Jak založit společnost a ušetřit přitom čas i peníze?

28.10. 2017 • Tipy a rady

Založení společnosti s.r.o. nemusí být vůbec tak náročné, jak se na první pohled zdá. Stačí, když víte, jak na to.

V zahraničí podnikáte za jeden týden, u nás za tři

V některých státech stačí na založení firmy s.r.o. jen jeden den. U nás se doba, než můžete se svou firmou začít podnikat, protáhne na zhruba tři týdny. Česká republika má poměrně složitý byrokratický systém a jednání s úřady zabere moře času. Určitou finanční úlevu přineslo snížení základního kapitálu z původních 200 000 Kč na symbolickou 1 korunu. Snížení kapitálu zlepšilo podnikatelům vstup na trh. Přesto odborníci doporučují vložit do firmy větší základní kapitál, a to minimálně ve výši 50 000 Kč. Firma se stane důvěryhodnější a vyšší kapitál vám částečně bude krýt záda.

Proč je s.r.o. stále oblíbenější?

Největší výhodou založení s.r.o. oproti akciové společnosti, je především ručení do výše vkladu. Tím se eliminuje riziko, které musí podstoupit každý podnikatel. Musíte počítat i s tím, že se vám nebude dařit a podnik půjde do ztráty. Rozhodně stojí za zmínku ještě fakt, že jednatelé s.r.o. mají mnohem lepší start než OSVČ. Firma působí důvěryhodněji, banky jsou otevřenější k půjčkám a nabízí výhodnější úroky. Navíc budete snadněji zastupitelní, což se o OSVČ rozhodně říct nedá.

Co všechno musíte vyřídit a kolik vás to bude stát?

  • Rozmyslete si název společnosti a sídlo firmy. Název nesmí být totožný s jinou již existující firmou.
  • Dostavte se na zápis k notáři. Za ten zaplatíte 6 000 Kč plus DPH.
  • Živnostenské oprávnění získáte za 5 dní. Kolek stojí 1 000 Kč.
  • Složte základní kapitál. Jeho výše záleží na vás.
  • V posledním kroku podejte žádost o zapsání společnosti s.r.o. do obchodního rejstříku. Tato žádost vás vyjde na 6 000 Kč.

Podnikejte za 24 hodin

K celému procesu založení s.r.o. musíte kromě finančních nákladů připočíst také čas, který strávíte přípravou dokumentů, objížděním úřadů a samotným jednáním s úředníky. Přitom existuje mnohem snazší a také příjemnější způsob, jak si založit novou společnost s.r.o. Simply Office nabízejí na prodej ready made společnosti za vynikající ceny. Firmu zde koupíte už od 10 900 Kč. Má všechny náležitosti, je zapsaná v obchodním rejstříku a připravená k podnikání. Nemá žádné závazky ani pohledávky. Můžete tak začít podnikat s tzv. čistým štítem. Navíc ušetříte čas i peníze. Za firmu jednáte už za 24 hodin. Proces je stejně rychlý jako v zahraničí. Jestli jste se rozhodli podnikat, využijte koupi ready made společnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články