Je výhodná půjčka bez banky?

03.03. 2016 • Půjčky a hypotéky

Reklama je dnes všudypřítomná a ze všech možných i nemožných míst se tedy můžete dozvědět, kdo aktuálně nabízí údajně nejvýhodnější bankovní půjčky. Jednotlivé bankovní instituce tvrdě bojují o každého klienta a snaží se ho získat na nejnižší úroky, mírné splátky a různé doplňkové služby. Ovšem když zrovna nepotřebujete úvěr ve výši 1 500 000 Kč s úvazkem na polovinu života, pak můžete zkusit najít řešení, které by mohlo pomoci.

S tímto ohledem se jako výhodná jeví půjčka bez banky, která může být výhodnější než špatně nastavený produkt u banky.

Banky vs. nebankovní sektor

Jakýkoliv bankovní dům může nabídnout natolik vysoké sumy peněz, že bez potíží podlehnete takové nabídce a pořídíte si často i nepotřebné věci. Ovšem tím si pouze přiděláváte komplikace, protože splácení takových vysokých půjček trvá skutečně dlouhou dobu a bankovní instituce s vymáháním dlužné částky nikterak dlouze nevyčkávají.

Ono ani zřízení bankovního úvěru není vždy úplně snadnou záležitostí, protože během schvalovacího procesu musíte projít důkladným prověřením. Možná se pak budete ještě hodně divit, co se o sobě z registru dlužníků dozvíte. Další čas uplyne, než doložíte všechna potřebná potvrzení a po dlouhém čekání se také klidně může stát, že vaše žádost o půjčku bude odmítnuta. Navíc jestli potřebujete získat rychle jen několik tisíc, rovnou na banku zapomeňte.

Nebankovní společnosti volí zcela jinou strategii. Schvalování úvěrů totiž není postavení na zjišťování, jak si klient vedl v minulosti. Pokud už zaměstnanci nebankovní společnosti do registru dlužníků nahlédnou, pak umí rozlišit nenapravitelného neplatiče od člověka, který se jen náhodou pozapomněl se zaplacením nějaké faktury.

Ostatně nebankovní sektor dovede reagovat mnohem pružněji a rychleji na přání klientů. Dovede poskytnout i malé úvěry před výplatou, kdy peníze dostanete v rámci pár minut. U větších půjček pak nebankovních společnosti poskytují plnohodnotné služby, přičemž úroveň zaměstnanců bývá srovnatelná s pracovníky bank.

Klady půjčky bez banky

Nebankovní půjčka se vyznačuje výhodami, o jakých se klientům bank ani nesní, protože to ani díky některým směrnicím jednoduše není možné.

Rychlost – díky krátkodobé půjčce u nebankovní společnosti lze získat peníze v rámci pár minut.

Online – veškeré nebankovní půjčky se dají sjednat, aniž byste někam museli chodit.

Dosažitelnost – nesetkáte se s tak důsledným prověřováním jako u bank. Díky tomu se úvěry od nebankovních společností stávají mnohem dostupnější pro široké spektrum žadatelů.

Jednoduchost – pokud zažádáte o menší obnos, pak hned po schválení půjčky dostane peníze. Vyšší úvěr splácený po měsících je podložený jednoduchou, krátkou a jasně srozumitelnou smlouvou.

Peníze kdykoliv – u krátkodobé půjčky můžete mít peníze v zásadě kdykoliv během 24 hodin 7 dní v týdnu včetně svátků.

Půjčka zdarma – žádná banka na našem trhu nepůjčí peníze zdarma, ale v nebankovním sektoru to možné je. Jakožto nový klient totiž můžete u některých společností využít prvního úvěru zcela zdarma a bez poplatků. Navíc nejste kromě splacení dlužné částky k ničemu dalšímu zavázáni.

Bezúčelovost – nebankovní poskytovatelé půjček nikdy nehledají důvody, na co peníze potřebujete.

Nejlepší půjčky bez banky

V poslední době se počet nebankovních společností u nás zněkolikanásobil. Kvůli tomu není úplně snadné některou firmu doporučit, protože těch kvalitních je vícero. Z toho důvodu uvedeme alespoň některé, jež disponují nějakou výjimečností.

