Výhody rychlých půjček

23.08. 2017 • Půjčky a hypotéky

Ikdyž již bylo o rychlých půjčkách napsáno mnoho negativních článků, které zdůrazňují především nevýhody rychlých půjček spočívající ve vysokém úroku a RPSN, lze nalézt i řadu výhod.

Předně je třeba říci, že rychlou půjčku oceníte zejména v případě, když v co nejkratším čase potřebujete menší obnos peněz. Hlavní výhodou tohoto typu půjček je tedy samotná rychlost vyřízení, která se pohybuje v řádu hodin (čas od podepsání smlouvy až po připsání částky na bankovní účet, případně předání peněz v hotovosti na pobočce nebankovní společnosti nebo i přímo u vás doma).

Dalším pozitivním prvkem rychlých půjček je možnost podání žádosti přes internet a také možnost spočítání si celkových nákladů půjčky.

Dnes je díky internetu velice snadné vyplnit formulář na webových stránkách nebankovní společnosti, která nabízí rychlé půjčky, a během několika hodin můžete být kontaktováni obchodním zástupcem. Nemusíte se tak trmácet do nejbližší pobočky firmy. Některé společnosti navíc ani nemají veřejné pobočky.

Pokud máte škraloup v Centrálním registru dlužníků, pak vězte, že mnohé společnosti nabízejí půjčky bez nahlížení do registru problémových plátců.

V případě, že nutně potřebujete menší obnos peněz (do 50 000,-), pak je rychlá půjčka přes internet jednou z vhodných možností.

Zmiňme také fakt, že nebankovní společnosti nabízející rychlé nebankovní půjčky u některých svých produktů nevyžadují potvrzení o příjmu a další dokumenty (například výpisy z účtu, doklady o pravidelných platbách atd.).

Souhrn výhod rychlých půjček

  • rychlé vyřízení (žádost přes internet)
  • snadná dostupnost (pro nezaměstnané, ženy na mateřské, důchodce...)
  • množství informací o půjčce na internetu
  • půjčka bez nahlížení do registru dlužníků (záleží na konkrétní společnosti)
  • půjčka bez potvrzení o příjmu (záleží na konkrétní společnosti)
  • půjčka bez nutnosti dodat mnoho dokumentů (záleží na konkrétní společnosti)

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články