Potřebujete miliony? Pomůže půjčka se zástavou nemovitost

19.02. 2015 • Půjčky a hypotéky
Většina bankovních a nebankovních společností se dnes orientují na úvěrové produkty, v rámci kterých nabídne částky okolo několika desítek tisíc korun. Kdo chce více, musí hledat buď specifické produkty jako je hypotéka, nebo musí jít cestou, kterou nabídne půjčka se zástavou nemovitosti. Tu dnes nabízejí výhradně nebankovní společnosti a tak je spojena hlavně s jednoduchými podmínkami získání a rychlým vyřízením.

Půjčka se zástavou nemovitosti - pozor na negativa

Než si zmíníme vše podstatné a konkrétní o dané půjčce, musíme upozornit na případná negativa. Obecně se jedná hlavně o vysoké úroky, nebo podmínky, kdy získáte sotva polovinu skutečné hodnoty vaší nemovitosti. V tomto ohledu se celý produkt může jevit jako méně výhodný. Zároveň nezapomínejte ani nato, že svou nemovitostí stále ručíte a v případě nesplácení o ni lze velmi rychle přijít. To jsou ona negativa, která je třeba zvážit. Jinak se půjčka se zástavou nemovitosti nijak výrazně nevymyká současnému úvěrovému trhu.

Hlavní výhoda, s jakou půjčka se zástavou nemovitosti přichází? Podmínky

Pokud nemáte zájem nechat svou osobu složitě prověřovat, potom si buďte jisti, že tato varianta vás rozhodně nezklame. Pokud budeme skutečně konkrétní, tak často není třeba dokládat příjem, ani není třeba nahlížet do registrů. Roli totiž hraje právě ona nemovitost a její hodnota. Mnoho společností nemá dané maximální limity a tak se odvíjejí od toho, čím můžete ručit.

Co lze zastavit?

Různých typů nemovitostí je dnes několik. Mezi to hlavní, co v rámci této půjčky připadá v úvahu, patří určitě klasické domy nebo byty. Stejně tak jsou nemovitým majetkem také pozemky, nebo se do dané sekce řadí rekreační a průmyslové stavby. To vše lze využít k tomu, aby vám byly peníze poskytnuty. Navíc je třeba dodat i několik dalších výhod, kterými jsou tyto:
  • Zastavit lze i podíl v družstvu
  • Zastavit lze i nemovitost jiného majitele, pokud souhlasí
  • Zastavit lze více nemovitostí najednou, vyžadujete-li vyšší částku

U koho si půjčit?

To podstatné o tomto typu půjčky již víme a tak je vhodné zaměřit se také na konkrétní společnosti, u kterých si lze požádat. I ty výrazně ovlivňují výhodnost půjčky a také to, nakolik vlastně budeme spokojeni. Mezi ty prověřené a známé poskytovatele dnes patří:
  • Bankerat
  • Acema Credit
  • CZfinance
  • Grad půjčka
Následně se už můžete zaměřit na konkrétní podmínky spojené s částkami, úrokem a splatností. A jak říká jeden z těchto poskytovatelů: „Potřebujte půjčku na zástavu bez dokazování příjmů, bez prověřování registrů a zbytečné byrokracie? S půjčkou ACEMA Credit nic nedokládáte“ A podobně jednoduché je to samozřejmě i u všech ostatní.Na závěr ale musíme dodat, že získat peníze není samo o sobě tak složité, jelikož mnohem větší problém může být to, zda je budete schopni splácet. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články