Chcete si půjčit peníze? Máte hned 4 možnosti…

23.08. 2017 • Půjčky a hypotéky

Jak vyřešit nečekané finanční problémy, když se v problematice půjčování vůbec nevyznáte? Chcete-li mít jistotu, že uděláte správný krok, přečtěte si následující tipy. Připravili jsme pro vás výhody a nevýhody jednotlivých možností půjček. K jaké se nakonec přikloníte, bude na vašem uvážení.

1. Půjčka v bance

Banky jsou odjakživa synonymem pro férové jednání, ale už dávno neplatí, že půjčují za výhodnějších podmínek než nebankovní společnosti. Spousta „značkových“ poskytovatelů nabízí srovnatelné, či dokonce levnější půjčky. Mimo to, ČNB zvedá úrokové sazby, což má za následek zdražení bankovních úvěrů.

V portfoliu bankovních ústavů navíc zcela chybí produkty jako rychlá online půjčka. Zároveň se připravte na zdlouhavé vyřizování a velmi přísná pravidla a prověřování.

2. Ověřené nebankovní společnosti

V současné době působí na trhu pouze ověřené nebankovní instituce, které podaly registraci k ČNB a splňují přísné podmínky. K nejzajímavějším produktům patří rychlá půjčka bez poplatku – v rámci akce můžete u některých poskytovatelů získat první půjčku zdarma (například u společnosti Via SMS). Je vhodná při řešení krátkodobého nedostatku finančních prostředků.

3. Půjčka od lidí

Poměrně oblíbené jsou platformy, v rámci kterých si lidé půjčují navzájem (tzv. P2P půjčky). Půjčit si přes tyto systémy není složité a většinou uspějí i žadatelé, kteří by neprošli sítem banky. Obecně se však může proces schválení táhnout déle než v případě půjčky u nebankovní společnosti.

4. Půjčka od rodiny a přátel

Máte ve svém okolí někoho, kdo by vám mohl půjčit s nízkými nebo žádnými úroky? Pokud vám nevadí, že se dotyčná osoba dozví o vašich finančních problémech, využijte toho. Nevýhodou je, že můžete zhoršit vzájemné vztahy v blízkém rodinném kruhu či přijít o dobrého přítele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby

Hledáte spolehlivý ERP software pro vaše podnikání? Doporučujeme oblíbený program Money S4!

Nevíte si rady s vašimi financemi? Nezoufejte! Školení finanční poradci se společnosti OVB vám rádi pomohou rozložit vaše finance, přesně dle vašich potřeb!

Vema HR je moderní personální software pro komplexní řešení mezd a personalistiky.

Program Altus Vario je přehledná skladová evidence, která vám usnadní vedení skladu i řízení nákupní strategie.

Služba iDoklad vám umožní jednoduché fakturace online. Vyzkoušejte zdarma!

Zajímá vás co je CRM systém a jak vám může pomoci ve vašem podnikání? Přehledné vysvětlení najdete na webu špičkového CRM softwaru eWay-CRM.

Neztrácejte váš drahocenný čas dlouhým procesem zakládání nové firmy. Rychlé založení společnosti pro vás vyřídí specialisté z Office House Partner.

Kontakt a reklama