Jak sehnat brigádu na doma

27.07. 2014 • Tipy a rady

Brigád je široká škála. Odlišné jsou v několika rysech a jedním z nich je také místo výkonu brigády. Máte je pár volných hodin za den či nemáte možnost v rámci brigády kamkoli jít? Najděte si práci na doma. Ale jak ji najít?

Brigády na doma a jejich výhody

Brigády na doma jsou pro některé jedinou šancí, jak vůbec nějakou brigádu mít. Mnoho z nich využívají zejména ženy na MD (doma s dítětem a mají tak během dne pár volných hodin). Domácí brigády jsou i pro jedince, kteří jsou zaměstnaní, ovšem rádi by si nějaký ten peníz k dobru vydělali. Ideální jsou také pro studenty, osoby v důchodu, osoby bez práce apod. Tedy určeny jsou pro každého, kdo si najde určitou dobu, kdy má chuť si něco vydělat. Pozitivem je také to, že ušetříte čas a finance za cestu.

Nejen, že je brigáda na doma pro většinu lidí tím jediným řešením přivýdělku, ale je velice vyhledávaná i pro svůj komfort.

Možnosti brigád na doma

V dnešní době je brigád na doma hojné množství a to především díky internetu a moderním informačním systémům.

Všeobecně můžou být brigády na doma různého charakteru. Jmenujme si některé z nich:

•  práce přes internet: Pomocí internetu si lze najít velký počet všelijakých přivýdělků. Občas je nutné se něčemu přiučit (kolik času vám daná práce zabere) – závisí to na vašich požadavcích. Velmi vyhledávanou prací na doma je zejména různá administrativa týkající se provozu webových prodejen, psaní textů a článků, přijímaní nebo odesílání emailů apod. Jisté brigády na doma za pomoci internetu vám i umožňuje tvorbu tzv. pasivního příjmu. Tady je ovšem potřeba si vše okolo toho prostudovat a na startu se této práci věnovat mnohem pečlivě a usilovněji. V poslední době je velice rozšířen tzv. affiliate marketing – nástroj webových společností pracující metodou provázanosti stránek se službou prodejce a těmi, kteří tyto služby propagují. Rozhodnete – li se je propagovat, uděláte si osobní stránky a obecně máte na starost šíření produktu. Společnost vám vyplatí prémii za nové klienty. Je dobré si promyslet, jaké služby a zboží je nejlepší propagovat.

• kompletace předmětů: Tento typ brigády na doma byl na světě ještě před vznikem informačních technologií a pracovní trh je má v nabídce i v současnosti. Mimo kompletaci všelijakých předmětů se také chystají reklamní zásilky, nadepisují obálky atp. Práce jsou placeny různě, ovšem většina tvoří celkem obrovskou námahu za minimální peněžní odměnu.

• dotazníky: Tradiční akce s dotazníky probíhající na ulici nejsou brigádou na doma, ale i je lze dělat ve vaší volné době. Určité dotazování se provádí pomocí mobilních telefonů – pracovat odevšad. Dopředu se ale se společností dohodněte, že vám bude telefonní hovory platit. V opačném případě by vás mohla brigáda stát hodně peněz.

Jakým brigádám se vyhnout?

Mějte se hodně na pozoru, pokud se budete poohlížet po brigádě na doma. Bohužel ne každá nabídka je solidní. Právě naopak. Šejdířů je stále více.

Zejména si dávejte pozor na takové brigády, které vyžadují nějakou vstupní investici. Občas toto probíhá i u solidních společností, kdy zaplatíte materiál a po provedení práce od vás sestavené výrobky odkoupí, ovšem i tak můžu jít o podfuk. Společnosti si od vás peníze vezme, ale už se vám pak vůbec neozve. Čas od času může být předpokladem brigády koupě určitého předmětu, platba startovního zaškolení apod.

Dávejte si i pozor na společnosti modelu pyramidy nebo letadla – nevyděláte nic. Identifikujete je dle toho, že vám jsou předkládány perfektní výdělky, na práci vezmou kohokoli a mají snahu vás konsternovat jejich úspěchem ve firmě.

Chcete – li si dohodnout s nějakou společností brigádu, zkuste si o ní zjistit všechny dostupné informace – internet vám bude dobrým pomocníkem. Hledat lze i v obchodním rejstříku a ve společnosti se dotazujte bez studu na cokoliv, co potřebujete vědět. Komponentem spolupráce musí být za každé situace pracovní smlouva, kde jsou uvedeny všechny patřičnosti. Jestli čemukoli ve smlouvě neporozumíte, proberte to se specialistou nebo nějakou ostřílenou osobou.

Shrnutí výhod a nevýhod brigády na doma

Základními pozitivy domácí práce je komfort, úspora času (pracujete pouze několik hodin denně a kdy to vyhovuje vám). Dalším kladem je bezesporu úspora času i financí cestováním. U práce na doma se obvykle platí za vykonanou práci a ne sazbou za hodinou. Výdělek je proto úplně podvolen vašemu pracovnímu nasazení a zručnosti (ne pro každého je to ale pozitivum).

Záporem brigády na doma je, že musíte být ostražitější před podvodníky, vaše odhodlání a kázeň. Nemálo jedinců má co dělat, aby se vůbec donutili pracovat, když nutně nemusí (žádná striktně určená pracovní doba). Pokaždé se najde něco milejšího, než je práce. Záleží jen a jen na vás samotných, jak se toho chopíte.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články