Triarios: Externí vedení účetnictví pro firmy a živnostníky

13.07. 2016 • Tipy a rady

Ne každá firma si může dovolit v dnešní době zaměstnávat na plný úvazek vlastní účetní, nemluvě o drobných živnostnících. Pro ně je pak výhodnější si jednou za čas najmout externí firmu, která jim dá účetnictví a daně do pořádku.

U malých firem se vlastní účetní často ani nevyplatí. Musíte brát totiž v potaz fakt, že je potřeba mu platit mzdu a ještě za něj odvádět zdravotní a sociální pojištění. Externí účetní firma pak mnohdy stojí výrazně méně finančních prostředků.

Vždy je ale nutné si zvolit dostatečně zkušenou firmu ke spolupráci. Jednou z nich je Triarios, která se zaměřuje hlavně na vedení účetnictví v Praze, kde pomáhá i mnohým významným podnikatelským subjektům. Svoji pomoc však nabízí i drobným živnostníkům, kteří potřebují vést daňovou evidenci, případně hledají odborníky na daňové poradenství.

Odborníci z Triariosu se vyznají v zákonech

Vyznat se v legislativě není nic jednoduchého. Zákon o účetnictví přináší každý rok změny. Ne každý, kdo si účetnictví dělá sám, pak tyto změny reflektuje. To má za příčinu vady, na jejichž základě pak finanční úřad může udělovat sankce a pokuty. A nemusí být nijak malé, pro mnoho malých firem každá sankce může znamenat ohrožení životaschopnosti. I z tohoto důvodu je praktické se obrátit na firmu typu Triarios.

Kromě vedení účetnictví nabízí i další služby

Triarios vám pomůže, pokud si nevíte rady s účetnictvím firmy. Zároveň nabízí i další služby. Může vás zastupovat při komunikaci s finančním úřadem. Udělá vám účetní závěrku, nabízí daňové poradenství. Pro velké firmy pak zajišťuje například i finanční audity, na jejichž základě se dá poznat, zda hospodaří ekonomicky, nebo v některých bodech zbytečně utrácejí své prostředky. Externí účetní firma dokáže pomoci v mnoha dalších směrech, není to tedy jen o pouhém vedení účetnictví, případně daňové evidenci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články