Půjčka bez nahlížení do registru

23.05. 2014 • Půjčky a hypotéky

Jakmile se člověk nachází zapsaný v registru dlužníků, pak nemá příliš šanci, že by dostal půjčku u banky. Naštěstí pro takové případy existují i speciální nebankovní půjčky bez nutnosti nahlížet do registru. Právě pro svou dostupnost je tato půjčka poměrně populární.

Obecně k půjčkám bez nahlížení do registru

Půjčky bez nahlížení do registru dlužníků v současné době najdete u řady poskytovatelů nebankovních půjček. Bankovní instituce takovou možnost nedávají, protože se obávají, aby o své peníze nepřišly. Banky se při prověřování zájemců o půjčku zaměřují na mnoho parametrů a jedním z těch důležitějších je čistota v registru dlužníků. Jestliže se v něm někdo nachází, bankovní instituce ho odmítne a to samé se může opakovat i u celé řady nebankovních společností. Pro udělení půjčky se v takovém případě musíte poohlédnout po půjčce bez nahlížení do registru, která dává možnost půjčit si skutečně každému. Půjčka bez nahlížení do registru však může mít různé vlastnosti. Většinou je specifická nižší půjčka na kratší dobu. Peníze z půjčky se v drtivé části případů dají použít na cokoliv a nemusíte nic dokazovat. Půjčky bez nahlížení do registru se řadí k modernímu typu půjček, a proto je můžete uzavřít přes internet a nemusíte nikam docházet.

Registry dlužníků

Když už se někdo zajímá o půjčku bez nutnosti nahlížení do registrů, pak jistě ví, co to vlastně takový registr dlužníků je. Pokud byste si však přeci jen úplně nebyli stoprocentně jistí, pak ho trochu probereme. Registrů dlužníků existuje více druhů, takže nejprve bychom se jim měli věnovat obecně. Jedná se o databázi, kde jsou uvedeni lidé a společnosti, které mají potíže se splácením dluhů včas. Registr dlužníků se tedy dá jednoduše označit za pomůcku pro poskytovatele půjček, protože díky němu přesně ví, s kým mají co do činění. Díky záznamům se dá odvodit, zda se jedná o spolehlivého plátce dluhů, nebo hříšníka, který nestíhá svoje dluhy platit včas. Pakliže se žadatel o půjčení peněz v tomto registru nachází, většinou to vede k zamítnutí půjčky. Z toho důvodu musí klienti s negativním zápisem v registru hledat věřitele, který jim poskytne peníze bez nahlédnutí do registru. Výše jsme zmínili, že existuje více druhů registrů. K těm nejvýraznějším se řadí Centrální registr úvěrů, Nebankovní registr klientských informací, Centrální registr dlužníků, Bankovní registr klientských informací a zájmové sdružení právnických osob SOLUS.

Klady půjčky bez nahlížení do registru

Klienti na půjčkách bez nahlížení do registru kladně hodnotí více věcí. Hlavní výhodu skýtá dobrá dostupnost. Tento druh nebankovní půjčky se dá získat i pro lidi, kteří byli jinde odmítnuti. Nejsou nutné ani žádné speciální doklady či zkoumání bonity žadatele. S ohledem na to není potřeba ani zdlouhavá a složitá administrativa, protože není nutné nic vyřizovat, takže se půjčka rychle uskuteční. Peníze získáte na kratší dobu, ale využít je můžete libovolně. Velká rychlost je umožněná internetovou žádostí, kdy nemusíte nikam docházet.

Zápory půjčky bez nahlížení do registru

Společnosti poskytující půjčky bez nahlížení do registru nemají nutkání zjišťovat bonitu žadatele, tudíž nesou mnohem vyšší riziko, že klient nedokáže plnit závazek. To se samozřejmě někde musí promítnout. Výsledkem je vyšší úroková sazba než u bankovních půjček a méně dostupných nebankovních půjček. Jednotlivé nabídky nebankovních společností se od sebe velice odlišují, takže není možné generalizovat. Z toho důvodu byste před půjčkou měli důkladně prověřit, jaké nabídky můžete využít a jaké mají parametry. Pozor si taktéž dejte na nespolehlivé poskytovatele, kterých na trhu stále ještě několik funguje. Před uzavřením smlouvy si jí důkladně nastudujte, čímž předejdete pozdějším nemilým překvapením.

Společnosti poskytující půjčku bez nahlížení do registru

Kde byste tedy měli hledat půjčku bez nahlížení do registru? Určitě se musíte zaměřit na nabídky nebankovních společností, protože u bankovních institucí tyto nabídky jednoduše nenajdete. Pokud máte problém s registrem dlužníků, budete se muset zaměřit na specializované finanční produkty, jež už v názvu signalizují, že nepotřebují prověřovat klienta v registru dlužníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články