Investice, s kterými byste neměli otálet

14.07. 2014 • Investice

Všichni touží po všem, a nejlépe ihned. Kvalitní vzdělání, zaměstnání s vysokým platovým ohodnocením, vlastní bydlení, luxusní vůz, každoroční dovolenou, značkové oblečené. Realita je ovšem někde jinde a většina lidí i na to nejnutnější dosáhne až časem. Ti, co mají všechno a ihned, to většinou nemají díky své práci, ale díky přičinění rodičů nebo jiných příbuzných. Většina lidí má ze sebou vykonané práce radost. Proto se snažte všeho dosáhnout vlastním přičiněním. Budete si pak věcí více vážit. Vaše energie, kterou jste do činnosti dali, bude odměněna. A vy budete mít pocit, že jste nic nedělali nadarmo. Pokud chcete si teda nějak finančně přilepšit, můžete své peníze, které samozřejmě musíte mít, investovat. Existuje několik možností investice, a to buď do akcií, komodit, i třeba sami do sebe. Ano, i investice do sebe samého je investicí, která může v budoucnu přinést nemalé finanční ohodnocení. Člověk, který chce investovat, by v tom měl umět, jak se říká, chodit. Vybrat správný čas, oblast, do které bude investování, ale i množství investovaných financí. Všechny tyto faktor je nutné zvážit a umět dobře vyhodnotit. S rozvahou zvažte všechna pozitiva, ale myslete i na negativa, kterými se ovšem nenechte odradit. Nejlepší radou je, že čím dříve, tím lépe. Proto pokud to jde, investujte hned ve svých dvaceti letech. Bojíte se investovat v tak mladém věku? Nebojte, my Vám nyní představíme několik investic, u kterých rozhodně neprohloupíte. Tak čtěte dále a dozvíte se více.

Permanentka do posilovny

Od modelek, herců a jiných slavných osobností slýcháváme, kolik času tráví v posilovně, a že je to většinou skutečně vidět. Permanentka do posilovny není v současné době žádným luxusem nebo něčím neobvyklým. Někteří lidé v posilovně nikdy nebyli a ani s tím začínat nebudou, jiní jsou zase takoví, že by zde mohli trávit i celé dny. Samozřejmě, že si každý najde to své, co ho baví. Některé cviky jsou jednodušší, jiné složitější. Pokud již budete permanentku vlastnit, donutí Vás to alespoň jednou, dvakrát za týden toto místo navštívit. Výsledky se budou dostavovat postupně, ale jistě je uvidíte nejen vy, ale i okolí. Touha o krásné postavě doprovází většinu žen. Vždyť hlavně ony jsou věčně se svou postavou nespokojené. Muži naopak se snaží vyrýsovat každý sval. Po pěkně vytvarovaném muži přeci prahne nejedna žena. Navíc díky cvičení budete mít lepší náladu.

Preventivní prohlídky

Do prevence není nutné investovat téměř žádné peníze. Většina prohlídek, které jsou pravidelné a preventivní jsou totiž zdarma, alespoň ty základní. Zde ani nejde tak o finance, ale spíš o vlastní přesvědčení a sílu si na tu prohlídku zajít. Spousta lidí tyto prohlídky zanedbává, a pak se diví, že nemoci přichází samy od sebe. Doktor totiž může nemoc zachytit v počátku, kdy se s ní dá třeba ještě něco dělat. Jakmile se něco zanedbá, může být už i pozdě. Nepodceňujte tyto prohlídky a najděte si hodinku čas, abyste je absolvovali.

Pojištění

Pojistit si v současné době můžete prakticky cokoliv. Od jednotlivých částí těla, přes spotřebiče, až po celou nemovitost nebo třeba auto. Určitě pro člověka je nejdůležitější zdraví, a tak je dobré si ho pojistit. Úrazové a životní pojištění jsou ty nejzákladnější. Další dobrou investicí je pojištění domu nebo bytu. Nikdy totiž nemůžete vědět, zda se nějakému zloději zrovna Váš příbytek nezalíbí. Kromě celého domu si můžete pojistit jednotlivé vybavení, jako je třeba elektronika, ale třeba i drobnosti, jako je mobilní telefon nebo notebook. Většina lidí si bere na své bydlení hypotéku, případně zboží na splátky. Ale co když, člověk ztratí zaměstnání nebo se dostane do pracovní neschopnosti a nebude moci splácet. Je proto dobré si pořídit pojištění proti neschopnosti splácet nebo proti ztrátě zaměstnání. Dnešní doba je velmi nejistá hlavně, co se zaměstnání týče. Díky tomuto druhu pojištění budete mít nějaké finance pro případ, že zaměstnání skutečně ztratíte, abyste mohli splátky splácet. Jste-li nešikovní, tak i tento svůj neum si můžete pojistit. Divíte se sami co?

Záloha vašich dat

Většina informací se dnes přenáší a ukládá pouze elektronicky. Což je samozřejmě obrovská výhoda, ale zároveň i nevýhoda. Někdy se totiž může stát, že se data prostě ztratí. A to velmi jednoduše. Stačí jen otevřít nějakou nevyžádanou poštu, počítač se nakazí virem, který zničí všechna data a problém je na světě. A co teď? Všechny fotky z dovolené, podklady do práce, či rozepsaná diplomová práce. Vhodným řešením je zálohování dat. Ať už na externí disk nebo třeba zálohování prostřednictví on-line  úschoven.

Náhradní klíče

Zabouchnout si dveře s klíčky uvnitř si může prakticky každý. V dnešní uspěchané době to není ničím neobvyklým. V těchto případech si jistě začnete nadávat, proč jste si nenechali udělat náhradní klíčky. Tyto náhradní klíče si pak jen necháte u někoho známého, a samozřejmě spolehlivého, kdo Vám dům nevykrad, když zrovna nebudete doma.

Byt k pronájmu

Máte-li zbytečné finance, kupte byt. Můžete pak na něm měsíčně vydělávat prostřednictví nájmů, které budete vybírat od nájemníků. A že si tak můžete přijít na slušné peníze, to je více než jasné. Spousta lidí v dnešní době si nemůže dovolit vlastní bydlení, a tak vyhledávají pronájmy. Stejně tak i studenti.

Myslete na penzi

Důchodu se ani nedožiju. Tak to slýcháváme poměrně často od mladých lidí. Ale ani tuto, pro mnohé sice dálnou budoucnost, není radno podceňovat. Popřemýšlejte o nějakém penzijním připojištění, prostřednictvím kterého můžete spořit na penzi. Mnoho zaměstnavatelů navíc na toto pojištění přispívá, tudíž vás toto placení nijak velmi nezatíží. Zkuste o tom uvažovat. Investice do budoucna e vyplatí.

Spoření

Spolu s pojistkou nebo s penzijním připojištěním je také dobré uvažovat i nad spořením. Spoření můžete také využít v budoucnu například na koupi auta nebo postavení domu. Sníte o vlastním podnikání? Spoření Vám jistě nějaké peníze do začátku přinese.

Budování kontaktů

Možná je to smutné, ale v moderní době se člověk bez kontaktů prakticky ani neobejde. A čím víc jich je, tím samozřejmě lépe. Čím více lidé budete znát, tím více možností se vám otvírá. Svět je plný kontaktů a stačí, když využijete tu správnou příležitost. Kontakty se jistě budou vždy hodit. Nikdy totiž nemůžete vědět, kdy konkrétního člověka budete potřebovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Investice'
Tipy na jiné články