Okamžité půjčky pro lidi bez práce

28.02. 2016 • Půjčky a hypotéky

Okamžik, kdy se člověk ocitne bez práce, není pro nikoho příjemný. A ještě to může gradovat, pokud má zrovna člověk bez práce finanční obtíže. Nezaměstnaní lidé následně velice často vyhledávají různé nabídky půjček, jež ovšem obvykle nebývají příliš výhodné a vyznačují se hlavně vysokou úrokovou sazbou. V rámci tohoto článku se zaměříme hlavně na půjčky, jež splňují dvě kritéria: mohou je dostat i lidé bez práce a zároveň jde o půjčky, které jsou k dispozici okamžitě a nezaměstnaní lidé tedy mohou získat peníze nanejvýše do druhého dne. Lidé často nevědí, podle čeho by se měli orientovat při hledání takové půjčky a které z nich se řadí k těm nejvíce výhodným. Na závěr se ještě podíváme na půjčky pro nezaměstnané, kteří aktuálně nutně potřebují více peněz.

Čím se řídit při výběru okamžité půjčky pro lidi bez práce?

V případě tohoto typu půjčky existuje mnohem větší riziko, že najdete nějakou podvodnou firmu nebo člověka, jehož jediným cílem je obrat důvěřivého člověka o peníze. Z toho důvodu je nutné volit jen z již prověřených úvěrových společností, jež sice možná nabízí o něco vyšší úrokovou sazbu, ale jejich jednání je poctivé a nemusíte se tedy obávat, že byste přišli o peníze.

Na jaké vlastnosti půjčky se zaměřit?

Důležité jsou hlavně:

poplatky – nejprve byste se měli informovat, jaké se u půjčky platí poplatky, protože nejde jen o výši RPSN, který bývá hodně vysoká, ale zjistit si musíte i to, kolik přesně budete muset za úvěr zaplatit. Pokud máte tu možnost, měli byste si požádat o některou z půjček bez poplatků.

doba splatnosti – většina půjček pro lidi bez práce bývá na dobu 30 dnů, ovšem některé mohou být i kratší. Vždy byste si měli dát pozor, abyste peníze zaplatili včas, protože pokuty za pozdní zaplacení jsou v takových případech značně nepříjemné a vysoké.

zkušenosti předchozích klientů – určitě není od věci zjistit si, jaké reference na své služby daná společnost má. Když najdete samé stížnosti, určitě nebude rozumné si půjčku u takové společnosti vzít.

možnost prodloužení – u půjček tohoto typu většinou najdete možnost si za určitý poplatek prodloužit půjčku. Měli byste se však raději dopředu informovat, za jakých podmínek je takové prodloužení možné.

neplaťte poplatky předem – jedinou výjimku z tohoto pravidla tvoří situace, kdy zaplatíte poplatek 1 Kč. Takovou sumu si totiž některé společnosti účtují, aby si zjistili, že žadatel vlastní bankovní účet. Kdyby však snad někdo chtěl stovky nebo dokonce tisíce korun předem, může jít o podvodné konání.

Nejvhodnější okamžité půjčky pro lidi bez práce

Nezaměstnaní mají možnost si vzít půjčku, kde nemusí platit žádné úroky ani poplatky. Takových úvěrů je na našem finančním trhu hned několik. Pokud jste si žádnou půjčku od těchto společností v minulosti nebrali, pak si od nich můžete napoprvé zapůjčit peníze úplně zadarmo. O které půjčky konkrétně jde?

Japonská půjčka – v současnosti jde asi o nejlepší možnou nebankovní půjčku na našem trhu. Pro nové klienty je zdarma a pro ty stávající s poplatkem jen 33 Kč za každou zapůjčenou tisícovku.

Zaplo.cz – jde o oblíbenou nebankovní půjčku, kde si hned napoprvé můžete zapůjčit až 8 000 Kč zcela zdarma. Jestliže však máte nějaký záznam v registru dlužníků, může vám být žádost o půjčku zamítnuta, ale neplatí to vždy.

Via SMS – první půjčka ve výši až 4 500 Kč je bez poplatků a při dalších žádostech se limit postupně zvyšuje až na 12 500 Kč. Nutností je vlastní bankovní účet a věk mezi 20 – 68 roky.

Půjčky pro nezaměstnané na delší dobu

Ovšem co dělat v situaci, kdy potřebujete vyšší obnos  a pouhých pár tisícovek nestačí? V ten okamžik zbývá v zásadě jediná možnost – obstarat si úvěr na základě ručení nemovitostí. Pakliže vlastníte nějaký nemovitý majetek, můžete se klidně obrátit na společnosti, které se specializují právě na tento typ půjček. K těm nejvíce známým se řadí např. HK Investment, AsisTeam či Acema Credit. V tomto případě je však nutné počítat s tím, že se nejedná o půjčku okamžitou, protože vyřízení takového úvěru bude trvat nejméně několik dnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články