Komu jsou nebankovní půjčky určeny

19.08. 2017 • Půjčky a hypotéky

Tyto půjčky jsou z pohledu jejich poskytovatelů pochopitelně určené všem, jejich přirozenou snahou je svůj produkt prodat co nejširšímu okruhu zákazníků. Ovšem z pohledu zákazníků je tento produkt oproti bankovním půjčkám nevýhodný a proto pokud má klient možnost uzavřít půjčku u etablované banky, je tato volba téměř vždy tou lepší.

Existují ale případy, kdy je nebankovní půjčka jedinou myslitelnou možností. Jedná se především o situace, kdy je nutno peníze získat rychle.

Vyřízení bankovní půjčky obvykle určitou dobu trvá a pokud se ocitneme v situaci, kdy peníze nutně potřebujeme okamžitě, může být půjčka nebankovní vhodným řešením, protože jednou z jejích výhod bývá rychlé vyřízení.

Ovšem je třeba zdůraznit, že tohoto typu půjčky by nikdy nemělo být využíváno k jednorázovému umoření splátek již existujících půjček. V takovém případě akutně hrozí uvíznutí v tzv. dluhové spirále, kdy je splacení jednoho závazku vykoupeno nárůstem celkové dlužné částky a založením nové půjčky.

Obvyklí klienti pro nebankovní půjčky

  • osoby vedené v registru dlužníků
  • nezaměstnaní
  • ženy na mateřské dovolené
  • lidé, kteří potřebují rychle určitý obnos i za cenu vysokého RPSN

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby

Hledáte efektivní crm software pro vaše podnikání? Doporučujeme oblíbený program Money S4!

Používáte často insolvenční rejstřík nebo obchodní rejstřík a zdá se vám vyhledávání v nich složité? Vyzkoušejte novou službu FIRMO.CZ, kde najdete všechny informace přehledně na jednom místě! Nevíte si rady s vašimi financemi? Nezoufejte! Školení finanční poradci se společnosti OVB vám rádi pomohou rozložit vaše finance, přesně dle vašich potřeb!

Vema je moderní personální informační systém pro komplexní řešení mezd a personalistiky.

Program Altus Vario slouží pro přehlednou skladovou evidenci včetně řízení nákupní strategie.

Služba iDoklad.cz vám umožní jednoduše vystavovat faktury online. Pokud hledáte spolehlivé řešení pro fakturace, bude nástroj iDoklad vhodnou volbou!

Zajímá vás co je CRM a jak vám může pomoci ve vašem podnikání? Přehledné vysvětlení najdete na webu špičkového CRM softwaru eWay-CRM.

Kontakt a reklama