Českomoravská stavební spořitelna

30.05. 2014 • Bankovní účty

Stavební spořitelna je bankou, jejíž činnost se zakládá na bankovní licenci a v naší republice jich funguje několik. Všechny se sdružují do Asociace českých stavebních spořitelen. My se nyní společně zaměříme na jednu z největších a tou je Českomoravská stavební spořitelna.

Českomoravská stavební spořitelna

CMSS je akciovou společností sídlící v Praze. Založena byla v roce 1993, jejím symbolem jsou čtyři cihly a všeobecně známým maskotem je chytrá liška.

Českomoravská stavební spořitelna soustředí svou činnost především na financování bydlení a také na možnosti zhodnocení vašich úspor. Na počátku svého působení byla zaměřena pouze na samotný produkt stavebního spoření a úvěry na bydlení s ním související. Postupně, od roku 2002, rozšířila své portfolio a další produkty, kterými jsou podílové fondy a penzijní připojištění. S postupem času přidala také různé doplňkové služby a bankovní produkty. ČMSS disponuje širokou sítí jak interních, tak i externích finančních poradců.

ČMSS – Stavební spoření

Stavební spoření poskytuje Českomoravská stavební společnost lidem v každém věku. Dle konkrétních potřeb a budoucích záměrů si můžete vybrat ze dvou tarifů, ve kterých tento produkt nabízí. Pravidelné spoření je možné v rámci jejího stavebního spoření zvolit na dobu šesti, nebo devíti let, záleží na volbě každého z nás. Všechny vklady mají samozřejmě zákonné pojištění. Dále také ČMSS nabízí určité výhody, jako je např. bonusový vklad, kdy za vložení min. 50 tis Kč získáte bonus 1,5%, při vkladu 100 tis Kč je to pak 1,6%. Toto zvýhodnění se týká klientů, kteří uzavřou smlouvu min. na 2 roky. Přitom platí, že během prvních dvou let není možnost čerpání překlenovacího úvěru.

Stavební spoření – tarify

Tarif GARANT

Tento produkt je určen klientům, kteří si v budoucnu plánují vzít úvěr a chtějí si zajistit výhodný úrok. Konkrétní výše úrokové sazby se totiž sjednává již při uzavření smlouvy a následně je platná po celou dobu trvání úvěru. Jednou z variant je program Garant 15, který nabízí nízké úročení a zároveň rovněž krátkou dobu splatnosti následného úvěru.

Tarif VARIANT

Tento program nabízí využití překlenovacích úvěrů s různou délkou splatnosti. Vybírat můžete z několika variant:

Variant 15: Doporučujeme především těm klientům, kteří by rádi financovali své bydlení, jsou schopni splácet vyšší částky a tím pádem si i dovolit úvěr doplatit v poměrně krátké době.

Variant 20: Tato varianta je rovněž zaměřena na vyšší měsíční splátky a kratší celkovou dobu splácení.

Variant 25: Doporučeno klientům, kterým vyhovuje určitý kompromis mezi výší měsíčních splátek a od toho se odvíjející dobou splatnosti.

Variant 30: Vhodný produkt pro zejména mladší klienty, kteří preferují nízké měsíční zatížení a jsou ochotni akceptovat delší dobu splácení.

ČMSS – úvěry a financování bydlení

V případě, že potřebujete financovat své bydlení, ČMSS nabízí v tomto směru různé produkty:

Úvěr: Úvěr ze stavebního spoření je základním produktem a je určen k nákupu nemovitosti nebo k financování rekonstrukce. Výhodou je zejména příznivá výše úrokové sazby, nulový poplatek za vyřízení žádosti a možnost předčasného splacení kdykoli a bez jakýchkoli sankcí. Tento úvěr si můžete volit v několika variantách.

Překlenovací úvěr: Produkt určený zejména klientům, kteří nejsou schopni dosáhnout na klasický úvěr ze stavebního spoření. Funguje bez zajištění a jeho max. výše je 500 tis. Kč.

Financování pro právnické osoby: Umožňuje financování rekonstrukcí, staveb, modernizací a budování infrastruktury a je určen právnickým osobám. Tímto úvěrem je možné financovat až celých 100% celkové hodnoty investice.

Přeúvěrování: Je určeno k vylepšení podmínek již stávajícího úvěru.

Hypotéka od Lišky: V případě, že potřebujete půjčit vyšší sumu, než je maximální možná výše úvěru ze stavebního spoření, můžete využít právě hypotéku od Lišky. Před jejím schválením vám ČMSS nabídne i možnost předhypotečního úvěru a dalších doplňkových služeb.

Rizikové životní pojištění: Cílem tohoto produktu je ochrana rodinných financí pro případy neočekávaných finančních potíží.

Pojištění majetku a odpovědnosti: Cílem produktu je ochrana vašeho majetku, tzn. domu, zahrady či domácnosti a zahrnovat může rovněž odpovědnost za případnou způsobenou škodu vaší osobou.

ČMSS – zajištění budoucnosti

V rámci možnosti zajištění své budoucnosti vám CMSS může nabídnout tyto produkty:

Důchodové spoření: V současnosti umožňuje ve 2. Pilíři důchodového systému důchodové spoření snížení odvodů do státního systému o 3%, které následně získáte na svůj soukromý účet. Podmínkou je však váš vlastní příspěvek a ten je stanoven na 2% z hrubé mzdy.

Doplňkové penzijní spoření: K tomuto produktu stát poskytuje daňové úlevy a státní příspěvek.

Investiční životní pojištění: Tento produkt nabízí zhodnocení peněžních prostředků v jednom ze dvou programů investování, ovšem zároveň s tím, že zajistí rodinu pro případ nečekaných nepříznivých situací.

ČMSS – běžné účty

V rámci své široké nabídky produktů nabízí dnes ČMSS už i běžné účty a to v několika variantách:

-Era osobní účet: Tento účet slouží k běžné správě rodinných financí, jelikož ho můžete využívat také pomocí telefonního nebo internetového bankovnictví. Platební kartu získáte zdarma a v dnešní době je to již karta bezkontaktní.

-Era první konto: Tento produkt využijete v případě, že chcete spořit pro své děti. Nabízí totiž nadstandardní úročení. Další výhodou je to, že peníze nemusíte vkládat pravidelně a případný výběr není omezen žádnou výpovědní lhůtou.

-Online účet od Lišky: Ideální produkt pro všechny z nás, komu vyhovuje pohodlné ovládání účtu online cestou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bankovní účty'
Tipy na jiné články