Australská hypotéka

09.05. 2014 • Půjčky a hypotéky

V případě nutnosti hypotečního úvěru si musíte dopředu rozmyslet, jaká z dostupných variant se právě pro vás bude hodit nejvíce. Možností je samozřejmě celá řada. Neustále populárnější se stává australská hypotéka. Pravděpodobně už jste o ní slyšeli, ale ne každý jistě ví, co přesně tento termín obnáší, a proto se na ní podíváme trochu blíže.

Obecně k australské hypotéce

Australská hypotéka se dá také jinak nazvat hypotéka naruby. Jedná se o hypoteční úvěr, jenž je obdobně jako běžná hypotéka určený fyzickým nebo právnickým osobám a je zajištěná zástavním právem k nemovitému majetku. Na českém trhu se australská hypotéka nevyskytuje zatím příliš dlouhou dobu. Masivní podporu získala až v roce 2012 od Hypoteční banky. Australská hypotéka ovšem není žádnou novinkou, ale jedná se jen o reklamní kampaň právě zmíněné Hypoteční banky. Hlavní výhody propagované u australské hypotéky nejsou žádným způsobem revoluční a dají se objevit u v nabídkách dalších bankovních institucí. Díky australské hypotéce můžete financovat nejen nemovitost, ale také její opravu a vybavení. Dá se tedy výhodně zkombinovat neúčelová s účelovou hypotékou. Australská hypotéka je nastavená takovým způsobem, že čím více peněz si klient zapůjčí, tím nižší bude výsledná úroková sazba. Dalším specifikem australské hypotéky je fakt, že se platí malý či žádný poplatek za dojednání hypotečního úvěru.

Klady australské hypotéky

Australská hypotéka má několik velice dobrých kladů, díky nimž se jednoznačně dá o tomto produktu reálně uvažovat:

zvýhodněný poplatek: Nemusíte zaplatit tisíce korun kvůli poplatkům za vyřízení hypotečního úvěru oproti většině bankovních institucí. Pokud si vezmete hypoteční úvěr od 85%, pak zaplatíte poplatek do tří tisíc korun a při hypotečním úvěru do výše 70% hodnoty máte dokonce celé vyřízení hypotéky zadarmo. Délka fixace ovšem v tomto případě musí být nejméně na dobu pěti roků.

zvýhodnění úrokové sazby: Další výhodu představuje fakt, že čím větší obnos si v rámci australské hypotéky zapůjčíte, tím nižší bude výsledná úroková sazba. Sazba se klientům snižuje po každém zapůjčeném milionu korun. Takže při potřebě větší cifry se určitě australská hypotéka vyplatí.

Zápory australské hypotéky

Nic nemůže mít pouze kladné stránky a hledat se musí také zápory. U australské hypotéky byste si měli pamatovat, že se nejedná o převratnou novinku, která se vyplatí každému zájemci. Slevy se vzrůstající částkou, již si zapůjčujete, vypadají zajímavě, nicméně vždy důkladně porovnejte, zda nejsou příliš velké poplatky za vedení účtu, aby případnou slevu nezazdily. Valné většině žadatelů o hypotéku se však tento produkt vyplatí.

Společnosti poskytující australskou hypotéku

Jak již bylo výše zmíněno, hlavním poskytovatelem australské hypotéky u nás je Hypoteční banka. Avšak hypotéky fungující na takřka totožném principu se dají objevit i u některých dalších českých bankovních institucí - např. GE Money Bank či ČSOB. Další banky nabízejí alespoň nějaké výhody pro klienty. Každému klientovi vyhovují jiné druhy výhod, a proto při vybírání konkrétní hypotéky musíte vhodně vybírat a zohledňovat nejdůležitější aspekty. Rozhodně byste se neměli rozhodovat impulsivně na základě zběžného zhodnocení. Ideálně si propočítejte, jestli opravdu uspoříte peníze.

Hypoteční banka

Australskou hypotéku na náš trh přinesla Hypoteční banka. Ta se specializuje na hypotéky, což je zřejmé již z jejího názvu. Nabízí různé varianty hypoték. Banka vznikla již roku 1991 a pod názvem Hypoteční banka ji známe od roku 2005. Hypotéky od Hypoteční banky se dají označit za flexibilní. Hypoteční banka nabízí celou řadu možností, jak si půjčit peníze. Kromě zapůjčení peněz si u Hypoteční banky můžete sjednat některou zajímavou službu, k nimž patří odhad nemovitosti, dálkový přístup do katastru, mimořádná splátka, zelená asistence, pojištění hypotéky či pojištění majetku.

ČSOB

Československá obchodní banka se řadí k belgické bance KBC a ta je zase součástí KBC Group N. V. ČSOB se specializuje na bankovní produkty a služby fyzickým osobám i podnikatelům. Jedná se o poměrně univerzální bankovní instituci. Nabízí svým klientům zvýhodněné hypotéky - jednou z nich je hypotéka s bonusem. Zde již dopředu víte, jaký bonus dostanete při správném splácení hypotečního úvěru. Tím bonusem bude odpuštění části výše hypotečního úvěru. První část bonusu získáte po uplynutí dvanácti roku splácení. Také lze dosáhnout na poměrně zajímavé splátky. Pakliže podmínky bonusu nenaplníte, nemusíte se obávat žádných pokut. Banka vám dokonce neodebere ani již získanou část bonusu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články