Podmínky půjček se změnily. Co je nejdůležitější a co musím splnit?

03.12. 2019 • Půjčky a hypotéky

Na začátku tohoto roku většina Českých půjček prošla velikou změnou v podmínkách, za kterých jsou schvalovány a rovněž vypláceny. A nároky na klienta se rovněž velmi změnili, lépe řečeno posunuly. Jaké jsou nové podmínky, co musí nyní člověk splnit a v čem jsou naopak skryty výhody. To vše víme a podrobně rozebereme. Rovněž jsou uvedeny odkazy, které můžete využít, pokud chcete danou půjčku získat. Stačí kliknout na odkaz v tomto článku.

Co poskytovatelé vyžadují od klientů

Mohli jsme vidět veliký přesun na důraz na schopnost splácet. Dříve bylo nutné mít čistý registr, příjem v určité výši, zaměstnání a i ručitele. A jak bude žadatel danou půjčku splácet a zda-li na to má se již neřešilo. Nyní je největší důraz kladen právě na schopnost splácet. A ne na registr nebo ručitele.

Při vyplnění žádosti je třeba podrobě uvést své příjmy. A nejen svůj hlavní, ale i všechny vedlejší. Zaměstnání na HPP je velmi dobrým předpokladem ke schválení. Ale brigáda nebo jiný pravidelný příjem může být právě tím důležitým rozdílem mezi schválením/zamítnutím. Veliký důraz je rovněž kladem na měsíční výdaje a zejména na ostatní splátky. Po odečtení výdajů od příjmů nebankovní společnost zjistí, kolik si může žadatel dovolit splácet. A teprve na základě této informace žádost posoudí.

Vidíme tedy veliký posun v podmínkách. Od dříve kladený důraz na konkrétní tabulkové podmínky. K nynějšímu důrazu na schopnost splácet. Díky tomu mohou nyní být schváleni i žadatelé, kteří by dříve neprošli. Podívejte se na Půjčka v exekuci až 70 000 Kč schválena do 15 minut - za dřívějších podmínek by žadatel neprošel, jelikož by měl zápis v registru a exekuci. Nyní ovšem může být schválen, jelikož  je kladen důraz na jeho příjmy a výdaje. A pokud si může dovolit půjčku splácet, tak je mu poskytnuta.

Co klienti mohou vyžadovat zpět

Především rychlost a minimum dokladů. Pomineme-li zvýšené částky - u půjček před výplatou limit narostl od obvyklých 5 000 Kč až na 8 000 Kč. A u dlouhodobých produktů vzrostl z minimálních 60 000 Kč až na 85 000 Kč.

Rychlost vyplacení je mnohdy mnohem přednější než úroková sazba. U úvěrů do výše 40 000 Kč by klient vždy měl vyžadovat okamžitý převod na bankovní účet (max. 5 minut). V opačném případě by se měl obrátit na konkurenci. Jelikož čekat déle než 15 minut na peníze je již minulostí - aspoň u všech moderních poskytovatelů. U částek nad 50 000 Kč, resp. 100 000 Kč je akceptovatelné vyplacen do 24 hodin, případně do 48 hodin. Samozřejmě za předpokladu, že vyplacení nebrání doložení dokumentů z vaší strany.

Zde by neměly být vyžadovány dokumenty, které není možné získat během jednoho dne. Nejčastější je výpis z účtu, který lze vytisknout i z vašeho internetového bankovnictví a nezabere více než pár minut. V některých případech bude nutné si vytisknout poskytnutý formulář o potvrzení příjmu a nechat si na něj dát razítko od zaměstnavatele - což je pouze otázkou cesty do zaměstnání. Žádné komplikovanější dokumenty by neměly být vyžadovány.

Netřeba dodávat, že nyní se již žádné poplatky neplatí. Za vyřízení, poskytnutí - ne. Nikdy a nikomu neplaťte peníze předem.

Chci novou půjčku, kam se obrátit

Podívejte se na Rychlé nebankovní půjčky online.

Tato internetové stránka porovnává desítky rozdílných společností na jednom místě. Rovněž nabízí další návody a rozcestníky, pokud běžné srovnání nestačí. Další poptávky nebo nabídky můžete směřovat do tamní inzerce a dotazy do diskusního fóra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články