Hypotéka od České spořitelny

15.05. 2014 • Půjčky a hypotéky

V dnešní době se lidé často dostávají do situace, kdy si chtějí pořídit vlastní bydlení, nicméně nemají dostatečné množství financí. Takový problém řada lidi řeší hypotečním úvěrem. Tento druh zápůjčky nabízí různé bankovní instituce či nebankovní společnosti. Poměrně dobrý zvuk mezi lidmi má hypotéka od České spořitelny, a proto se na ní podívejme.

Obecně o České spořitelně

Asi se nenajde nikdo, kdo by neznal Českou spořitelnu. Vždyť je to také banka s největší členskou základnou v ČR. Lidé jí využívají i v současnosti a banka hodně čerpá ze svojí tradice, jelikož byla založena již v první polovině devatenáctého století. V současnosti spadá Česká spořitelna pod finanční skupinu Erste Bank Group se sídlem v hlavním městě Rakouska. Česká spořitelna je členem finanční skupiny Erste Bank Group od roku 2000.

Českou spořitelnu si lze dobře představit jako univerzální banku, jež se zaměřuje na soukromé osoby, firmy i obce. Spořitelna poskytuje veškeré základní produkty, které si můžete jen představit. Nechybí ani produkty z oblasti spoření, pojištění, investic a penze. Banka poměrně často sbírá různá ocenění od prestižních organizací. V poslední době získala ocenění pro Banku roku 2013 a také Nejdůvěryhodnější banku roku 2013.

Hypotéky od České spořitelny

Hypotéka na bydlení

Hypoteční úvěr je produkt vhodný pro nákup nemovitého majetku, financování jeho stavby či opravy, případně úpravy, nákupu podílu na nemovitosti nebo třeba zpětné proplacení vlastních finančních prostředků investovaných do nemovitosti apod. Hypoteční úvěr na bydlení si u České spořitelny můžete vzít v takřka libovolné velikosti. Záleží samozřejmě na vaší bonitě či na zastavované nemovitosti, z níž se vypočítává, kolik banka zapůjčí peněz. Česká spořitelna je ochotna zapůjčit peníze až ve stoprocentní výši hodnoty zastavované nemovitosti, takže nemusíte mít nic našetřeno. O něco výhodnější ovšem přeci jen bude, pokud můžete alespoň z patnácti procent hypotéku financovat sami.

Pojištění neschopnosti splácet

Velice užitečným produktem z dílny České spořitelny je pojištění proti neschopnosti splácet. To využijete v případě, kdy chcete podpořit vlastní bezpečnost při splácení hypotečního úvěru. Pojištění nabízí Česká spořitelna v kooperaci s Pojišťovnou České spořitelny. Lze si vybrat ze souboru pojištění A, kde je pojištěna smrt, invalidita a pracovní neschopnost. V souboru pojištění B se nachází ještě i ztráta zaměstnání. Pojistné plnění se v okamžiku pojistné události vyplatí na klientův úvěrový účet u banky.

Klady hypotečního úvěru České spořitelny

Každý hypoteční úvěr má svoje klady i zápory. Jaké klady má ten od České spořitelny? Na to se podívejme na následujících řádcích:

hypotéka bez poplatků: V případě hypotečního úvěru od České spořitelny se nemusíte bát poplatků za vyřízení, což je poměrně velká výhoda vzhledem k výši těchto poplatků u jiných bankovních institucí. Česká spořitelna klientům dává možnost on-line ocenění u bytů zdarma.

všestrannost: Díky hypotéce České spořitelny se dají financovat klidně i družstevní byty či dřevostavby. Z hypotéky můžete uhradit také náklady týkající se ocenění nemovitosti a bankovních, právních či realitních služeb.

nízké úroky: Česká spořitelna se snaží vyjít klientům vstříc a drží sazbu úroků u hypoték poměrné nízko. Ještě ke všemu nabízí úrokové zvýhodnění při hypotéce na dobu delší než dvacet roků a při zvolení tříleté až pětileté fixace. Méně nákladnou hypotéku mají také lidé splácející hypoteční úvěr z aktivního účtu České spořitelny.

možnost refinancování: V případě placení hypotéky u jiné bankovní instituce než u České spořitelny, která vám již nevyhovuje, dostanete šanci si jí refinancovat u České spořitelny. V ten okamžik ani není nutné dokládat žádné příjmy či dodávat nový odhad nemovitosti.

poradenské služby: S pomocí poradenství si můžete hypoteční úvěr šikovně nastavit přesně podle toho, co sami potřebujete. Získáte také informace o veškerých stinných stránkách a globálně o tom, co byste o vlastní hypotéce měli vědět.

Zápory hypotečního úvěru České spořitelny

Zde by měly být záporné stránky hypotéky od České spořitelny, nicméně je poměrně složité konstatovat, jaké nevýhody má hypotéka oproti nabídkám ostatních bank. Největší rozdíly tvoří pravděpodobně administrativní složitost a potřeba prokazování bonity. To je však nevýhoda, s níž se lze setkat v zásadě u všech bankovních institucí.

Americká hypotéka

Česká spořitelna klientům nenabízí pouze běžnou hypotéku, ale k dispozici má taktéž americkou hypotéku. Jedná se o úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitému majetku, kdy na rozdíl od klasické hypotéky se dají peníze využívat na financování takřka všeho. Hypotéka se klientům dává do maximální výšky sedmdesáti procent hodnoty nemovitosti. Nemovitost musí nejprve ocenit smluvní znalec České spořitelny. Zapůjčit se dá nanejvýš sto padesát tisíc korun po dobu nejdéle patnácti roků. Pokud žádáte o americkou hypotéku od České spořitelny, potřebujete prokázat příjmy za poslední rok. Podnikatel nebo osoba samostatně výdělečně činná dokazuje dvě poslední daňová přiznání. Též se ukazují doklady o vlastnictví nemovitosti, u vybraných úvěrů její dvě fotky, odhadní hodnota či pojistná smlouva ochraňující nemovitost před živelními událostmi.

Největší klad americké hypotéky spočívá v její garantované výši úroku, jež je totožná po celou dobu splácení dlužné částky. K dalším pozitivům se řadí možnost mimořádných splátek bez pokut, internetové ocenění nemovitosti zadarmo v případě některých úvěrů a nabídka pojištění. Další zajímavostí je fakt, že nepotřebujete mít běžný účet u České spořitelny pro americkou hypotéku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články