O jaké druhy pojištění je dobré se zajímat?

30.09. 2015 • Tipy a rady

Pojišťovny nabízí desítky druhů pojištění, jejichž význam je vždy stejný. Platíme si ho proto, aby nás „krylo“ v případě, dojde-li k pojistné události. Pojištění funguje vlastně jako ochrana, že pokud vznikne škoda, nebudeme ji muset platit. Někdy nás tak může ochránit i před milionovými dluhy. Jaké typy pojištění se vyplatí mít a kde je sjednat výhodně?

Povinné pojištění výhodně

Existuje i několik druhů pojištění, které musíme platit. Jedná se o povinné ručení (více o něm například zde) a také o zdravotní pojištění. V jejich případě je třeba dobře vybrat pojišťovnu, protože se ceny mohou lišit i o tisíce korun ročně.

Kromě nich je určitě vhodné si sjednat pojištění vlastního majetku. Zařídit si můžete hned 3 typy pojistek:

  • pojištění nemovitosti – vztahuje se na nemovité věci jako je dům, byt, malé stavby jako je studna, septik apod.
  • pojištění domácnosti – vztahuje se na movité věci jako nábytek, spotřebiče, peníze, cennosti a jiné věci, které máte doma
  • majetkové pojištění – je kombinací dvou předchozích

Tyto pojistky vás kryjí v případě, kdy dojde ke zničení, poničení či odcizení vašich věcí například při živelné pohromě.

Pojištění vás může krýt i v případě, pokud druhé osobě nezáměrně způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku. Jedná se o tzv. pojištění odpovědnosti. Stojí jen několik set korun ročně a vyplatí se v případě malých i velkých škod.

Zajímavá nabídka u ERGO pojišťovny

Chcete-li platit za pojištění jen tolik, kolik je nutné, měla by vás zajímat nabídka pojišťovny ERGO, která na trhu působí již od roku 1994. Pojišťovna má aktuálně v nabídce například speciální Pojištění majetku a odpovědnosti Bezpečný domov. Sjednat u ní můžete i životní či výhodné cestovní pojištění.

Specifickým produktem a novinkou od ERGO pojišťovny je pojištění pro piloty s celosvětovou platností, které se vztahuje na škody, které pilot způsobí na zapůjčeném letadle.

Nepodceňujte význam pojištění! Pokud pojištěni nejste, udělejte to co nejdříve. U ERGO pojišťovny je možné všechny pojistky sjednat snadno online!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články