Českomoravská stavební spořitelna

30.05. 2014 • Bankovní účty

Stavební spořitelna je bankou, jejíž činnost se zakládá na bankovní licenci a v naší republice jich funguje několik. Všechny se sdružují do Asociace českých stavebních spořitelen. My se nyní společně zaměříme na jednu z největších a tou je Českomoravská stavební spořitelna.

Českomoravská stavební spořitelna

CMSS je akciovou společností sídlící v Praze. Založena byla v roce 1993, jejím symbolem jsou čtyři cihly a všeobecně známým maskotem je chytrá liška.

Českomoravská stavební spořitelna soustředí svou činnost především na financování bydlení a také na možnosti zhodnocení vašich úspor. Na počátku svého působení byla zaměřena pouze na samotný produkt stavebního spoření a úvěry na bydlení s ním související. Postupně, od roku 2002, rozšířila své portfolio a další produkty, kterými jsou podílové fondy a penzijní připojištění. S postupem času přidala také různé doplňkové služby a bankovní produkty. ČMSS disponuje širokou sítí jak interních, tak i externích finančních poradců.

ČMSS – Stavební spoření

Stavební spoření poskytuje Českomoravská stavební společnost lidem v každém věku. Dle konkrétních potřeb a budoucích záměrů si můžete vybrat ze dvou tarifů, ve kterých tento produkt nabízí. Pravidelné spoření je možné v rámci jejího stavebního spoření zvolit na dobu šesti, nebo devíti let, záleží na volbě každého z nás. Všechny vklady mají samozřejmě zákonné pojištění. Dále také ČMSS nabízí určité výhody, jako je např. bonusový vklad, kdy za vložení min. 50 tis Kč získáte bonus 1,5%, při vkladu 100 tis Kč je to pak 1,6%. Toto zvýhodnění se týká klientů, kteří uzavřou smlouvu min. na 2 roky. Přitom platí, že během prvních dvou let není možnost čerpání překlenovacího úvěru.

Stavební spoření – tarify

Tarif GARANT

Tento produkt je určen klientům, kteří si v budoucnu plánují vzít úvěr a chtějí si zajistit výhodný úrok. Konkrétní výše úrokové sazby se totiž sjednává již při uzavření smlouvy a následně je platná po celou dobu trvání úvěru. Jednou z variant je program Garant 15, který nabízí nízké úročení a zároveň rovněž krátkou dobu splatnosti následného úvěru.

Tarif VARIANT

Tento program nabízí využití překlenovacích úvěrů s různou délkou splatnosti. Vybírat můžete z několika variant:

Variant 15: Doporučujeme především těm klientům, kteří by rádi financovali své bydlení, jsou schopni splácet vyšší částky a tím pádem si i dovolit úvěr doplatit v poměrně krátké době.

Variant 20: Tato varianta je rovněž zaměřena na vyšší měsíční splátky a kratší celkovou dobu splácení.

Variant 25: Doporučeno klientům, kterým vyhovuje určitý kompromis mezi výší měsíčních splátek a od toho se odvíjející dobou splatnosti.

Variant 30: Vhodný produkt pro zejména mladší klienty, kteří preferují nízké měsíční zatížení a jsou ochotni akceptovat delší dobu splácení.

ČMSS – úvěry a financování bydlení

V případě, že potřebujete financovat své bydlení, ČMSS nabízí v tomto směru různé produkty:

Úvěr: Úvěr ze stavebního spoření je základním produktem a je určen k nákupu nemovitosti nebo k financování rekonstrukce. Výhodou je zejména příznivá výše úrokové sazby, nulový poplatek za vyřízení žádosti a možnost předčasného splacení kdykoli a bez jakýchkoli sankcí. Tento úvěr si můžete volit v několika variantách.

Překlenovací úvěr: Produkt určený zejména klientům, kteří nejsou schopni dosáhnout na klasický úvěr ze stavebního spoření. Funguje bez zajištění a jeho max. výše je 500 tis. Kč.

Financování pro právnické osoby: Umožňuje financování rekonstrukcí, staveb, modernizací a budování infrastruktury a je určen právnickým osobám. Tímto úvěrem je možné financovat až celých 100% celkové hodnoty investice.

Přeúvěrování: Je určeno k vylepšení podmínek již stávajícího úvěru.

Hypotéka od Lišky: V případě, že potřebujete půjčit vyšší sumu, než je maximální možná výše úvěru ze stavebního spoření, můžete využít právě hypotéku od Lišky. Před jejím schválením vám ČMSS nabídne i možnost předhypotečního úvěru a dalších doplňkových služeb.

Rizikové životní pojištění: Cílem tohoto produktu je ochrana rodinných financí pro případy neočekávaných finančních potíží.

Pojištění majetku a odpovědnosti: Cílem produktu je ochrana vašeho majetku, tzn. domu, zahrady či domácnosti a zahrnovat může rovněž odpovědnost za případnou způsobenou škodu vaší osobou.

ČMSS – zajištění budoucnosti

V rámci možnosti zajištění své budoucnosti vám CMSS může nabídnout tyto produkty:

Důchodové spoření: V současnosti umožňuje ve 2. Pilíři důchodového systému důchodové spoření snížení odvodů do státního systému o 3%, které následně získáte na svůj soukromý účet. Podmínkou je však váš vlastní příspěvek a ten je stanoven na 2% z hrubé mzdy.

Doplňkové penzijní spoření: K tomuto produktu stát poskytuje daňové úlevy a státní příspěvek.

Investiční životní pojištění: Tento produkt nabízí zhodnocení peněžních prostředků v jednom ze dvou programů investování, ovšem zároveň s tím, že zajistí rodinu pro případ nečekaných nepříznivých situací.

ČMSS – běžné účty

V rámci své široké nabídky produktů nabízí dnes ČMSS už i běžné účty a to v několika variantách:

-Era osobní účet: Tento účet slouží k běžné správě rodinných financí, jelikož ho můžete využívat také pomocí telefonního nebo internetového bankovnictví. Platební kartu získáte zdarma a v dnešní době je to již karta bezkontaktní.

-Era první konto: Tento produkt využijete v případě, že chcete spořit pro své děti. Nabízí totiž nadstandardní úročení. Další výhodou je to, že peníze nemusíte vkládat pravidelně a případný výběr není omezen žádnou výpovědní lhůtou.

-Online účet od Lišky: Ideální produkt pro všechny z nás, komu vyhovuje pohodlné ovládání účtu online cestou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bankovní účty'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby

Hledáte spolehlivý ERP systém pro vaše podnikání? Vyzkoušejte oblíbené ekonomické systémy Money S3, S4 nebo S5!

Nevíte si rady s vašimi financemi? Nezoufejte! Školení finanční poradci se společnosti OVB vám rádi pomohou rozložit vaše finance, přesně dle vašich potřeb!

Vema je moderní personální HR systém pro komplexní řešení mezd a personalistiky.

Program Altus Vario je přehledná skladová evidence, která vám usnadní vedení skladu i řízení nákupní strategie.

Pro snadné fakturace zdarma online doporučujeme službu iDoklad.

Hledáte spolehlivý CRM systém pro řízení projektů? Vsaďte na osvědčený software eWay-CRM!

Kontakt a reklama