Nebankovní půjčky: Pomoc pro každého

11.02. 2014 • Půjčky a hypotéky

V poslední době půjčky zažily obrovský boom. Lidé si peníze půjčují nejen na splácení dluhů, ale i na koupi dárků k Vánocům, na financování pěkné dovolené či například na koupi auta.

Nebankovní půjčky

Půjčky můžeme rozdělit do dvou kategorií: bankovní a nebankovní.V dnešní době lidé více důvěřují bankovním půjčkám, avšak i ty nebankovní stále více nabírají na oblibě.

Výhodou nebankovních půjček je především to, že si je může vzít téměř kdokoliv, jejich vyřízení je rychlé a pohodlné a mnohdy se pojí s výhodami, které byste u bankovních půjček těžce hledali.

Rozmanitost nebankovních půjček

Vyjmenujme si nejčastější druhy nebankovních půjček:

* Půjčky bez registru – Tuto možnost využívají především lidé zapsaní v registru dlužníků, kteří by tak nedostali půjčku od banky. Půjčka bez registru totiž do registru dlužníků nenahlíží.

* Půjčka ihned – Jak už z názvu vyplývá, jde o velmi rychlou půjčku. Zpravidla peníze obdržíte v den žádosti.

* Půjčky na občanský průkaz – K vyřízení je potřeba pouze občanský průkaz, žádné jiné dokumenty nejsou požadovány

* Půjčky na mateřské dovolené, půjčky v nezaměstnanosti – výhodou těchto půjček je, že není potřeba prokázání příjmů, jak je potřeba u půjček poskytovaných bankovními subjekty.

* Půjčky na ruku – není potřeba se zabývat otázkou, kdy vám peníze přijdou na účet, požadovanou částku totiž dostanete v hotovosti.

Výhody a nevýhody nebankovních půjček

Hlavní přednosti je opravdu velmi rychlé vyřízení a je možno je zřídit pomocí formuláře na internetu nebo telefonicky, což je určitě pohodlnější než obíhání bank a úřadů. Dále bychom měli vyzdvihnout to, že se nenahlíží do registru dlužníka ani se neprověřuje bonita klienta, není potřeba spoustu papírování ani ručitel a je možno je použít na cokoliv, jsou totiž neúčelové.

Nevýhod je podstatně méně, jde především o vyšší úrok a zvýšenou pozornost při vybírání poskytovatele.

Výběr poskytovatele

Pokud jste se rozhodli si nebankovní půjčku vzít, opravdu dbejte na vhodný výběr subjektu, kde o ni budete žádat. Ne všichni poskytovatelé půjček jsou totiž seriózní, klienti se například setkávají s tím, že zaplatí vstupní poplatek a pak už o dané společnosti nikdy neuslyší. O dalších poskytovatelích sice slyšet je, avšak půjčky nabízí za velmi nevýhodných podmínek. Abyste předešli těmto problémům, poptejte se lidí ve svém okolí, se kterými subjekty mají dobré zkušenosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články