Rychlá půjčka, aneb když vám chybí peníze do výplaty

28.10. 2020 • Půjčky a hypotéky

Půjčka do výplaty je u nás stále více oblíbená. Je to hlavně díky několika výhodám, které tyto půjčky mají. Rychlou půjčku nabízejí nebankovní společnosti. Těch je na českém trhu opravdu mnoho a právě z toho důvodu je nabídka úvěrů tak pestrá.

Charakteristiky půjčky před výplatou

Tento typ úvěru má hned několik charakteristik. Mezi ty nejtypičtější patří sjednání online přes webové stránky poskytovatele, nízká půjčka (maximálně několik desítek tisíc), dále krátkodobá splatnost (obvykle 30 dní) a jednorázové splacení. Můžeme zmínit ještě velmi vysokou RPSN. Občas se můžeme setkat také s první půjčkou pro nové klienty zdarma.

Jak to tak bývá u všelijakých půjček, má to své výhody i nevýhody. Řadu výhod jsme si už řekli v předešlém odstavci, tak jen doplníme pár dalších. Např. možnost prodloužení splatnosti, pokud nebudete schopni částku uhradit v domluveném termínu. Nejdůležitější je však rychlá výplata peněz, například u rychlé půjčky Zaplo do 15 minut.

To, co je pro někoho výhodou, může být pro druhého nevyhovující. Jako nevýhody půjčky do výplaty může tedy někdo vnímat půjčení malého obnosu peněz, dále krátkou dobu splatnosti a větší poplatek za prodloužení splátky. Také může hrozit, že díky snadnému získání půjčky se člověk může lehko dostat do dluhů.

Podmínky pro získání půjčky

Jak jsme již zmínili, jedná se o půjčky, které zajišťují menší finanční obnos a jsou krátkodobé. Z toho vyplývá, že nejsou tak přísné požadavky poskytovatelů půjček. Celkem jsou tu tři podmínky, které byste měli jako žadatel splňovat. A to být plnoletým občanem, který má platný občanský průkaz a zároveň má trvalý či alespoň přechodný pobyt na území ČR.

To, co po vás bude dále poskytovatel chtít, se liší společnost od společnosti. Můžou po vás tak chtít i druhý doklad totožnosti (cestovní pas, řidičský průkaz či rodný list), dále doložení příjmů, vlastní bankovní účet či žádný záznam v rejstříku, žádné exekuce a jakékoliv dluhy.

Na závěr bychom vám ještě dali pár rad, jak postupovat při vybírání půjčky před výplatou. Dejte přednost společnosti, která nabízí první půjčku zdarma, tedy bez poplatků a úroků. Pokud potřebujete větší finanční obnos, pak byste se měli poohlédnout po půjčce, která vám to umožní. Zajímat by vás mělo, jestli se úvěr splácí jednou splátkou nebo je rozdělen na více měsíců. S tím souvisí i to, do kdy se má půjčka splatit a jestli je možné ji v případě potřeby prodloužit. A v neposlední řadě by vás mělo zajímat, jak dlouho trvá vyřízení půjčky.

Všechny tyto aspekty splňuje rychlá půjčka Zaplo, která vám zajistí zdarma první půjčku až do 16 000 Kč s navýšením a úrokem 0 %. Vyřízení této rychlé půjčky trvá 15 minut a na splacení máte 30 dní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články