Jaké nebankovní společnosti nám mohou půjčit?

07.06. 2015 • Půjčky a hypotéky

Půjčíte si sem tam peníze? Děláte tak přes banku nebo nebankovní společnost? Každému sedí v tomto ohledu něco trochu jiného. Ale není nikdy na škodu seznámit se aspoň některými nebankovními společnostmi, které u nás poskytují půjčky.

Nebankovní půjčky

Na trhu České republiky se za uplynulé roky objevila obrovská spousta společností a firem, které poskytují nebankovní půjčky. Jak se vlastně liší od bankovních společností? Z výhod uveďme to, že obvykle půjčují peníze rychleji, proces u nich provází menší administrativa a většinou nezkoumají příliš bonitu, tedy schopnost klienta své závazky splácet. Proto nepřekvapí, že jsou tyto firmy oblíbené u lidí, kteří se nacházejí v registru dlužníků a na půjčku od banky tak nedosáhnou.

Není možné vyjmenovat na krátkém prostoru veškeré tuzemské společnosti poskytující nebankovní půjčky. Je jich totiž opravdu hodně a každou chvilku navíc přibude nějaká nová, případně pobočka cizí firmy u nás. Pojďme se ale stručně podívat na ty nejznámější.

Ferratum

Firma Ferratum je původem s Finska a pro svou oblíbenost expandovala i do dalších částí Evropy včetně naší republiky. Není u nás sice tak dlouho, jako jiné společnosti, nicméně i přesto se těší vysoké oblibě u spotřebitelů všeho druhu.

Společnost poskytuje krátkodobé úvěry Ferratum. Samotný proces zřízení půjčky je velmi jednoduchý – je možné využít online stránky, případně zaslat pouhou SMS zprávu.

Krátkodobé půjčky od této společnosti jsou dobré pro případy, kdy potřebujete jen malý obnos a současně víte, že jste schopni firmě vrátit do 14 dnů. Proto je často využívána lidmi, kteří zrovna nevyšli s výplatou. Vaše půjčka může být od pěti set do pěti tisíc korun.

Home Credit

Firma Home Credit je na našem trhu finančních produktů už dlouhou dobu a stále se celkem těší oblibě. Je také členem jedné z nejsilnějších finančních skupin.

Home Credit má v nabídce obrovské spektrum nejrůznějších finančních produktů. Z oblíbených zmiňme jen nákupy na splátky, kreditní karty, půjčky bez udání účelu, účelové půjčky a mnoho dalších.

Takovou neúčelovou půjčkou můžete čerpat odnos od 10 000 do 150 000 Kč. Splatnost je pak od 10 do 84 měsíců. Neplatíte žádné poplatky ani za vyřízení úvěru, ani za jeho vedení. Půjčku můžete vrátit do tří měsíců.

Cetelem

I tato společnost je na trhu již celkem dlouho a za tu dobu už si stačila vybudovat svou tradici i klientelu. U nás patří mezi největší a také nejvýznamnější poskytovatele nebankovních půjček. Jejím těžištěm jsou hlavně standartní spotřebitelské úvěry, osobní půjčky účelové i neúčelové, kreditní karty různého typu a parametrů. Nabízí také různé způsoby financování motorových vozidel a některé typy pojištění.

Cofidis

Cofidis je na Českém trhu od roku 2004. Je to dynamická firma, která se snaží stavět na individuálním přístupu k zákazníkovi. Navíc nefunguje pouze u nás. Pochází z Francie, kde vznikla již roku 1982 a nabízí produkty jednoduché a velmi transparentní. S touto společností je možné komunikovat po internetu, poštou, faxem nebo po telefonu.

Profi Credit

Firma byla založena roku 1994 původně pod názvem Profireal, a.s. S přelomem tisíciletí se společnost soustředí v první řadě na půjčky a úvěry pro podnikatele a firmy, ale nenechává stranou ani soukromé osoby.

Profi Credit je součástí nadnárodní skupiny Profirreal Group – působí v zemích střední i východní Evropy.

Provident Financial

Provident patří mezi poměrně hodně známé nebankovní společnosti na našem území. Není se čemu divit, když u nás působí již přes třináct let. Lidé tuto firmu často volí kvůli individuálnímu přístupu, kterému se jim v Provident Financial dostane. Zdejší obchodní zástupci se maximálně snaží připravit vám úvěr na míru vašim potřebám. U Providentu si můžete půjčit sumu od 3 000 do 50 000. Také se vám bude líbit online přístup a zcela jednoduchá smlouva.

Dále jmenujem například RMI – Finance Consulting, Financial Solutions, Půjčka 12, ACM Money, Essox (dceřiná společnost Komerční banky) apod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články