Půjčky bez kontroly registru

23.09. 2015 • Půjčky a hypotéky

V dnešní době má stále více lidí problémy s financemi a potřebují půjčit peníze. Pokud nepomůže rodina či známí, musí se obrátit na bankovní ústavy. Ty mají ale přísná pravidla pro půjčování peněz a ne každý je tak vhodným žadatelem a získá úvěr. Pokud máte dluhy nebo záznam v registru dlužníků, automaticky už nejste vhodným žadatelem.

Záznam v registru dlužníků

Problém s registrem dlužníků může potkat každého, kdo se opozdí se splátkou bankovní nebo nebankovní půjčky, hypotéky, úvěru z kreditní karty nebo třeba i s platbou telefonnímu operátorovi. 

Registrů dlužníků je několik, a to jak bankovních, tak nebankovních (SOLUS, CERD, CBCB, NRKI a další). To že máte záznam v registru, zjistíte buď při zamítnutí žádosti o půjčku, nebo tím, že požádáte o výpis z daného registru dlužníků. Tato služba je však zpoplatněna, zpravidla se pohybuje ve výši 100 – 200 Kč.

Nebankovní půjčky bez registru

Banky prověřují registry prakticky při každé žádosti o půjčku nebo kreditní kartu. V případě, že vám banka nepůjčí, nemusíte zoufat. Na trhu působí i nebankovní společnosti, které se zaměřují na tyto osoby a poskytují půjčky bez nahlížení do registru dlužníků. Požádat o nebankovní půjčky bez registru  není nijak složité. Stačí k tomu dva doklady totožnosti a potvrzení příjmů. V některých případech ani toto potvrzení přikládat nemusíte. Nespornou výhodou těchto půjček je i snadná dostupnost a bezúčelovost, kdy není potřeba dokládat, na co si půjčujete.

Pokud tedy hledáte půjčky, u kterých se neprověřují zápisy v registru dlužníků, můžete si vybrat z velkého množství různých společností. Většina z nich je zaměřena spíše na krátkodobé úvěry, existují ale i takové firmy, které i bez kontroly registru SOLUS půjčují vyšší částky. To bývá případ společností, u kterých ale musíte ručit nemovitostí.

Důležité je u těchto půjček vždy splácet včas nebo si zvolit půjčku s možností odkladu splácení. V případě, že máte problém se splátkami, je to potřeba ihned nahlásit poskytovateli. Půjčky bez kontroly registrů jsou pro společnost rizikovější, a tak obvykle mívají vyšší úrok nežli jiné nabídky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články