Zbavte se své odpovědnosti za škody

24.03. 2020 • Tipy a rady

V běžné praxi platí, že pokud člověk způsobí nějakou škodu druhé osobě, musí mu náklady na sjednání nápravy samozřejmě do poslední koruny uhradit. V současnosti už ovšem existují zajímavé finanční produkty, které vás této povinnosti jednoduše zbavují. Stačí si v předem stanovených termínech hradit pojistku a s trochou nadsázky se už nemusíte o nic starat. Že nevíte, o čem je řeč? V tom případě určitě pokračujte ve čtení k následujícím řádkům.

Pojištění občanské odpovědnosti a vše, co musíte vědět

Pojištění občanské odpovědnosti se lidově nazývá „pojištěním proti blbosti“, což je naprosto přesný popis toho, jaký je jeho hlavní účel. Člověk se v životě poměrně často dostává do situací, kdy vinou vlastní nerozvážnosti nebo zbrklosti způsobí škodu sobě nebo druhým osobám. S výše zmíněným pojištěním odpovědnosti, které kryje náklady spojené se zcela běžnou občanskou činností, už ovšem k žádnému zbytečnému zásahu do rodinného rozpočtu nedojde.

Ty nejlepší produkty na trhu se za jednotnou vztahují nejen na člověka, který smlouvu uzavírá, ale i na ostatní členy společné domácnosti. Typicky hovoříme o manželce, dětech nebo družkách. Cena se liší jen podle výše pojistné částky, kterou si každý klient stanoví dle vlastních potřeb. Pojištění navíc platí i v zahraničí, takže jste efektivně chráněni i po čas letní nebo zimní dovolené.

Proti škodám se můžete krýt v zaměstnání

Už se vám někdy stalo, že jste kvůli vlastní nepozornosti způsobili rozsáhlé škody svému zaměstnavateli a on trval na tom, že finanční náhrada půjde z vašich kapes? I proti těmto situacím se můžete krýt díky pojištění odpovědnosti z výkonu povolání.

Řidiči z povolání jistě ocení, že právě k jejich pojištění se přistupuje zcela individuálně, jelikož škody na silnicích mohou v případě dopravní nehody dosáhnout závratných výšin. Nehledě na to, že ohroženo je zejména zdraví a starat se během rekonvalescence o obrovské výdaje si určitě nikdo z vás nepřeje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články