Vyplatí se ještě v roce 2020 stavební spoření? Stále má co nabídnout

24.03. 2020 • Spoření

Stavební spoření platí jako poměrně konzervativní finanční produkt. Už není tak výhodné, jako tomu bývalo v minulosti, protože se od té doby poměrně razantně změnila míra státní podpory. Právě z toho důvodu, že je stavební spoření poměrně konzervativní, jej však stále vyhledává velké množství klientů. Pokud i vy máte nějaké stavební spoření, jaký tedy můžete očekávat rok 2020?

Kdy je stavebko výhodné?

Pokud se podíváme na stavební spoření jako na produkt, který soupeří s hypotékou, nejvíce se mu zpravidla daří tehdy, když rostou pozvolna úrokové sazby.

Úvěry jsou totiž financovány z klientských vkladů, takže je tolik neovlivňují tržní vlivy. V době růstu sazeb tak může stavební spoření nabídnout lepší úrokovou sazbu než hypotéka. Z tohoto pohledu lze říci, že stavební spoření přináší především stabilitu.

Silná je pozice stavebních spořitelen zejména s ohledem na:

  • Financování rekonstrukcí
  • Stabilní zájem o vylepšování bydlení

Stavební spoření je stále zajímavým produktem zejména s ohledem na rekonstrukce. To můžeme velmi snadno dát do souvislosti s tím, že ceny nemovitostí jsou stále vyšší. Proto také klesl zájem o úvěry na bydlení, jelikož řada lidí si je zkrátka nemůže dovolit. Zájem o rekonstrukce ale neklesl. Mnoho českých domácností stále bydlí v poměrně zastaralých bytech, a tak pokud si nemůže dovolit jít do nového, v nejbližší době uvažuje o rekonstrukci.

Ceny nemovitostí dále porostou hlavně v lukrativních lokalitách

Do budoucna lze očekávat, že ceny nemovitostí stále porostou. Pravděpodobně mírnějším tempem, protože řada nemovitostí se stává už pomalu neprodejných, ale u lukrativních lokalit zpomalení příliš očekávat nelze. A jak to vidíte vy? Vsadíte spíše na rekonstrukci nebo toužíte po novém bydlení?

Tento článek vám přinesl finanční magazín Bway.cz. Zkroťte i vy své finance!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Spoření'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby

Hledáte spolehlivý ERP systém pro vaše podnikání? Vyzkoušejte oblíbené ekonomické systémy Money S3, S4 nebo S5!

Nevíte si rady s vašimi financemi? Nezoufejte! Školení finanční poradci se společnosti OVB vám rádi pomohou rozložit vaše finance, přesně dle vašich potřeb!

Vema je moderní personální HR systém pro komplexní řešení mezd a personalistiky.

Program Altus Vario je přehledná skladová evidence, která vám usnadní vedení skladu i řízení nákupní strategie.

Pro snadné fakturace zdarma online doporučujeme službu iDoklad.

Hledáte spolehlivý CRM systém pro řízení projektů? Vsaďte na osvědčený software eWay-CRM!

Kontakt a reklama