Nové rychlé půjčky před výplatou na účet

24.01. 2015 • Půjčky a hypotéky

Rychlá půjčka, též známá pod termíny expres půjčka, půjčka bez rizika na účet, půjčka na cokoliv, půjčka ihned atd., představuje službu často poskytovanou nejen bankami, ale i nebankovními společnostmi. Jedná se o hotovostní neúčelový úvěr, jež má všelijaké parametry závislé na tom, u jaké vlastně společnosti si jej klient pořizuje, zda u banky či u finanční společnosti.

V případě rychlé půjčky prostřednictvím banky neexistuje mnoho požadavků. Klient musí být svéprávný, starší osmnácti let a po sjednání smlouvy je povinen zastavit se na pobočce své banky a doložit výši příjmů.

Výhodou této online půjčky je, jak již ze samotného názvu služby vyplývá, velmi spěšný přesun financí z banky k danému klientovi. Na trhu objevíte i takové banky, které dokonce hovoří o tom, že klient má potřebné peníze k dispozici už za pět minut od podpisu smlouvy. Reálně však smíte s financemi zacházet do 24 hodin. Sjednání půjčky a s ní spojené poplatky vás zpravidla nic nestojí. Stejně tak i pojištění půjčky s ohledem na riziko náhlé smrti klienta a trvalých následků po úrazu je zcela zdarma. U některých případů se setkáte třeba i s pojištěním nebezpečí ztráty zaměstnání anebo dlouhodobé pracovní neschopnosti.

Výše vlastní půjčky se pohybuje v rozsahu od dvaceti do půl milionu českých korun. Samozřejmě záleží na dané bance, u které si klient půjčku pořizuje. Banky po vás zpravidla nevyžadují žádného ručitele, pakliže ano, tak se jedná o vyšší peněžní hodnoty. Výše nejvyšší možné částky, jakou si klient smí půjčit, se odvíjí od individuálních podmínek každého klienta. Ty zahrnují výši stálého měsíčního příjmu, místo bydliště a toho se týkající životní úroveň v regionu či dále třeba náklady na bydlení a spotřebu.

Každá z bank má také jinak určenou dobu splatnosti. Běžně si ji můžete nastavit na jeden rok až sedm let. Splácí se způsobem pravidelných měsíčních splátek a je tzv. anuitní, to znamená, že jakmile uhradíte první splátku, dojde ke snížení zůstatku půjčky. Když si klient jednou zvolil výši splátek, nedá se to již nijak měnit. Přirozeně u vybraných bankovních společností smíte zaplatit půjčku dříve, než vyprší doba splatnosti. Splácet půjčku můžete prostřednictvím bezhotovostního převodu z běžného účtu či v hotovosti přímo na pobočce vaší banky.

Takřka každá banka poskytuje spotřebitelské úvěry tohoto typu i těm zákazníkům, jež u ní nemají zřízený běžný účet. Tito klienti posléze mohou očekávat, že jim bankovní úředník nabídne výhodnější úrokovou sazbu, než jakou by dostali jako stávající klienti této banky. Lepší úrok také získá takový klient, který svou půjčku zajistí (třeba směnkou, ručitelem či nemovitostí). Úroková sazba se u těchto služeb se nachází poměrně vysoko, a to zhruba okolo deseti procent z půjčené sumy. Měsíční poplatek za vedení úvěru se pohybuje v rozsahu padesáti až sta korun českých. S ohledem na skutečnost, že spotřebitelské úvěry disponují nižší úrokovou sazbou a delší dobou splatnosti, než jak je tomu například v případě kontokorentních úvěrů, vyplatí se spíše při vyšší investici, což představuje rekonstrukce bytu, koupě auta atd.

Pokud vám připadají požadavky k získání rychlé půjčky pomocí banky příliš snadné, pak u nebankovních peněžních institucí se dá neúčelový úvěr vyřídit ještě jednodušeji a rychleji. Tyto společnosti si zpravidla ani klienty požadující půjčku neprověřují v registru dlužníků, nechtějí po nich ani žádný doklad o příjmech, ručitele atd. Půjčku u těchto splátkových společností tak dostanou i rizikoví klienti, kterým by úvěr žádná banka neposkytla. S tímto je pochopitelně spojena i daleko vyšší úroková sazba nacházející se kolem deseti až dvaceti procent z celkové částky. Ovšem zjistit přesnou roční procentuální sazbu nákladů není zrovna moc lehký úkol. Než podepíšete smlouvu, rozhodně se nebojte zeptat na cokoliv, co vás zajímá. Můžete si půjčit částku od 500 do zpravidla 15 000 Kč. Jinak se dozvíte pouze to, že sazby uváděné u služeb jsou jen orientačního rázu, a že se každému klientovi vypočítávají dle určité délky splatnosti, výše jedné splátky a výše půjčené sumy.

Výše finančních prostředků, jež si klient může půjčit, se u každé této instituce liší. Existují společnosti, které vám dají půjčku ve výši tří až padesáti tisíc korun, ovšem i takové, jež půjčují dvacet až jeden milion korun českých. Délka splatnosti je dána na šest měsíců anebo až na pět let.

U bankovních a také nebankovních půjček tedy nalezneme i stejné vlastnosti. Půjčené finance máte k dispozici během následujících 24 hodin od podepsání smlouvy a dále se můžete nechat pojistit proti riziku případného úmrtí, pracovní neschopnosti či ztráty zaměstnání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články