Nejvýhodnější konsolidace půjček u bank

20.06. 2017 • Půjčky a hypotéky

Dostali jste se do stavu, kdy přestáváte mi přehled ve všech vašich splátkách, nevíte kolik přesně splatit a jakou dlouho ještě vlastně půjčku budete splácet? Tak právě pro vás se na trhu objevil poměrně nový finanční produkt a tím je právě konsolidace.

Konsolidace půjček představuje funkci, která vám všechny vaše půjči sjednotí pod jednu střechu a měsíčně místo několika splátek platíte jednu, která je za všechny.

Konsolidaci půjček ale zatím nenabízejí všechny české banky. Mezi ty, které konsolidaci nabízí je ovšem i Komerční banka (KB).

Komerční banka nabízí konsolidaci půjček v hodnotě od třiceti pěti set tisíc s tím, že maximální splatnost úvěru je 10 let. U nižších částek banka nevyžaduje ručení, u vyšších musí být ale půjčka zajištěna ručením nemovitostí. K vyřízení konsolidace půjčku u KB budete potřebovat 2 platné doklady totožnosti, potvrzení o vašem pravidelném příjmu nebo daňové přiznání a úvěrovou dokumentaci od ostatních společností, u nichž máte půjčky.

Výhod konsolidace půjček u KB je několik. Pokud není hodnota půjček vyšší než 250 tisíc, nemusíte ničím ručit. Neplatíte žádné poplatky, získáte zdarma pojištění při neschopnosti splácet, Díky konsolidaci tak můžete ušetřit za všechny poplatky a chytře sjednotit své splátky.

Konsolidace půjček Česká spořitelna

Konsolidace půjček je u nás poměrně nový pojem a není divu, že většina klientů ani nemá tušení, že je nějaké konsolidace možná. Tento termín vyjadřuje možnost spojit všechny splátky z vašich půjček, úvěrů, hypoték či leasingů do jedné jediné splátky.

Měsíčně tak platíte jednu částku, v které jsou započítány všechny splátky. Pokud je vaše bonita dobrá a neměli jste v minulosti žádné problémy se splácením (např. nejste zapsáni v bankovním registru) je tu možnost, že vám banka konsolidaci schválí. Při vyšších částkách bude banka vyžadovat ručení majetkem, takřka určitě nemovitostí.

Konsolidaci půjček u nás nabízí několik bank – GE, Komerční banka a BAWAG. Česká spořitelna konsolidaci půjček nenabízí, ale pokud máte nějaké půjčky u ní, můžete si je spojit dohromady u některé ze třech uvedených bank, které konsolidaci nabízí.

Pokud byste chtěli konsolidaci u České spořitelny a jste jejími klienty, můžete banku zkusit oslovit, zda by vám konsolidaci nenabídla, i když ji nemají v nabídce. Pokud vám konsolidaci půjčky neschválí, máte tu vždy možnost zkusit jednu z konkurenčních bank, která konsolidaci nabízí.

Konsolidace půjček Raiffeisenbank

Je možné, že pojem konsolidace půjček mnoho z klientů bank nezná a ani netuší jaký je význam tohoto slova. Není divu, protože tato služba je v naší zemi poměrně nová. Konsolidace půjček je služba, která nabízí sjednocení všech vašich splátek pod jednu univerzální. Díky konsolidaci se vám sníží poplatky ze všech splátek a zpřehlední se vám všechny vaše úvěry. Nejen to, u některých společností dokonce můžete dosáhnout snížení celkového úroku nebo výhodnější doby splatnosti.

Bankovních institucí, které konsolidaci nabízí zatím ovšem není mnoho. Mezi ty, které tuto službu mají v nabídce patří ale i Raiffeisenbank. Raiffeisenbank ovšem nabízí konsolidaci půjček jen s určitými požadavky, které musí žadatel splnit.

Jedním z požadavků je dokazování na jaký účel půjčky slouží. Konsolidaci můžete použít jen pro úvěr od padesáti do pěti set tisíc. Splatnost konsolidace je se pohybuje od 6ti měsíců do deseti let. Zažádat o půjčku si může kdokoliv starší 18ti let s tím, že musí prokázat svoje pravidelné příjmy. Raiffeisenbank nabízí konsolidaci půjček bez ručení dokonce do 500 000 korun. Další výhodou je také pojištění proti neschopnosti splácet z důvodů smrti a trvalých následků úrazu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články