Jak si snadno nechat zaregistrovat ochrannou známku?

13.07. 2016 • Tipy a rady

Jako podnikatelé, kteří vedou vlastní firmu, byste měli přemýšlet o tom, zda není vhodné si na své produkty či služby opatřit ochrannou známku. Jde o způsob, jak se ochránit před konkurencí, která by vás jinak mohla kopírovat. Zároveň tím ochráníte i koncové spotřebitele, kteří se lépe vyznají v tom, zda kupují vaše produkty či zboží od jiných výrobců. Registrace ochranné známky probíhá následujícím způsobem.

Důležitá je příprava před podáním přihlášky

Nejprve je nutné si řádně promyslet, zda má vůbec cenu si na určité logo, název apod. značku vůbec zařizovat. Musí se vždy jednat o zcela specifické znaky, které jsou nezaměnitelné a nejsou běžně používané. Zároveň je i dobré si zjistit, zda už na daný produkt či službu (logo, tvar, atd.) není známka vydaná. To může být problém, který vám zabere spoustu času. Právě z tohoto důvodu vznikla služba Patentoid.cz, která vám s přípravou a poté i samotnou registrací pomůže, a to jen za mírný poplatek.

Přihláška se podává u ÚPV

Jakmile je vše připraveno, stačí vyplnit přihlášku a podat ji u Úřadu průmyslového vlastnictví. I s tímto vám Patentoid.cz pomůže, včetně zaplacení správního poplatku ve výši 5.000 Kč. Po podání přihlášky a zaplacení správního poplatku do daného termínu ji Úřad posuzuje. To obvykle trvá od 6 do 12 měsíců. Zkoumá, zda už na stejný produkt nebyla známka vydaná, případně zda přihláška splňuje veškeré formální náležitosti. Pokud je vše v pořádku, vydá vám ochrannou známku na dobu 10 let. Po uplynutí této doby stačí požádat o obnovu registrace, opět u Úřadu průmyslového vlastnictví.

A jaká je u registrace ochranné známky cena, pokud využijete Patentoid.cz? Zaplatíte 10.000 Kč. V této ceně je už ale zahrnutý i správní poplatek.

Získání ochranné známky je tedy během na poměrně dlouhou trať. Nemůže čekat, že ji získáte ze dne na den. Díky službě Patentoid.cz si ale ušetříte mnoho námahy a stresu. Budete se tak i nadále moci plně soustředit na rozvoj vašeho business. Po přiznání ochranné známky získáte lepší ochranu svých produktů a služeb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby

Hledáte spolehlivý ERP systém pro vaše podnikání? Vyzkoušejte oblíbené ekonomické systémy Money S3, S4 nebo S5!

Nevíte si rady s vašimi financemi? Nezoufejte! Školení finanční poradci se společnosti OVB vám rádi pomohou rozložit vaše finance, přesně dle vašich potřeb!

Vema je moderní personální HR systém pro komplexní řešení mezd a personalistiky.

Program Altus Vario je přehledná skladová evidence, která vám usnadní vedení skladu i řízení nákupní strategie.

Pro snadné fakturace zdarma online doporučujeme službu iDoklad.

Hledáte spolehlivý CRM systém pro řízení projektů? Vsaďte na osvědčený software eWay-CRM!

Kontakt a reklama