Studium MBA v Praze a možnosti jeho financování

28.11. 2017 • Tipy a rady

Profesní postgraduální vzdělání zakončené prestižním titulem „Master of Business Administration“, uváděném za jménem ve zkratce „MBA“, je v poslední době velmi populární také v České republice, a to díky vzrůstajícímu všeobecnému povědomí o vzdělávacím systému ve vyspělých západních zemích.

Titul MBA na vizitce za Vaším jménem je prestižní záležitostí. Je signálem pro personalisty a všechny lidi ve vašem okolí, že se celoživotně vzděláváte a máte neustále chuť se ve Vaší kariéře posunout dál. Můžete ho získat i při běžném vytížení v zaměstnání, aniž byste se přihlásili na nákladné studium přímo v zahraničí.

Financování není problém a je opravdu příjemné

Cena, kterou za studium MBA zaplatíte, se Vám může zdát vyšší. Je ovšem třeba si uvědomit, jaké by byly náklady dlouhodobého studijního pobytu na některé z prestižních západoevropských nebo amerických univerzit. Započítáte-li kromě školného ušlé výdělky po dobu nepřítomnosti v zaměstnání, ubytování a další životní náklady, které jsou v západních zemích výrazně vyšší než u nás, pak Vám logicky vyjde zahraniční studium jako mnohem dražší než studium v Praze, kde zaplatíte pouze školné.

Absolvováním studia MBA přímo v Praze získáte prestižní profesní vzdělání a zároveň cenné kontakty na kolegy, kteří působí v České republice stejně jako Vy. Kromě toho kursy MBA navštěvují i cizinci dlouhodobě žijící a pracující u nás, takže o mezinárodní atmosféru ve studijních skupinách nepřijdete.

Zvýhodnění ceny studia je hračkou

Můžete využít výhodnou cenu, přihlásíte-li se ke studiu ve dvou spolu s kolegou, dostanete oba slevu. Kromě toho můžete cenu za studium uhradit ve splátkách nebo využít financování prostřednictvím studentské půjčky u Vaší banky.

Konkrétně na Ústavu práva a právní vědy můžete studovat MBA se zaměřením na psychologii, veřejnou správu, právo nemovitostí, finanční poradenství, public relations a marketing, mezinárodní obchod, mezinárodní vztahy a evropská studia, školství, zdravotnictví nebo obchodní právo. Z takto široké nabídky si vybere opravdu každý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články