Nevíte si rady s výběrem půjčky? Pomůžeme vám

14.06. 2017 • Půjčky a hypotéky

Vybrat půjčku nemusí být zase až tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Jedná se o činnost, která není nijak častá a tak je pochopitelné, že mnoho lidí přesně neví, jak na to. Jste ve stejné situaci? Není se čeho bát, jelikož vám pomůžeme.

Důležitá je výhodnost

To první, na co byste se měli u půjčky zaměřit, je rozhodně výhodnost. Právě ta určuje, kolik celkově přeplatíte navíc. Čím méně to bude, tím pro vás pochopitelně lépe. Dnes je velkým hitem takzvaná nejlevnější půjčka online. Spadá do segmentu mikropůjček a její zajímavostí je fakt, že není problém získat peníze zcela zdarma. Nepřeplatíte tedy ani jednu jedinou korunu. Pokud však hledáte spíše klasický spotřebitelský úvěr, je nezbytné hledět na RPSN. Jde o procentuelní sazbu a čím je nižší, tím pro vás lépe. Co všechno je v ní obsaženo? Konkrétně:

  • Úroková sazba
  • Různé poplatky
  • Platby za pojištění půjčky a další služby

Zajímejte se o společnost nebo banku, která vám půjčuje

Druhý krok, který je třeba udělat při výběru půjčky, je spojený s tím, že si prověříte samotného poskytovatele. Dnes na trhu existuje mnoho subjektů, kteří nejsou příliš féroví, ani transparentní. A těm je pochopitelně třeba se vyhnout. Ideální je projít si různá nezávislá hodnocení a recenze, díky čemuž zjistíte, zda se jedná o podvodníka, nebo ne. Také je dobré půjčku vybírat na různých nezávislých portálech, které slouží jako srovnávače. My doporučíme hledat půjčky. Právě sem se totiž dostanou výhradně jenom prověření poskytovatelé, u kterých se nemusíte ničeho obávat. Stejně tak vás zde čekají také jistoty spojené s tím, že zde najdete i hodnocení těch, kteří si u konkrétního poskytovatele půjčku vzali.

Informujte se předem, zda půjčku dostanete

Je pravidlem, že každý žadatel o půjčku je prověřován. Nutno ale říci, že jsou oblasti, kde je prověřován méně, stejně jako jsou oblasti, kde je prověřován více. Nejnáročnější prověřování mají v dnešní době banky. Nejjednodušší přinášejí nebankovní půjčky online. V první řadě je objektivně zhodnotit, jak na tom jste s ohledem na bonitu a finanční minulost. A poté si zjistěte, co vše daný poskytovatel vlastně kontroluje. Když se podíváme na tři hlavní věci, je to:

  • Aktuální výše příjmu
  • Finanční minulost
  • Rozdíl mezi příjmy a výdaji

Pokud máte vše v naprostém pořádku, můžete zkusit banku. Pokud si jste vědomi problému, zkuste nebankovní segment. A to spotřebitelské půjčky. Kdo má nebo měl velké problémy, pro toho je správnou cestou mikropůjčka, která je dnes maximálně benevolentní.

Berte vždy jenom tolik, kolik potřebujete

Současný trh s půjčkami může nabízet sumy, které začínají na pár stovkách a končí v milionových řádech. Před žádostí byste si měli vždy ujasnit, co chcete za peníze koupit a kolik budete potřebovat. Už podle toho zjistíte, zda je vaším cílem mikropůjčka, spotřebitelský úvěr, nebo americká hypotéka. Stejně tak byste měli vědět účel využití půjčky i z toho důvodu, aby vám bylo hned jasné také to, zda je lepší vzít si úvěr neúčelový, nebo účelový. I toto jsou věci, na které je při výběru půjčky vhodné myslet.

Jak je to se splátkou?

Každá půjčka se musí splácet. Zajímejte se o to, jak dlouho je možné splácet, jelikož od toho se odvíjí i výše splátky. Ta by měla odpovídat vašim možnostem. Pozor však na příliš nízkou splátku, která sice může měsíčnímu rozpočtu vyhovovat, ale peníze splácíte zbytečně dlouho, což se negativně podepíše na celkové sumě, kterou přeplatíte. Ideální je najít vždy odpovídající kompromis, který bude spojený s tím, že půjčku splatíte poměrně brzy a zároveň budete mít každý měsíc dostatek peněz na to, abyste mohli zaslat právě onu požadovanou splátku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články