Půjčka před výplatou

27.05. 2014 • Půjčky a hypotéky

Jistě jste již někdy zaznamenali tzv. půjčky před výplatou. Ale možná nemáte ponětí, co přesně může taková půjčka skýtat za výhody a naopak jaká jsou rizika. To se pokusíme shrnout na následujících řádcích.

Co to vlastně je půjčka před výplatou?

Nebankovních produktů je celá řada a půjčka před výplatou je jedním z nich. Konkrétně se zařazuje mezi mikropůjčky, což znamená, že se jedná o krátkodobou půjčku, kdy si zapůjčíte menší obnos. Půjčka tohoto typu se dá asi nejvíce zužitkovat v době před výplatou, kdy už nemáte dostatečné finanční zdroje, a třeba vás překvapil nějaký nepříjemný a nenadálý výdaj. Půjčka před výplatou ve většině případů nemá žádné splátky a nutné je vrátit celou sumu najednou. Často je nutné peníze vrátit již do měsíce. Lidé tedy splatí dluh, jakmile dostanou další výplatu. Další zajímavostí je, že se neplatí žádné úroky, ale je stanoven fixní poplatek. Poskytovatelé těchto půjček většinou mívají na internetových stránkách názornou tabulku, kde uvidíte, kolik peněz za konkrétní půjčenou sumu reálně zaplatíte. Fixní poplatek se neodvíjí jen od zapůjčené sumy, ale i od doby, na jak dlouho peníze potřebujete. Velká část poskytovatelů půjčku nazývá půjčkou před výplatou či SMS půjčkou. Kromě textové zprávy se dá půjčka zařídit i jednoduchým vyplněním internetové žádosti.

Klady půjček před výplatou

Lidé si v poslední době půjčky před výplatou  poměrně oblíbili a je to způsobeno výhodami, které půjčka před výplatou nabízí. Mezi ně se řadí hlavně tyto:

svižné vyřízení: Jelikož půjčka před výplatou se dobře dá použít na zaplacení nenadálých finančních potíží, předpokládá se její rychlé vyřízení, což skutečně platí. Poskytovatelé těchto půjček si většinou zakládají na rychlosti. Hodně nebankovních společností dokáže poslat peníze na účet v den, kdy si o ně žadatel napsal.

málo administrativy: Protože se jedná o jednoduchý produkt, nemusíte se obávat složité administrativy, a i proto může být půjčka vyřízena svižně.

dobrá dostupnost: Půjčka tohoto druhu nemá velké požadavky na žadatele, takže se většinou nebojte, že by si vás někdo zdlouhavě proklepával. Často ani nejsou nezbytné nadbytečné doklady. Díky tomu mají možnost půjčit si i ti, kdo by jinde pohořeli. Dobrá dostupnost je způsobená faktem, že poskytovatel nedává k dispozici tak horentní sumy jako v jiných případech.

pohodlí: U většiny nebankovních půjček lze požádat o peníze přes internet a půjčka před výplatou nebývá výjimkou. Také se nabízí možnost zažádat si o peníze textovou zprávou.

neúčelovost: Finance z půjčky před výplatou se dají využít v zásadě na cokoliv a ani nemusíte dokládat, nač byly peníze použity.

jasnost: Tento druh půjčky má naprosto zřejmou podobu a pevně stanovený fixní poplatek, takže dopředu přesně znáte, kolik zaplatíte. V případě seriózních poskytovatelů nepřijdou žádné nadbytečné poplatky.

Zápory půjček před výplatou

Dosud jsme hovořili pouze o kladech, ale půjčky před výplatou mají samo sebou také své stinné stránky. Fixní poplatek, jenž je s půjčkou spojený, bývá poměrně vysoká. I přestože poskytovatel půjčku pro její dobrou dostupnost poskytne, musíte si dopředu sami rozvážit, zda dokážete dluhy splácet, protože jinak byste se dostali do finanční pasti. Pokaždé se také musíte informovat, od koho si půjčku berete, aby se jednalo o skutečně seriózní a spolehlivou společnost, jelikož na trhu se můžete setkat s rozmanitými přístupy.

Firmy poskytující půjčky před výplatou

V současné době opravdu mnoho nebankovních společností poskytuje zájemcům půjčky před výplatou, a z toho důvodu se na některé z nich blíže podíváme.

Ferratum

Jednou z nejznámějších nebankovních společností působících na našem finančním trhu je Ferratum. Ta se také soustředila na půjčku před výplatou, konkrétně jako jedna z prvních u nás. Společnost Ferratum Czech spadá pod křídla finanční skupiny Ferratum Group, která nyní funguje ve více než dvaceti zemích převážně v Evropě. Společnost pochází z chladného Finska a díky svému specifickému produktu zaujala v řadě zemí. Jednoduše se totiž prokázalo, že lidé potřebují občas půjčit jen menší obnos na běžné výdaje. Svoje produkty firma nabízí od roku 2005. Půjčit si lze maximálně deset tisíc korun se splatností po dobu sedmi až pětačtyřicet dnů.

Kredia

Islandská společnost Kredia v rámci svojí půjčky nabízí mezi jedním až deseti tisíci korun. Společnost taktéž zaručuje rychlé vyřízení a sjednání během několika málo minut.

Kredito24

Německými kořeny se může pochlubit společnost Kredito24, která zájemcům nabízí půjčku před výplatou, jejíž hlavní devízou je stejně jako v případě ostatních společností rychlost. Snaží se o velice rychlé schválení půjčky a tvrdí, že do čtvrt hodiny bude mít klient peníze k dispozici, což se také dodržuje a umožňuje to automatizace. Taktéž nabízí transparentnost vlastního produktu a absenci skrytých poplatků. Půjčku můžete získat do maximální hodnoty 12 500 Kč. Takovou částku však získají pouze stálí klienti, kteří si půjčují od společnosti opakovaně. Napoprvé lze získat nanejvýš necelých pět tisíc. Společnost inzeruje půjčky na maximálně třicet dnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články