Jak vrychle ydělat peníze

15.04. 2014 • Tipy a rady

Mysterium získávání financí pokaždé neznamená krásně placenou pozici v nadnárodním spolku či útulné místo ve státní administrativě. Poutavých výnosů lze docílit také tím, že tvůrčí cestou pomůžete osobám k vyřešení jejich potíží či vyplněním jejich tužeb mnohem hodnotněji než obyčejné služby a obchody. Tento článek Vám přináší pár návrhů (tradičních i netradičních) pro vaši inspiraci na trase za finančním blahobytem.

1) Nákup - prodej

ádka každého z nás. Jestli máte přístup k internetu ve svém tabletu nebo chytrém telefonu, zajděte s nimi do bazaru nebo antikvariátu. Porozhlédněte se po lákavých názvech, učebnicích, nejprodávanějších titulech atd. Poté srovnejte hodnoty s jejich prodejní cenou na internetu (Aukro, SBazar, aj.) a když naleznete knihu s poutavým rozdílem, kupte knihu a zkuste ji prodat on – line. Při takovém hledání informací usilujte o nenápadnost. Provozovatelé těchto prodejen by jistě neměli radost z vašeho jednání.

Navštivte bleší trhy. Máte – li přehled o konkrétním odvětví (nábytek, hračky, filmy, hudba, umění, aj.), i zde najdete neotřelé tituly, kterých se držitelé (nemající potuchu o jejich skutečné ceně) chtějí co nejdříve zbavit. Budete – li mít štěstí, nakoupíte vzácnost za pakatel, který dále prodáte s nemalým výdělkem.

Sledujte nástěnky – finanční úřady, magistráty a další takové úřady občas uveřejní na svých vývěskách dražby (zabavená kola, vozidla, nábytek nebo počítače). Tyto informace jsou však naprosto přehlíženy z řad většiny osob. Ovšem vy můžete tyto věci dobýt za přijatelnou hodnotu a dále je nabídnout ke koupi.

Nabídněte k prodeji svou filmotéku – diskotéku. Ze stávajících DVD, CD, VHS atp. si vytvořte digitální kopie, uložte je na externí/interní disk a dále originály zašlete do světa. Vyzkoušet to můžete například na burzách sběratelů, bleších trzích, atp., avšak nejvhodnější možností je samozřejmě inzerovat on – line a dražit. Tímto lidově řečeno „zabijete 2 mouchy 1 ranou“ – volný úložný prostor doma + zvýšení financí na vašem účtu. Jste – li majitelem nějakých sběratelsky cenných sad (limitované edice, DVD boxy, aj.), nebojte si naúčtovat nadprůměrné hodnoty. V ostatních případech však mějte na paměti, že mnoho Vámi poskytovaných titulů je možno dostat na webu zcela zadarmo, tudíž vaší výsledným kolektivem budou spíše nadšenci a fandové, kteří by měli rádi své kolekce kompletní. Poskytujte tedy raději kamarádské ceny. Vězte, že dochází ke změně lapačů prachu na milé obnosy peněz.

2) Buďte tvůrčí

Zkuste prodávat fotografie. Vlastníte – li přijatelný foťák, máte cit pro světlo, barvy a kompozici, jste na počátku tvorby a prodeje, tzv. „stock photos“ (ilustrační obrázky). Takovéto fotky se používají na firemních nebo zpravodajských serverech a to v podobě grafického dodatku článku, které postrádají původní snímky především z toho důvodu, že pořídit je za pomoci profesionálního fotografa by je stálo hromadu peněz. Vaši tvorbu se pokuste předložit zejména za pomoci „fotobank“ (Shutterstock), které jsou na toto přímo zaměřené. Hodně potřebné jsou například fotky lokalit – paky, ulice, pláže, domy, apod., ale i osoby v konkrétních situacích, vyjadřující určité city  - zamilovaní, pracující, šťastní nebo nahněvaní jedinci. Tady ovšem bude nutné mít souhlas (písemný) dotyčných osob s publikování fotografií a eventuálně dořešit jejich práva na jistou odměnu.

Produkujte a nabízejte k prodeji své originální výrobky. Jste – li alespoň malinko zruční, zamyslete se nad prodejem svých výtvorů pomocí platforem – Fler, apod. Kdykoli se může objevit někdo, kdo si vaše pletení, háčkování, vyšívání, keramiku atp. zamiluje a bude svolný za jedinečnou tvorbu pustit nějakou korunu.

3) Příležitostné práce

Buďte zvířecím přítelem. Zejména mladší ročníky a studenti mohou venčit či hlídat domácí mazlíky, když jejich vlastníci kdesi cestují nebo nemají dostatek času. Jde o poměrně milou činnost, ze které budete nadšeni i vy samy – čerstvý vzduch, pohyb, peníze. Radíme, abyste svou nabídku služeb inzerovali v blízkosti obchodů se zvířaty (zverimex), veterinárních ordinací, potřeb pro chovatele nebo v parcích (častý výskyt osob se psy).

Komu se nelení tomu se zelení, aneb komu se zelení tomu se urodí (finance). Zkuste navrhnout sousedům a lidem v blízkém okolí, že jim posečete trávník, prořežete stromy a jiné zahradnické práce. Zařízení a náčiní zakoupené pro servis vaší parcely si tak může samo na sebe vydělat a navíc dostanete uznávanou přezdívku „ Béďa Trávníček“.

Hlídejte online servery s poptávkou. Webové stránky jako Webtrh.cz a jiné jsou vstupem do světa dalšího příjmu. Většina podnikatelů a společností se tu poohlíží po rychlé pomoci a poptává určité opakované nebo jednorázové služby, jelikož na ně sami nemají dostatek personálu. Buďte iniciativní a nabídněte svou šikovnost na těchto serverech. Potřebné jsou především jazykové, grafické a programátorské služby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články