Co je to americká hypotéka

12.03. 2014 • Půjčky a hypotéky

Chcete – li si vypůjčit určitý finanční obnos, měli byste zvážit všechny hlediska a dle toho říci „ano“ vybranému produktu. Jako jedna možnost se vám nabízí tzv. americká hypotéka. V jaké situaci si ji zvolit?

Co je to americká hypotéka?

Pod pojmem americká hypotéka si představte hypoteční úvěr zajištěný nemovitostí (jako u běžné hypotéky). Rozdíl je v tom, že tato hypotéka se neváže (účelně) na bydlení – tedy neúčelový úvěr, který lze využít na cokoliv. Takto to je i u spotřebitelského úvěru jen s tím rozdílem, že úroky jsou zde nižší (o výši rozhodne poskytovatel úvěru). Původ slova „americká“ hypotéka hledejme v místě zrodu – USA. Tento druh hypotéky je možné sjednat i v ČR. V USA se nazývá „home equity loan“.

Hypoteční úvěr z americké hypotéky

Obnos peněz (z daného produktu) jedinci nejvíce používají k nákupu aut, všelijakých výrobků a také ke splacení jejich dluhů. S americkou hypotékou si lze vypůjčit poměrně velkou sumu peněz. Je tedy na účely splátek naprosto ideální, zejména v případě, kdy si zvolíte poskytovatele nezkoumajícího do hloubky uchazeče o úvěr (např. nebankovní americké hypotéky). Přesto je dobré si promyslet, jestli vám tyto peníze budou opravdu ku pomoci. Je možné, že se díky neopatrnosti dostanete do mnohem složitějších problémů s financemi.

Výše hypotečního úvěru se vyjadřuje procentem (%) a odvozuje se od odhadní ceny nemovitosti. Jedná se o nižší procentuální obnos (přibližně 70%) než je tomu u běžné hypotéky. U nebankovních hypoték se lze setkat i s ještě nižšími částkami. Doba splatnosti americké hypotéky se také různí (5 – 20 let). Výše min. obnosu peněz se pohybuje kolem 100 – 200 000 Kč (odvíjí se od jednotlivých poskytovatelů).

Podmínky americké hypotéky

Americká hypotéka se uděluje za jistých předpokladů – jedná se o banku nebo poskytovatel je nebankovního původu. Obecnými předpoklady jsou dosažení plnoletosti žadatele, nepřesáhnout věkovou hranici 70 let (ke dni konečné splatnosti úvěru), zajistit hypoteční úvěr nečistostí (leží na území ČR) a zaměstnanecký plat (nebo podnikatelský). Poskytovatel si dále může klást i jiné podmínky. Opravdu tedy záleží na výběru poskytovatele.

Výhody a nevýhody americké hypotéky

Většina osob si vybírá hypotéku americkou – lze si půjčit mnohem vyšší finanční obnos k různému použití, nízká sazba za úroky, rozklad splátek po delší dobu (splátky nastavit dle vašich možností). Mnoho poskytovatelů nabízí také splatit hypoteční úvěr dříve bez placení pokut (jako u hypotéky klasické). Nemovitost, na kterou se vztahuje americká hypotéka, je možné dát k prodeji. Ovšem setkáme se i s nevýhodami – např. nezbytné zaručovat se nemovitostí. Je tedy vhodnější si zřídit klasickou hypotéku, když ji chcete pouze na bydlení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby

Hledáte efektivní crm software pro vaše podnikání? Doporučujeme oblíbený program Money S4!

Používáte často insolvenční rejstřík nebo obchodní rejstřík a zdá se vám vyhledávání v nich složité? Vyzkoušejte novou službu FIRMO.CZ, kde najdete všechny informace přehledně na jednom místě! Nevíte si rady s vašimi financemi? Nezoufejte! Školení finanční poradci se společnosti OVB vám rádi pomohou rozložit vaše finance, přesně dle vašich potřeb!

Vema je moderní personální informační systém pro komplexní řešení mezd a personalistiky.

Program Altus Vario slouží pro přehlednou skladovou evidenci včetně řízení nákupní strategie.

Služba iDoklad.cz vám umožní jednoduše vystavovat faktury online. Pokud hledáte spolehlivé řešení pro fakturace, bude nástroj iDoklad vhodnou volbou!

Zajímá vás co je CRM a jak vám může pomoci ve vašem podnikání? Přehledné vysvětlení najdete na webu špičkového CRM softwaru eWay-CRM.

Kontakt a reklama