učinit v rámci čtrnáctidenní bezplatné zkušební verze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články