Potřebujete půjčku do výplaty? Tyto aspekty určitě berte v potaz!

26.04. 2019 • Půjčky a hypotéky

Ne vždy se stane, že dokážete celý měsíc hospodařit s vlastními příjmy. Tento fakt je zapotřebí brát jako realitu a v případě nutnosti situaci řešit. Jak? Pochopitelně půjčkou. Nic jiného vám zřejmě při pohledu na pravidelné i náhle vzniklé výdaje pochopitelně nezbude. V současné době lze vybírat z obrovského množství především nebankovních půjček. Ač jsou třeba poskytovány spolehlivými společnostmi, stejně byste měli brát v potaz hned několik důležitých věcí, než do některé z nich půjdete. Ty nejznámější aspekty uvedeme v tomto článku.

Výše přeplatku jako nejdůležitější ukazatel

Ať už se jedná o jakoukoli půjčku do výplaty, nejdůležitějším ukazatelem by pro vás měl být samozřejmě celkový přeplatek. Ten si spočítáte velmi jednoduše odečtením potenciální půjčené sumy od celkového součtu všech navrhovaných splátek. Žádné složité počty, a to zvláště tehdy, když má poskytovatel na svých stránkách zveřejněnou kalkulačku půjček. Tady se vám zobrazí přeplatek fakticky ihned a vy budete vědět velmi rychle, jestli se vám vyplatí do půjčky jít, či nikoliv! Jinak je dobré dávat pozor také na celkovou úrokovou sazbu a RPSN.  

Kolik a na jak dlouho?

Rozhodovat bude samozřejmě také to, kolik si potřebujete půjčit. Ne všechny společnosti nabízejí až 300 000 korun, jako je tomu třeba u XXL Credit. Setkat se ale můžete i s nabídkami, jež tuto sumu docela rapidně převyšují. Záleží na konkrétním poskytovateli. Doba splatnosti bývá variabilní a mnohdy může být stanovena klidně i na 12 měsíců a déle.

Devastační penále? Půjčku nebrat!

Ne pokaždé se vám musí podařit splatit požadovanou sumu včas. Zjistěte si raději přesné znění případných penalizací. U některých společností mohou být hodně vysoké. 

Půjčí vám i při nedostatečné bonitě?

Někdy ano. Opět všechno záleží na daném poskytovateli. Někdy nabídne peníze i v případě vaší ne úplně dostatečné bonity. Podívejte se třeba na www.microcredit.cz , kde lze získat poměrně zajímavou půjčku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články