Nebankovní půjčky, kde vám opravdu půjčí

21.03. 2014 • Půjčky a hypotéky

I přes všechnu vaši snahu a uvážlivými kroky před každým dalším peněžním výdajem se občas můžete ocitnout v situaci, kdy se bez dalších peněz jednoduše neobejdete. Třebaže se jedná o investici na studia či nečekané náklady (např. porouchaný spotřebič). Pokud disponujete dostatkem času na rozmyšlení a sjednání půjčky, není na co čekat – navštivte banku a půjčku jednoduše vyřídíte, ovšem nějaký čas to potrvá.

Pokud jste v situaci, kdy peníze akutně potřebujete, je dobré se obrátit na některé nebankovní instituce působící na poli financí s půjčkami v České republice, které se těší veliké oblibě. Podívejme se tedy na některé instituce, kde nebankovní půjčku zaručeně získáte. Jsou to finanční organizace, kde vám skutečně půjčí peníze a opravdu za krátkou dobu – zpravidla do několika hodin (u některých produktů i do několika minut).

U poskytovatelů vzorně plnících motto článku doba vyřízení nebankovní půjčky trvá o mnohem menší časový úsek než u běžných bank. Minimální možná doba je připsání sumy na váš účet ještě v ten samý den, kdy jste o ni zažádali.

Na jakém principu fungují nebankovní půjčky, kde vám opravdu půjčí?

Základním atributem okamžitých nebankovních půjček je zrovna jejich rychlost – čas potřebný k zhodnocení vašeho požadavku na půjčku a pro transfer financí na váš účet v bance. Profil této okamžité půjčky je přizpůsobena právě rychlému tempu. Instituce zpravidla moc nezjišťují žadatelovu bonitu. Protože jde o malé rychlé půjčky (od několika stokorun do 5 – 10 000 Kč), není nutné pozvolna zákazníka hodnotit. Okamžitou půjčku tedy v majoritě žádostí vyřídíte rychle a bez potíží.

Již bylo naznačeno, že nebankovní půjčky (kde skutečně půjčí) nemají spojení s žádnou spletitým úřadováním a předkládáním všelijakých písemností. V praxi vám postačí pouze občanský průkaz. Nebankovní půjčka je tímto velice dosažitelný peněžní produkt. Tyto minipůjčky nevyžadují detailní prošetřování uchazeče o půjčku. Pro žadatele a příjemce půjčky (tedy pro Vás) to představuje okamžité řešení vaší spletité finanční situace. Zítra se vám porouchá spotřebič; nedisponujete penězi na opravu; zažádáte o nebankovní půjčku; nejdéle do 2. dne jsou peníze na vašem účtu.

Uveďme si teď pár institucí, které nabízejí krátkodobé nebankovní půjčky. První z nich je povědomá a populární firma Home Credit – rychle půjči až 150 000 Kč (doba splácení až 84 měsíců). Druhou v pořadí je společnost Provident – krátkodobé půjčky až do 80 000 Kč (doba splácení do 14 měsíců). V obou případech tedy jde o krátké půjčky. V seznamu jemovaných institucí nesmíme zapomenout zmínit Tommy Stachi – až 100 000 Kč (splácení pod dobu 18 měsíců). Řekněme si ještě o nebankovní instituci, kde skutečně půjčují peníze – Profi Credit. Tato společnost má nastavenou hranici půjčky na 166 000 Kč s dobou splácení až 48 měsíců. U zmíněných krátkodobých půjček je ale potřeba srovnat úroky a celkové náklady na půjčku (RPSN). Úrokové sazby se zpravidla kolísají mezi 15 – 25%, kdežto RPSN může zaujímat až několik tisíc %. Abyste spolehlivě spláceli, je nevyhnutelné plnit splátkový kalendář. Sebemenší prodleva se vám prodraží. Pozitivem je ovšem tempo umožnění a žádné utajené taxy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články