Jak šetřit na online nákupech?

05.10. 2017 • Tipy a rady

Chcete ušetřit při online nákupech? Pokud ano, je skvělou možností nehledět jenom na klasické zlevňování, nebo porovnávání cen. Cestou k úspoře může být i slevový kupon. Pokud nevíte, jak ten pravý vybrat, přinášíme vám jednoduchý návod.

Kde ho najít?

Nejprve se zaměříme na to, kde ten správný hledat. Můžete sice brouzdat po internetu a používat online vyhledávače, ale to je poměrně zdlouhavé, stejně jako je to poměrně složité. Mnohem lepší cestou jsou weby, které slevové kupony najdou za vás. Vytvoří tak obsáhlou databázi, kde máte vše na jednom jediném místě. Jedním z takových webů je i Kuponik.cz, která vám vřele doporučujeme. Dnes se jedná o možnost, která vás zaručeně nezklame. Tím si buďte jisti.

Vyberte i správný typ kupónu

Není sleva jako sleva. Při výběru kuponu to platí dvojnásob. Je třeba si uvědomit, jaký typ vám přijde nejvíce vhod a jaký tedy bude volbou číslo jedna. Dnes můžeme aktuální nabídku rozdělit do tří hlavních skupin. Jedná se o:

  • Kupony s procentuelní slevou
  • Kupony s nominální slevou
  • Kupony na zboží zdarma

První jmenovaný vám u pokladny odečte procentuelní slevu z celkové částky. Druhý jmenovaný z ní odečte pevnou částku, která je s ním spojena. Třetí typ slevy je spojený s tím, že máte možnost koupit například jeden nebo dva druhy zboží a další dostat zcela zdarma. Ideální, pokud kupujete více stejných položek.

Nakupujte ve správném obchodě

Při výběru je důležité také zohlednit to, zda nakoupíte ve správném obchodě. Pokud jste věrni několika známým a velkým eshopům, je logické, že slevové kupony budete hledat primárně do nich. Můžeme říci, že většina z nich dnes tuto možnost slevy poskytuje a tak není problém u daných velkých hráčů na trhu nakoupit. Můžete tak využít například slevových kódů do Alzy, na Kasa.cz nebo Mall. Pokud se naopak jedná o internetový obchod menší, doporučujeme ho nejdříve prověřit na internetu. A to na základě různých recenzí z řad zákazníků. Ty jsou nejobjektivnějším možným měřítkem pro každého z nás.

Vyberte podle kategorie zboží

Chcete nakoupit určitý typ zboží, kde nemáte žádný oblíbený obchod? Nezoufejte, jelikož dnes můžete slevové kódy filtrovat třeba také podle konkrétního oboru. A je jedno, zda jde o oblečení, kosmetiku, elektroniku a výpočetní techniku, nebo třeba nábytek. Jak postupovat v takovém případě? Roli by měla hrát hlavně výše konkrétní slevy a také reference na daný obchod, který kupon vydává. Jedině tak máte jistotu, že opět zvolíte správně.

Jak s použitím?

Na závěr připomeňme, že použití vybraného slevového kuponu je více než jednoduché. Obvykle je spojený s unikátním číselným i textovým kódem, pro který je v konkrétním eshopu připraveno příslušné políčko. Sem ho vložíte a vše ostatní již proběhne zcela automaticky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články