Rychlé půjčky bez doložení příjmu a nahlížení do registru online

21.08. 2017 • Bankovní účty

Hned na úvod si vás dovolíme vyvést z omylu. Od doby, kdy čtete tyto řádky, do doby kdy budete mít peníze z půjčky na svém účtu, neuběhne pět či několik desítek minut. Vždy počítejte s tím, že proces vyřízení jakékoli půjčky vyžaduje přesně dané administrativní kroky, které není možné z procesu půjčky vyloučit.

Ihned tedy v úvěrovém slovníku znamená přinejlepším několik málo hodin, jistě ale maximálně pár dní. K penězům se tedy dostanete rychle, nenaleťte ale textům, které slibují peníze na vašem účtu do pěti minut. To prostě není možné.

Rychlé půjčky každopádně nabízejí možnost pohodlného vyřízení z domova. Ať už si zavoláte na klientskou linku či vyplníte internetový formulář, vždy budete z pohodlí domova vědět, zda-li na potřebnou půjčku dosáhnete a v jaké výši.

Rychlé půjčky nabízejí jak banky, tak také nebankovní finanční instituce. Rozdíl spočívá v tom, že všechny banky vyžadují potvrzení o příjmech a také nahlížejí do registru dlužníků. Nebankovní společnosti nabízejí i úvěry, u kterých uplatňují benevolentnější přístup. Obě varianty mají svá pro a proti. O nich se dočtete v dalších odstavcích.

Banka vs. nebankovní společnost

Všeobecně lze říci, že levnější půjčku (tedy nižší úrokovou sazbu) získáte v bance. Je tomu tak proto, protože banky poskytují peníze pouze méně rizikovým klientům. Údaje o nich si ověřují v registru dlužníků a vyžadují na nich také potvrzení o příjmech.

Nebankovní společnosti naproti tomu nabízejí o něco dražší půjčky, ale i lidem, kteří mají z minulosti nějaký ten škraloup v podobě pozdě zaplacené splátky či již platí několik půjček.

O poplatcích lze říci, že vyjdou u bank i u nebankovních společností takřka nastejno. Počítejte s poplatkem za poskytnutí půjčky a za měsíční vedení úvěrového účtu.

Na co mohu rychlou půjčku použít?

Jednoduše na cokoli. Rychlá půjčka totiž spadá do kategorie spotřebitelských úvěrů, u kterých není třeba udávat účel.

Kategorie spotřebitelských úvěrů vám také ze zákona zaručuje možnost předčasného splacení kdykoli. Což můžete uvítat v případě, že se dostanete k většímu obnosu volných finančních prostředků.

Na co si dát při zařizování rychlé půjčky pozor?

Vždy si vyžádejte všechny potřebné údaje – úrokovou sazbuRPSN, všechny poplatky, podmínky předčasného splacení. Vždy si pečlivě pročtěte vše, co budete podepisovat. Pokud tak neučiníte, můžete později velmi litovat. I mezi finančními institucemi existuje pár vychytralých lumpů, kteří vás bez soucitu „stáhnou z kůže“.

Pokud ale budete pečlivě vybírat, pomůže vám rychlá půjčka ke splnění nejednoho snu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bankovní účty'
Tipy na jiné články