Jakou zvolit hypotéku?

13.04. 2014 • Půjčky a hypotéky

Už vás nebaví vyhazovat peníze oknem za nájem a přemýšlíte, že půjdete do svého, ale chybí vám finance? Řešením je hypotéka. Jde o velmi oblíbený produkt, který nabízí celá řada bankovních i nebankovních společností. Volbě hypotéky věnujte patřičnou pozornost, jde o velmi důležitý krok.

Druhy hypoték a jejich výběr

Hypotéka je dlouhodobý finanční úvěr určený hlavně na potřeby bydlení, jištěný zástavním právem k nemovitosti na území ČR. Můžeme se však setkat i s tzv. Americkou hypotékou, která je neúčelová, tudíž nemusí být určena jen na účely bydlení.

Na trhu existuje široká škála subjektů, bankovních i nebankovních, nabízejících hypoteční úvěry. Na ty nebankovní se obracejí lidé, kteří chtějí mít vše vyřízené rychle. U nebankovních společností je také větší šance, že hypotéku opravdu dostanete, ovšem pouze v částce cca kolem 60% z ceny ručené nemovitosti.

Jak zjistit, která hypotéka je pro vás ta pravá?

Finanční poradce

Vyhledejte ve svém okolí finančního poradce, který vám pomůže s hledáním vhodné hypotéky. Nespoléhejte sami na sebe, finanční poradci vědí, jak na to, navíc mají ve svém portfoliu všechny společnosti nabízející hypotéku, budete mít tedy opravdu jistotu, že jste nešlápli vedle.

Pokud si na pomoc vezmete finančního poradce, otvírá se vám brána k dalším výhodám.Pomůže vám totiž i s papírováním kolem hypotéky, čímž vám ušetří nejen čas, ale i peníze.

 Hypoteční kalkulačky

Hypoteční kalkulačka je věc, která vám ukáže možnosti hypotéky a díky ní všemu lépe porozumíte. Díky tomu si budete moci vybrat hypotéku, která vám stoprocentně vyhovuje.

Díky ní získáte rychle a jednoduše přehled o hypotečních splátkách, ke všemu stačí jen zadat pár základních údajů o hypotéce, kterou jste zvolili. Můžete tak porovnat různé možnosti a rozhodnout se, která volba je pro vás ta nejlepší. Na hypoteční kalkulačce totiž můžete porovnávat, jak se mění velikosti splátek po zadávání různých údajů.

Hypoteční kalkulačka vám pomůže rozhodnout se, jaké splátky pro vás budou nejvýhodnější a zda je pro vás lepší delší doba splatnosti či fixace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články