Půjčky pro problémové klienty

25.03. 2015 • Půjčky a hypotéky

Asi každý člověk se jednou za čas dostane do situace, kdy velmi akutně potřebuje nějaký ten finanční obnos. Nicméně v bance vám jen tak nepůjčí, pokud jste problémový klient a nejste zrovna přesní s termíny splátek. Ovšem tohle už se v dnešní době dá celkem pohodlně vyřešit – peníze se totiž nemusí půjčovat pouze v bance, ale také například u nebankovních společností, které mnohdy půjčují i problémovým klientům.

Půjčka pro problémové klienty

A jsou to zrovna některé nebankovní společnosti, které nabízejí půjčky pro tuto sortu žadatelů a třeba i do deseti minut na bankovní účet. A právě taková půjčka může být velmi užitečná, protože se jedná o velmi rychlou a jednoduchou pomoc vyřízenou opravdu rychlostí blesku. Nefunguje takhle samozřejmě každá nebankovní společnost, aby u ní fungovala právě půjčka pro klienty se špatnou platební morálkou či jinak problémové (nezaměstnané, bez příjmu, na MD). Jde vlastně o krátkodobý nebankovní úvěr, přičemž suma může být použita jakýmkoli způsobem. Doba splatnosti je obvykle nastavitelná někde mezi pěti dny až jedním měsícem. O peníze můžete navíc zažádat v kteroukoli denní dobu, i v noci. Ovšem i tyto půjčky mají určité podmínky.

Podmínky půjček 

Žadatel o půjčku tohoto typu musí být zletilý a také občanem ČR. Bude potřebovat dále emailovou adresu, bankovní účet a telefon. Některé společnosti mají v podmínkách registrační poplatek, který ale slouží hlavně k ověření funkčnosti vašeho bankovního účtu a vaší identity.

Jak na získání a vyřízení půjčky

Jak to vlastně v případě rychlé půjčky celé probíhá? Celkem snadno. Pomocí krátké textové SMS zprávy se zaregistrujete na internetové stránky firmy, která půjčku poskytuje. Ta obratem oznámí, zda má žadatel nárok na tuto půjčku. Hodí se hlavně tehdy, kdy vám například doma odejde nějaký spotřebič a je nutné ho neprodleně nahradit a zároveň nemáte peníze bokem. Tento typ půjčky poskytuje například společnost Ferratum, která umí navíc klientovi celkem dobře poradit. Stačí jedna SMS zpráva a vaše žádost je okamžitě v procesu zpracování. Bez ohledu na den v týdnu nebo denní či noční dobu.

O tento typ půjčky může požádat opravdu každý a ve valné většině případů se dočká kladného vyřízení. Obvykle se posouzení žádosti dá brát spíše jako formalita – nejedná se o závratné sumy a splatit je může de facto každý. Nicméně by ale každý měl mít vytvořenou i nějakou finanční rezervu, aby podobnou situaci uměl zvládnou z vlastních zdrojů a nemusel si na ni půjčovat. Nebankovní půjčky se dají brát jako módní věc, která nicméně asi nebude mít dlouhodobé trvání. 

I tady stačí vyplnit jednoduchý formulář na webu a peníze máte za chvilku na účtu. Obvykle jsou noví zákazníci lehce limitováni povolenou sumou a teprve na podruhé jim firma půjčí větší obnos peněz.

Vyplatí se nebankovní půjčka?

Jelikož se jedná o produkt pro problémové klienty, je riziko společnosti přeneseno do vyšších poplatků či úroků. Výše RPSN se pak může zdát až lichvářská. Žádost o tento typ půjčky je nutné dobře promyslet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články