Tipy jak získat věci zdarma

07.10. 2014 • Tipy a rady

Finance řeší většina rodin. A ne jen těch mladých. Ceny v obchodech se šplhají stále výš a výš, ale přidání peněz na výplatních páskách není vidět. Potom se rodiny můžou dostat do situace, že na dveře klepe exekuce. To jsou ale ty nejhorší případy. Běžně se ale rodiny dostávají do větší či menší krize. Lidé si nemůžou pořídit takové vybavení nebo věci, které by chtěli. V tom případě je nutné, aby se uchýlili k řešení, které je pouze dočasné. Lidé nakupují věci v bazarech, secondhandech nebo na internetu, kde se dají sehnat kousky třeba i zdarma.

Internet zdarma

Internet má dnes doma téměř každý. A pokud ne, existují internetové kavárny nebo knihovny, kde se internet nabízí za velmi směšnou částku. Chvilku si sedněte, zapněte internet, najděte stránky s bazary. Sami se budete divit, kolik lidí nabízí nejrůznější vybavení buď zdarma, za odvoz nebo za malý poplatek. Doba, kdy lidé chtěli utržit za každou nepotřebnou kravinu v domácnosti jsou pryč. Lidé se snaží bavit nepotřebných věcí za každou cenu, a proto je nabízí třeba i zdarma.

Hledejte věci zdarma za odvoz

Takové nabídky naleznete poměrně snadno. Do vyhledávače si zadejte „za odvoz“ nebo „daruji“ a již se nabídky budou jen hrnout. Vy můžete najít tu pravou, která se bude hodit právě Vám. A každý den přibývají nové inzeráty. Je teda dobré sledovat nabídky průběžně.

Kromě klasických stránek na internetu se můžete poohlédnout i na facebooku. Tato sociální síť nabízí velké množství možností využití. Nemusíte si tam jen sdílet fotky a jiné běžné denní aktivity, ale naleznete zde i inzertní místo. Opět zde naleznete velké množství bazarů a secondhandů, kde seženete skvělé zboží. Kromě vybavení do domácnosti zde seženete velké množství oblečení pro miminka. Maminky se rády zbavují věcí, ze kterých děti již vyrostly. A můžete věřit, že jsou jako nové, zvláště ty kojenecké. Dítě roste každým dnem a tak nestačí věci ani zničit. Maminky jsou schopny prodat trička nebo dupačky pro miminko třeba i za deset korun, někdy dokonce zdarma.

Sledujte inzerci

Pokud Vás internet zklamal a nic zajímavého jste nenašli, můžete se vydat klasickou cestou. Kupte si několik inzertních novin z vašeho okolí nebo si sami podejte inzerát. Inzerát můžete vyvěsit například na inzertní tabule do supermarketů, kde projde denně spoustu lidí. Nikdy nezapomeňte doplnit svoje telefonní číslo nebo e-mailovou adresu, aby se lidi mohli někam ozvat. Problémy se zařizováním bytu mají především mladí, kteří si zařizují svůj první příbytek. Většinou totiž nic nemají, a tak se jim hodí každá pomoc.

Nabídky si ale dobře vybírejte a rozmyslete. Může se totiž stát, že si koupíte nebo přivezete věc, které se chtěl jednoduše někdo zbavit. Staré krámy nehromaďte doma. Důkladně si zboží prohlédněte, případně pokud jej objednáváte přes internet, tak si ho nechte detailně nafotit. Jistě se to vyplatí.

Máte odvahu? Nahlédněte do kontejnerů

Pokud si chcete věci sami prohlédnout a vybrat to pravé pro Vás, můžete nahlédnout do kontejnerů. Lidé se zbavují i funkčních věcí, které jim v domácnosti prostě a jednoduše zavazí. Mnohdy se setkáte třeba s mikrovlnou troubou, na které je dokonce napsáno – funkční. Věřím, že pro některé lidi to může být ponižující jít na smetiště a hledat funkční věci. Ale vůbec nemusí. S klidným svědomím se vydejte právě tam a najděte kousky, které zrovna potřebujete.

Podobě jako smetiště jsou na tom i sběrné dvory, kam lidí vyváží věci, které jim doma překáží. Smutné je, že například velké řetězce, je-li zboží jen malinko poškozené, tak ho likvidují. Nábytek rozřežou na kousky, místo aby jej někomu věnovali. Je teda možné se s nějaký takovým řetězcem domluvit, že pokud jim takové zboží přijde, měli byste zájem. Takové zboží přitom nemusí být ani nijak moc vadné. Je například jen vybledlé z výstavy, případně škrábnuté. Ale to Vám samozřejmě nemusí ani vadit.

Snažili jsme se Vám předat pár tipů, jak si vylepšit bydlení nebo svou situaci. Člověk se může snadno ocitnout v situaci, kdy prostě nemá dostatek finančních prostředků, aby si luxusně vybavil byt nebo chodil v těch supermoderních kouscích oblečení. Nezoufejte. Taková situace nemusí být konečná, a může se stát, že třeba za rok se budete mít mnohem lépe. Snad jste zde našli alespoň malou inspiraci, jak zdarma nebo za málo peněz přijít ke slušným kouskům. Příjemné hledání originálních kousků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články