Rychlé půjčky bez doložení příjmu a nahlížení do registru online

21.08. 2017 • Bankovní účty

Hned na úvod si vás dovolíme vyvést z omylu. Od doby, kdy čtete tyto řádky, do doby kdy budete mít peníze z půjčky na svém účtu, neuběhne pět či několik desítek minut. Vždy počítejte s tím, že proces vyřízení jakékoli půjčky vyžaduje přesně dané administrativní kroky, které není možné z procesu půjčky vyloučit.

Ihned tedy v úvěrovém slovníku znamená přinejlepším několik málo hodin, jistě ale maximálně pár dní. K penězům se tedy dostanete rychle, nenaleťte ale textům, které slibují peníze na vašem účtu do pěti minut. To prostě není možné.

Rychlé půjčky každopádně nabízejí možnost pohodlného vyřízení z domova. Ať už si zavoláte na klientskou linku či vyplníte internetový formulář, vždy budete z pohodlí domova vědět, zda-li na potřebnou půjčku dosáhnete a v jaké výši.

Rychlé půjčky nabízejí jak banky, tak také nebankovní finanční instituce. Rozdíl spočívá v tom, že všechny banky vyžadují potvrzení o příjmech a také nahlížejí do registru dlužníků. Nebankovní společnosti nabízejí i úvěry, u kterých uplatňují benevolentnější přístup. Obě varianty mají svá pro a proti. O nich se dočtete v dalších odstavcích.

Banka vs. nebankovní společnost

Všeobecně lze říci, že levnější půjčku (tedy nižší úrokovou sazbu) získáte v bance. Je tomu tak proto, protože banky poskytují peníze pouze méně rizikovým klientům. Údaje o nich si ověřují v registru dlužníků a vyžadují na nich také potvrzení o příjmech.

Nebankovní společnosti naproti tomu nabízejí o něco dražší půjčky, ale i lidem, kteří mají z minulosti nějaký ten škraloup v podobě pozdě zaplacené splátky či již platí několik půjček.

O poplatcích lze říci, že vyjdou u bank i u nebankovních společností takřka nastejno. Počítejte s poplatkem za poskytnutí půjčky a za měsíční vedení úvěrového účtu.

Na co mohu rychlou půjčku použít?

Jednoduše na cokoli. Rychlá půjčka totiž spadá do kategorie spotřebitelských úvěrů, u kterých není třeba udávat účel.

Kategorie spotřebitelských úvěrů vám také ze zákona zaručuje možnost předčasného splacení kdykoli. Což můžete uvítat v případě, že se dostanete k většímu obnosu volných finančních prostředků.

Na co si dát při zařizování rychlé půjčky pozor?

Vždy si vyžádejte všechny potřebné údaje – úrokovou sazbuRPSN, všechny poplatky, podmínky předčasného splacení. Vždy si pečlivě pročtěte vše, co budete podepisovat. Pokud tak neučiníte, můžete později velmi litovat. I mezi finančními institucemi existuje pár vychytralých lumpů, kteří vás bez soucitu „stáhnou z kůže“.

Pokud ale budete pečlivě vybírat, pomůže vám rychlá půjčka ke splnění nejednoho snu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bankovní účty'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby

Hledáte spolehlivý ERP systém pro vaše podnikání? Vyzkoušejte oblíbené ekonomické systémy Money S3, S4 nebo S5!

Nevíte si rady s vašimi financemi? Nezoufejte! Školení finanční poradci se společnosti OVB vám rádi pomohou rozložit vaše finance, přesně dle vašich potřeb!

Vema je moderní personální HR systém pro komplexní řešení mezd a personalistiky.

Program Altus Vario je přehledná skladová evidence, která vám usnadní vedení skladu i řízení nákupní strategie.

Pro snadné fakturace zdarma online doporučujeme službu iDoklad.

Hledáte spolehlivý CRM systém pro řízení projektů? Vsaďte na osvědčený software eWay-CRM!

Kontakt a reklama