Jak získat auto na úvěr

20.07. 2014 • Tipy a rady

Chcete si zakoupit nový vůz, ale nemáte na něj potřebnou sumu peněz? Vyčkávat než na něj uspoříte je vleklé, a jestli se vám automobil porouchal a vaše dennodenní činnost ho vyžaduje, čekání není na místě. Pro tyto situace lze auto uhradit půjčkou.

Auto na úvěr

Služba auto na úvěr je úvěrem neúčelovým, kterou nabízejí bankovní i nebankovní instituce. Klady nabídek jsou odlišné od poskytovatele a odlišnou jsou i náležitosti. Všeobecně platí, že je vyšší možnost si vypůjčit od firmy nebankovní než od té bankovní.

Pravděpodobně ještě nejste rozhodnuti pro auto na úvěr a rozmýšlíte, zda by nebyl vhodnější leasing (další typ úhrady za vůz), když nemáte potřebné finance. Člověk činní své rozhodnutí i dle auta, které chtějí koupit. Volíte – li vůz ojetý, je vhodnější obrátit se na půjčku.

Leasing na auto

Leasing na vůz je peněžním produktem, jehož prostřednictvím hradíte nákup nového vozu. Máme různé typy leasing. K hrazení vozu se využívá tzv. leasing finanční. Po dobu splácení automobilu bude majetkem leasingové firmy a až po splacení nabydete vůz do svého vlastnictví. Abyste si mohli pořídit vůz na leasing, potřebujete si dojednat havarijní pojistku – firma se chrání před hrozbou ukradení nebo demolice auta.

Většinou se s leasingem na úvěr slučují i vyšší výlohy – nutnost havarijního pojištění + servis (zaopatřen firmou) apod.

Přestože u vozu na leasing jsou vaše majetková práva limitována, snášíte jisté hrozby – odnětí auta (např. krach leasingové firmy).

Výhody úvěru na auto

Půjčka na vůz je často vyhledávaná především pro svá mnohá pozitiva pro člověka. Jmenujme si ta nejpodstatnější:

• možnost koupit si auto hned: Můžete na auto šetřit hodně dlouhou dobu. Naopak vůz je nedílným prvkem v životě člověka každý den a vyčkávat, než na vůz uspoříte, je vleklé a nefunkční. Pomocí půjčky na vůz netřeba více čekat. Koupi uskutečníte okamžitě a splátky si určíte tak, aby nadmíru nezatěžoval rozpočet domácnosti.

• široký výběr: Půjčku na vůz poskytují nebankovní i bankovní instituce. Prozkoumejte si dílčí produkty a dle vašich požadavků zvolte ten, který pro vás bude nejvhodnější. Člověk volí hlavně dle úroku (i výše akontace, podmínek aj.).

• rychlé vyřízení: Obvykle trvá sjednat úvěr několik minut – blesková rychlost. Přesný čas se odvíjí od firmy, která úvěr poskytuje.

• flexibilita úvěru: Majorita poskytovatelů půjčky vám nabízí upravit si volitelnou délku doby splácení a splátky za měsíc, aby to uspokojovalo váš rozpočet. Je tu eventualita také splácet předčasně.

• výhody oproti leasingu: Lámete si hlavu, zda zvolit leasing nebo úvěr při pořizování nového vozu? Není možné přímo určit, co je ideální. Vše se odvozuje dle konkrétní situace. Na rozdíl od leasingu má úvěr na vůz značné pozitivum v tom, že využijete – li ho na úhradu vozu, okamžitě bude ve vašem vlastnictví a sami si zvolíte, zda si zřídíte havarijní pojištění nebo ne. Vozy na úvěr jsou oproštěny od DPH.

Poskytovatelé úvěru na auto

Společností poskytujících půjčky na vůz je nepřeberné množství. Jmenujme některé z nich:

Úvěr na auto ŠkoFIN

ŠkoFIN je českou peněžní institucí, která se specializuje na hrazení a přispění prodání vozů. Poskytují půjčky na vozy a také leasing. Jedná se o 100% dceřinou firmu Volkswagen Financial Services AG. Firma ŠkoFIN vznikla roku 1992 a stala se úplně 1. Institucí nabízející leasing v České republice.

U ŠkoFIN lze splácet úvěr na vůz 72 měsíců a je zde i eventualita hrazení 100% z celkové hodnoty automobilu- Jestli si během úvěru na vůz ŠkoFin pořídíte auto ojeté do částky 400 000 Kč, není třeba již sjednávat pojištění při havárii.

S touto půjčkou lze dotovat vozy stáří až 10 let. Během doby splácení máte záruku, že se splátky nezmění a úvěr lze zaplatit i předčasně.

Cetelem auto

Jedná se o českou nebankovní společnosti poskytující všelijaké peněžní služby . Svou činnost zahájila na trhu roku 1992 a patří pod BNP Paribas Personal Finance (mateřská instituce). Mimo vozů na splátky poskytuje také spotřebitelské půjčky ke koupi jiného zboží na splátky, personální úvěry a kreditní karty.

Půjčka na vůz od společnosti Cetelem dostanete bez ručitele, neplatíte poplatky za sjednání ani vedení úvěru, nemusíte ručit automobilem. Do půjčené částky 200 000 Kč není nutné si pořizovat havarijní pojistku.

Auto úvěr od Komerční banky

Jde o banku všestrannou poskytující všechny hlavní peněžní produkty. Nabízí také úhradu koupě vozu (ojeté i nové). Vozy ojeté nesmí přesáhnout stáří 6 let. Minimální úvěrová částka je 30 000 Kč; maximální částka není limitována. Sjednání a veden úvěru je bezplatné a dohromady s ním si lze vyřídit také havarijní pojištění a povinné ručení. Půjčka má splatnost maximálně 72 měsíců (vůz starší 5 let) nebo 84 měsíců (vůz se stářím do 5 let; nový).

Další úvěry na auto

Také jiné banky a nebankovní instituce poskytují úvěry na vůz. Mimo to lze zužitkovat spotřebitelský úvěr neúčelový vymezen na jakékoli použití. Všeobecně platí, že spotřebitelské půjčky neúčelové disponují vyšším tarifem za úroky než půjčky účelové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články