Evropská karta mládeže EYCA a EURO26

16.09. 2013 • Tipy a rady

Dnešní svět se jen hemží různými zákaznickými kartami a průkazkami, které nám dovedou ušetřit nějakou tu korunku. Skupinkou, která mívá na mnoha místech velice zajímavé slevy, jsou studenti. Ti velice dobře znají studentskou průkazku ISIC, díky které se dá levněji dostat do divadel, nakoupit si levněji knihy, nebo dokonce i oblečení. ISIC ale není jediná karta, díky které se dá žít levněji. Zajímavá je i průkazka EURO<26. Že jste o ní nikdy neslyšeli? Čtěte dál, a třeba ji už brzy budete mít v peněžence.

Co je to EURO<26?

EURO<26 je mezinárodně uznávaná karta mládeže, která vznikla díky mezinárodní společnosti EYCA (European Youth Carth Association, nebo-li Evropská asociace karet pro mladé).

Kdo si může EURO<26 pořídit?

Z názvu průkazky byste mohli nabýt dojmu, že je určená pouze pro osoby do věku 26 let. Není to tak úplně pravda. O průkazku si můžete zažádat až do 30-ti let. Navíc nemusíte být student. Stačí, že je vám maximálně 30 let.

Jak si kartu zřídit?

Karta se vydává vždy na jeden rok, a zřídit si ji můžete online nebo na některém z mnoha distribučních míst. Potřebujete k tomu doklad totožnosti (občanský průkaz, rodný list, řidičský průkaz,…), průkazovou fotografii a poplatek ve výši 100 korun. To sice není málo, ale proti tomu, kolik můžete s kartou ušetřit, je to pakatel. Po obdržení průkazky se vám otevřou dveře do světa mnoha slev.

Na jaké slevy se mohu těšit?

Společně s kartou získáte informace o spoustě míst, na které můžete se svojí průkazkou v kapse vyrazit. Každý půlrok navíc dostanete časopis s názvem Karta v ČR. Informace i časopis získáte ke kartě zadarmo, ostatní si ho musí zakoupit. Časopis má za úkol držitelům průkazky představit nové slevy, na které mají nárok. Kromě toho si můžete přečíst zajímavosti z domova i ze zahraničí. Navíc ještě máte právo požádat jakoukoliv centrálu průkazek v zahraničí o katalog v daném státě. Tato služba je také zcela zdarma. Je to dáno právě mezinárodním charakterem kartičky EURO<26. Samozřejmě mnohem snáze se tyto informace získávají na internetu. Kdyby pro vás byla jazyková bariéra moc velkou překážkou, vyrazte do Prahy, konkrétně do Verdunské ulice, kde se nachází centrála karet a mají zde katalogy všech českých i zahraničních slev.

Jestli jste stále na vážkách, zda si kartu EURO<26 pořídit nebo ne, pokusíme se vás na sto procent přesvědčit. Obdržením karty získáte rovnou přístup k asi 100 000 slev po celé Evropě, ale i mimo ni. V tuzemsku si můžete užívat kolem 1 300 zlevněných položek. Tyto položky spadají do různých oblastí. Získáte zajímavé slevy na kulturní akce, ubytování, jídla v restauracích, dopravu, vzdělávací kurzy,…

Mladí lidé určitě ocení možnost 5-15% slevy na kurz autoškoly. Podíváte se i na různé kulturní akce (hudební festivaly, divadla, kina, koncerty,…), a to se slevami kolem 20-50%. Výjimečně můžete narazit i na vyšší slevy. Žlutý dopravce Student Agency vychází držitelům průkazky EURO<26 a nabízí jim velké slevy na dopravu po tuzemsku i do zahraničí.

Podnikavé jednotlivce nadchnou soutěže, které asociace mládeže pravidelně pořádá, a kterých se může zúčastnit každý držitel karty. Informace o uzávěrkách získáte na webových stránkách.

Jestli jste se nechali přesvědčit, nebudete určitě litovat. Jestli navíc patříte mezi aktivní jedince, užijete si kulturní, sportovní, nebo třeba vzdělávací akce dvojnásob. Přejeme vám hodně zábavy, poučení i atraktivních zážitků s vaší kartou EURO<26.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články