Unicredit Bank - účty, karty, hypotéky, půjčky

21.06. 2014 • Bankovní účty

V České republice působí hned několik bank. Jsou to banky jak ryze české, tak i pobočky zahraničních bank. Jednou z poboček nadnárodní společnosti je UniCredit Bank Czech Republic. Nyní mámě možnost si přiblížit jejich služby zákazníkům.

O UniCredit Bank Czech Republic

Přibližme si, o jakou banku vlastně jde. Jedná se o pobočku nadnárodní společnosti UniCredit Bank. Sto procent všech akcií UniCredit Bank Czech Republic  vlastní rakouská banka UniCredit Bank Austria.

Pobočky nalezeme po celé Evropě. Sídlo v České republice je v Praze a poprvé se na našem trhu pod tímto názvem objevila v roce 2007. Banka zde působila již dříve, ale pod jiným názvem. Oficiálně se poprvé objevila roku 1996 pod názvem Vereinsbank, o další dva roky byl název změněn na HypoVereinsbank, další změna názvu proběhla v roce 2001 na HVB Bank Czech Republic. A nakonec od roku 2007 ji známe pod současným názvem.

Některé místní banky zanikly a spadly pod společnost UniCredit Bank Czech Republic. Šlo o finanční instituty jako HYPO-BANK CZ, Bank Austria Creditanstalt Czech Republic, BAPS? Živnostenská banka, HVB Reality CZ a UniCredit Factoring.

Banka nabízí různé služby svým klientům, fyzickým osobám, ale také služby a produkty firmám. Zaměřuje se na projektové, strukturované a syndikované financování, ale také na akviziční financování, financování komerčních nemovitostí.

Bankovní produkty a služby

Kromě poskytování nejrůznějších produktů a služeb pro firmy se banka zaměřuj i na fyzické osoby. Nyní si představme produkty pro fyzické osoby.

1.  Běžné účty. Pro získání vedení účtu zdarma je nutné, aktivně využívat účet. Je možné si otevřít více kont. Je každému získá zákazník minimálně jednu platební kartu, online nebo Smart Banking a možnost výběrů z bankomatu UniCredit ČR zdarma, ale také ve všech jejich bankomatech a světě. Spotřebitelé si mohou vybrat hned z několika variant účtů. Je to například Dětské konto, které je určeno dětem, aby se naučili hospodařit s penězi. Cool konto Pro mladé, které je určeno studentům od 15 do 26 let, díle Konto pro běžné spotřebitele, v jehož rámci jsou v ceně trvalé příkazy a deset dalších příkazů a v neposlední řadě konto Premium, u kterého není nutné kontrolovat množství příkazů.

2.  Platební karty. Je možné si sjednat hned několik druhů karet. A to Visa AXA CLUB, na které si můžete spořit na penzi, MC Miles&More gold, díky níž jste odměněni za odlétané míle u leteckých společností, MaterCard AGIP, díky níž máte levnější pohonné hmoty, Visa Credit Classic je vydávána k běžnému účtu. U poslední zmíněné je možné nastavit denní limit až do výše 150 000Kč.

3.  Úvěry. Banka poskytuje pro své zákazníky využití úvěru. Jedná se o PRESTO Půjčku v částce od 30 000 až do 500 000 Kč. Navíc do částky 250 000Kč nebudete potřebovat spoludlužníka. Pokud nebudete moci splácet, je možné si splátku až pět krát odložit a také si můžete sjednat pojištění schopnosti splácet podle vlastních podmínek. Navíc úvěr můžete předčasně splatit. Další možností je PRESTO Půjčka Maxi, kde je zákazníkovi poskytnut osobní servis a vyšší částka, až do výše jednoho milionu. Studenti mohou využít Studentskou půjčku do výše 150 000 Kč bez vlastních příjmů. Splácení je možné odložit. K účtu je možné si sjednat kontokorent, případně sloučit úvěry do jedné a pojistit neschopnost splácení.

4.  Hypotéky. Pro lidi, kteří si chtějí pořídit vlastní bydlení, poskytuje bank hypotéku až do výše 100% hodnot nemovitosti. Hypotéku je možné si vzít tak na výstavbu nebo rekonstrukci bydlení. Hypotéku je možné splácet až třicet let. Její minimální hodnota je 300 000 Kč. Hypotéka může být nabídnuta v podobě jako Převratná hypotéka a Hypotéka s fixní sazbou. Je možné si sjednat pojištění proti neschopnosti splácet. K tomu je možné si pojistit i nemovitost, domácnost a odpovědnost. Po nějaké době je možné hypotéku refinancovat. Kromě hypotéky na konkrétní nemovitost je možné si sjednat i neúčelovou hypotéku na cokoliv a to až do výše deseti milionů korun.

5.  Vklady a investice. Klient má na vývěr ze spořicího účtu, termínovaného vkladu, ale i dalších možností, jak je možné zhodnotit finance. Ze spořicích účtů je možné využít Spořicí účet PRIMA, Unikátní Spoření PLUS, cizoměnové spořicí účty. Dále je možné využít produkty s vyšším garantovaným výnosem – UCB dluhopisy MAXIM, limitované edice termínovaných vkladů, standardní termínované vklady, produkty s nadstandardním výnosem – Program DUET PLUS, investiční životní pojištění, produkty do budoucnosti – pravidelné investice, PRIMA penze, podílové fondy, dluhopis a cenné papíry – emise certifikátů HVB Mnichov, obchodování na kapitálových trzích.

Internetové bankovnictví

Pokud máte potřebu mít své finance neustále pod kontrolou, je možné využít internetového bankovnictví, které UniCredit Bank Czech Republic nabízí. To poskytuje ucelený přehled o všech akcích, které se s vašimi financemi dějí. Internetové bankovnictví je vybaveno mnoha funkcemi, jako je přehled a historie účtů, výpisy v PDF formátu, široká funkčnost pro domácí i zahraniční platební styk, nastavení splátky kreditní karty, dobíjení předplacených SIM karet a mnoho dalších funkcí.

Internetové bankovnictví je poskytnuto všem, kteří mají zřízen v bance běžný účet. Nabízí svým klientům bezpečný způsob, jak manipulovat se svými financemi prostřednictvím internetu. Jako bezpečnostní jistoty funguje mobilní bezpečnostní klíč a bezpečnostní klíč v podobě malé kalkulačky do peněženky.

Kromě toho můžete jako klienti využít následujících služeb:

1.  Smart Banking. Tuto aplikaci využijí všichni, kdo vlastní chytrý mobilní telefon. Opět je zde několik stupňů zabezpečení.

2.  Online Card. Tato služba je pro všechny, kteří mají kreditní kartu, ale zároveň nemají běžný účet u UniCredit Bank Czech Republic. Díky této službě tak máte jistý přehled. Nabízí další možnosti využívání služeb.

3.  Mobito. Tuto službu můžete využít pro platbu přes mobilní telefon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bankovní účty'
Tipy na jiné články