Otázky a odpovědi ohledně rychlých půjček

04.06. 2013 • Tipy a rady

Kolik si můžu půjčit?

Výše částek se liší dle bankovní společnosti a hlavně dle vašich možností splácení. Obvyklé rozmezí u rychlých půjček je několik tisíc až řádově statisíce.

Jaké je a jak zjistím RPSN?

RPSN (roční procentuální sazba nákladů) se odvíjí od výše půjčky a délky splácení. U bankovních společností se pohybuje v řádu jednotek procent, častěji však v rozmezí 8-15%. U nebankovních společností dosahuje výše RPSN až stovky procent (zejména u nižších půjček). Výše RPSN musí být uvedena ve smlouvě.

Mohu dostat půjčku, pokud mě odmítla banka?

V případě, že vám banka odmítla poskytnout půjčku, tak je tu ještě možnost u nebankovních společností. Tyto firmy zajímá pouze vaše schopnost splácet, případně majetek, kterým můžete ručit. Získání půjčky je poměrně snadné.

Co se stane když vynechám splátku?

Pečlivě se seznamte se smlouvou, ve které by měly být uvedeny sankce, případně rešení, při vynechání platby.

Co všechno u půjčky zaplatím?

Zavedené společnosti vyžadují pouze platbu za úroky a splátky. Dejte si pozor na poplatky za poskytnutí, vedení a správu půjčky. Takové společnosti nedoporučujeme.

Jak splatit půjčku dříve?

Pokud chcete z nějakého důvodu splatit svou půjčku před řádnou dobou splatnosti, kontaktujte společnost. Podmínky se značně liší. Někde zaplatíte poplatek za předčasné splacení, jinde musíte splatit sumu odpovídající řádné době splácení.

Jak se splácí?

Půjčky se obvykle splácejí měsíční pravidelnou splátkou převodem na účet. U nebankovních společností je možné splácet týdně s výběrem splátky v hotovosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby

Hledáte spolehlivý ERP software pro vaše podnikání? Doporučujeme oblíbený program Money S4!

Nevíte si rady s vašimi financemi? Nezoufejte! Školení finanční poradci se společnosti OVB vám rádi pomohou rozložit vaše finance, přesně dle vašich potřeb!

Vema HR je moderní personální software pro komplexní řešení mezd a personalistiky.

Program Altus Vario je přehledná skladová evidence, která vám usnadní vedení skladu i řízení nákupní strategie.

Služba iDoklad vám umožní jednoduché fakturace online. Vyzkoušejte zdarma!

Zajímá vás co je CRM systém a jak vám může pomoci ve vašem podnikání? Přehledné vysvětlení najdete na webu špičkového CRM softwaru eWay-CRM.

Neztrácejte váš drahocenný čas dlouhým procesem zakládání nové firmy. Rychlé založení společnosti pro vás vyřídí specialisté z Office House Partner.

Kontakt a reklama