Kdo může žádat o půjčku?

12.09. 2017 • Tipy a rady

Požadavky jsou v zásadě pouze dva. Musíte být plnoletí a mít trvalý pobyt na území České republiky. O půjčky bez registru mohou tedy žádat také cizinci, kteří mají od příslušného úřadu vystaveno potvrzení o trvalém pobytu

U věku není uvedena žádná horní hranice. Situace je vždy posuzována individuálně. Každopádně ale může klidně vaše šedesátiletá babička doufat v půjčku na novou televizi, nikdo naopak asi nepůjčí osmdesátiletému dědouškovi na dobrodružnou exotickou dovolenou.

Obvyklí klienti pro půjčky bez registru

  • ženy na mateřské dovolené
  • nezaměstnaní, osoby bez trvalého příjmu
  • osoby se negativním záznamem v Registru dlužníků
  • osoby, které potřebují rychle finanční prostředky
  • osoby pobírající starobní či invalidní důchod
  • osoby, které již splácejí několik dalších úvěrů

Podnikatelé

Pokud podnikáte a odběratelé vám neplatí faktury a tudíž se dostáváte nikoliv vlastní vinou do platební neschopnosti, pak jsou pro vás půjčky ihned bez registru zajímavou volbou. U některých společností je nutné doložit, kromě ŽL a dalších dokumentů, také pravidelný příjem (obvykle min. 10 000).

Zaměstnanci

Jste-li v zaměstnaneckém poměru, tedy máte pravidelný příjem, můžete využít půjčky bez registru s několika výhodami. U některých společností totiž dostanete nižší úroky (a tím i nižší RPSN) díky tomu, že máte pravidelný příjem a dá se čekat, že budete půjčku splácet.

Důchodci

I důchodci mohou využít půjčky bez nahlížení do registru. Vzhledem k výši průměrného důchodu však důrazně doporučujeme půjčku pečlivě zvážit. Můžete se snadno dostat do dluhové spirály (pak by mohla pomoci snad jen konsolidace půjček). Nicméně, pokud potřebujete nutně nižší částku, tak jsou půjčky pro důchodce celkem rychlou a zajímavou volbou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby

Hledáte spolehlivý ERP systém pro vaše podnikání? Vyzkoušejte oblíbený ekonomický software Money!

Nevíte si rady s vašimi financemi? Nezoufejte! Školení finanční poradci se společnosti OVB vám rádi pomohou rozložit vaše finance, přesně dle vašich potřeb!

Vema HR je moderní personální software pro komplexní řešení mezd a personalistiky.

Program Altus Vario je přehledná skladová evidence, která vám usnadní vedení skladu i řízení nákupní strategie.

Služba iDoklad vám umožní jednoduché fakturace online. Vyzkoušejte zdarma!

Zajímá vás co je CRM systém a jak vám může pomoci ve vašem podnikání? Přehledné vysvětlení najdete na webu špičkového CRM softwaru eWay-CRM.

Neztrácejte váš drahocenný čas dlouhým procesem zakládání nové firmy. Rychlé založení společnosti pro vás vyřídí specialisté z Office House Partner.

Kontakt a reklama