Nejschvalovanější – Creditsor

K úvěrům na krátkou dobu patří půjčka od společnosti Creditsor, kde můžete získat až 4 500 Kč se splatností od jednoho do třiceti dnů.

Postup pro získání půjčky od Creditsoru je snadný. Na webu stačí vyplnit jen krátký formulář, kde si zvolíte podmínky úvěru. Systém následně vyhledá mezi spolupracujícími poskytovateli toho, jenž může okamžitě poslat peníze na váš účet. Uvedenou půjčku skutečně získá téměř kdokoliv, komu již bylo 18 let a vlastní bankovní účet.

Nejrychlejší – Ferratum Bank

Pokud byste měli bankovní účet u stejné banky jako společnost Ferratum Bank, můžete dostat 500 až 10 000 Kč za jednu minutu. Zapůjčené peníze musíte posléze vrátit do 45 dnů. Jestliže byste si vystačili s třemi tisíci korun na třicet dní, pak dostanete půjčku úplně zdarma.

Půjčku u Ferratum získáte, když vyplníte žádost na webu společnosti nebo pokud využijete linky operátora. Operátor následně volá ihned zpět, aby zjistil, jestli se zadaná data zakládají na pravdě. Jakmile je vše v pořádku, obdržíte zapůjčené peníze na účet.

V případě opakovaných úvěru stačí pouze zaslat SMS zprávu a Ferratum okamžitě převádí potřebnou sumu peněz na váš účet. Pro úspěšné schválení je zapotřebí nejméně 21 let, české státní občanství a bankovní účet.

Nejvíce peněz zdarma – Zaplo

Společnost Zaplo nabízí až 8 000 Kč bez poplatků a úroků na 30 dní pro nové klienty. Jestliže vás tato nabídka zaujala, pak se musíte registrovat na webu firmy, nahrát kopii vlastního občanského průkazu do internetové aplikace a následně zašlete 1 Kč ze svého účtu pro jeho identifikaci. Následně dostanete oznamovací e-mail a peníze na účet.

Opakovaně pak můžete žádat až o 15 000 Kč a kromě občanky a bankovního účtu musíte být plnoletí a mít české státní občanství.

Nejlevnější – Click Credit

Společnost Click Credit byla vyhodnocena jako nejlevnější nezávislými servery Aktuálně.cz a Bankovnípoplatky.com. Půjčka od této společnosti je skutečně levná a za půjčených 1 000 Kč zaplatíte jen 33 Kč.

Společnost můžete požádat o 1 000 až 4 999 Kč na 30 dní tak, že vyplníte online formulář a převedete 1 Kč kvůli identifikaci vašeho účtu. Po schválení dostanete peníze na účet nebo si je vyzvednete na některém z terminálů společnosti Sazka. Nepotřebujete nic jiného než plnoletost, bankovní účet a trvalý pobyt na území České republiky.

Nejznámější – Home Credit

Pravděpodobně nejznámější nebankovní společností v České republice je Home Credit, která už má velké renomé a zapůjčit si u společnosti můžete sumu mezi 10 000 až 180 000 Kč. Následně budete splácet dluh v intervalu mezi jedním až sedmi lety.

Pokud máte o služby společnosti Home Credit zájem, pak není nic jednoduššího, než zavolat na zákaznickou linku nebo vyplnit a odeslat formulář na stránkách společnosti. Obratem vás kontaktuje operátor a s ním se poté domluvte na dalším postupu. Smlouvu můžete podepsat buď klasicky doma nebo za pomoci jedinečného SMS kódu.

Pro schvalovací proces bude nutné si připravit dva doklady totožnosti, číslo bankovního účtu a údaje o zaměstnavateli. Home Credit ale výši příjmů zkoumat nebude.

Půjčka bez banky se přizpůsobí potřebám

V rámci řady nabídek známých a na proměny finančního trhu dobře reagujících nebankovních společností si jistě vybere vhodný úvěr každý.

Půjčka bez bankovní instituce je v současnosti celkem zajímavá, o čemž svědčí prosperita společností Home Credit, Zaplo, Click Credit, Ferratum Bank či Creditsor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články