Záznam v registru dlužníků není u některých půjček překážkou

15.08. 2017 • Půjčky a hypotéky

Při sjednávání půjčky se u mnoha zájemců ukáže, že z nejrůznějších důvodů požadovaný úvěr nemohou dostat. V některých případech je to kvůli nízkým příjmům, u jiných jsou problémem nesplacené dluhy, překážkou je samozřejmě také exekuce nebo insolvence. Jedním z nejčastějších problémů, kteří mají lidé, hledající půjčku, je záznam v registru dlužníků.

Jak se člověk dostane do registru dlužníků?

Negativní zápis v registru dlužníků se dá získat více způsoby. Tím nejběžnějším je samozřejmě nesplácení půjček, ať už u bankovních nebo nebankovních institucí. Nejde ale zdaleka pouze o úvěrové produkty – do registrů se můžete dostat i kvůli nesplácení účtů za telefon, internet, kabelovou televizi nebo jiné služby, které si předplácíte. Spousta lidí tak ani neví o tom, že v některém z registrů mají záznam a v momentě, kdy si chtějí vzít úvěr, koupit zboží na splátky nebo si sjednat nové připojení k internetu či placené televizi, mohou být nepříjemně překvapení, že je poskytovatel služby odmítne.

Půjčky bez registru může získat téměř každý

U nebankovních půjček ale naštěstí existuje řešení a tím jsou půjčky bez registru. Jedná se převážně o menší úvěry, obvykle jen s krátkodobou splatností, nicméně pokud např. máte nemovitost, můžete získat i vysoké částky (půjčky se zárukou nemovitosti). Většina půjček bez registru jsou většinou klasické rychlé SMS půjčky, kde je splatnost okolo 30 dní a půjčka maximálně do 20 000 Kč.

Nejlepší nebankovní půjčky bez registru

Úvěrových společností, které půjčky bez kontroly registru nabízejí, je opravdu hodně, vybrali jsme tak pro vás několik spolehlivých, u kterých máte jistotu férového jednání:

  • Via SMS – první půjčka zdarma (až 6 000 Kč), rychlé vyřízení, rychlá výplata na účet
  • Provident Financial – půjčky od 2 000 do 80 000 Kč možnost výběru mezi hotovostní a bezhotovostní variantou, splácení v měsíční nebo týdenní frekvenci
  • Sumo půjčka – nová nebankovní půjčka až do 250 000 Kč, doba splácení až 8 let, bez ručení, bez prokazování příjmů a bez registru
  • Acema Credit – alternativa pro ty, co potřebují vyšší částky, na základě ručení nemovitostí lze získat až 5 000 000 Kč se splatností až 20 let

Nemáte v registru žádný záznam? Zkuste půjčku od Home Credit

Pokud patříte mezi ty, kteří žádný záznam v registru dlužníků nemají, vaše možnosti jsou mnohem širší. Vybírat můžete z daleko rozsáhlejší nabídky, i tak je ale třeba být opatrný a půjčovat si od prověřených poskytovatelů. Sázkou na jistou je např. půjčka Home Credit. Ta je specifická mimo jiné tím, že nabízí velmi nízké úrokové sazby, které se podobají těm bankovním. Od Home Creditu si můžete půjčit až 180 000 Kč až na 7 let, bez zbytečných poplatků a s rychlou výplatou peněz. Za včasné splácení navíc získáte bonusy a půjčku si můžete sjednat jednoduše online přes webové stránky.

Existuje pouze jeden registr dlužníků, nebo je jich více?

Když se řekne registr dlužníků, většina lidí si pravděpodobně představí jeden velký seznam. Registrů je ale více – kromě nejznámějšího registru SOLUS funguje ještě několik dalších.

SOLUS – jedná se o název zájmového sdružení právnických osob, které provozuje několik registrů, včetně nejznámějšího negativního registru, ze kterého čerpají informace nejen banky a nebankovní společnosti, ale i telefonní operátoři, dodavatelé energií a další poskytovatelé služeb.

BRKI – bankovní registr klientských informací

NRKI – nebankovní registr klientských informací

CRU – centrální registr úvěrů, spravuje ho Česká národní banka

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články